Gospodarcze

UWAGA: spiekalność RI podawana na workach z ekogroszkiem – to ŚCIEMA!

[351]
Marzec 2019
    Indeks spiekalności RI podawany przez sprzedawców i producentów na workach z ekogroszkiem nie ma nic wspólnego ze spiekami popiołowymi (żużlowymi), które tworząc się na palenisku kotła mogą doprowadzić do uszkodzenia napędu podajnika.
Spiekalność koksowa RI ma zastosowanie w koksownictwie i była w takim celu określana. Nie ma nic wspólnego z kotłami domowymi. Twórcy ustaw i norm tego nie zauważyli. Być może nikt z nich nie ma węglowego kotła retortowego w domu, a do tego jest prawnikiem nie mającym pojęcia o problemie. Szkoda, że nie zapytano fachowców…
Kotły retortowe to wynalazek ostatnich 20 lat, dawniej węgiel spalano w tradycyjnych kotłach zasypowych, gdzie spiekalność popiołu nie ma aż takiego znaczenia. Zaś spiekalność koksownicza ma duże znaczenie, ale jedynie dla koksowni, które potrzebują węgla – o wysokim indeksie spiekalności RI.
Tymczasem użytkownik domowego kotła retortowego może zakupić węgiel o niskim indeksie spiekalności RI, całkowicie nieświadomy tego, że zakupiony ekogroszek może doprowadzić nawet do uszkodzenia jego kotła.

Dowodzę tego w sposób przystępny i prosty – łopatą do głowy; mam nadzieję że dotrze gdzie powinno…

Oglądaj cały film …

Dlaczego mało zarabiamy? Pikieta pod fabryką FIAT Auto Poland Tychy

[347]
Luty 2019

    Dlaczego Polacy tak mało zarabiają na tle innych europejskich krajów, choć minęło już 30 lat transformacji gospodarczej. Niemcy, którzy przegrali I wojnę światową i płacili reparacje wojenne byli w stanie w ciągu 20 lat nie tylko odbudować gospodarkę ale stać się potęgą europejską.
Polska od 1989r przez 3 dekady nie potrafi nadal finansowo wstać z kolan.
Nie dziwi w tej sytuacji protest pracowników tyskiej fabryki Fiata, którzy za swoją wydajną pracę (najlepszy zakład Fiata w Europie) zarabiają trzykrotnie mniej niż ich odpowiednicy na zachodzie.
Jedną z przyczyn zarobkowej mizerii jest fakt wytransferowywania z Polski ogromnych kapitałów przez zagraniczne korporacje. Jest to suma sięgająca 100 miliardów złotych rocznie. Kwota ta jest równoważna 5 % PKB, lub 25 % budżetu państwa.
Gdyby w takim tempie utrzymywał się odpływ kapitałów na przestrzeni 30 – 40 lat suma osiągnęłaby poziom porównywalny z wysokością strat Polski w wyniku II wojny światowej. Jeśli do tego dodać wyjazd ok. 3 mln młodych ludzi poszukujących pracy za granicą – mamy szkód jak po III wojnie światowej. W takiej sytuacji nie powinna nikogo dziwić tak przygnębiająca różnica zarobków pomiędzy Polską a Europą zachodnią.
Patrząc z jeszcze innej perspektywy – gdyby zatrzymać wypływające kapitały w kraju – na każdego zatrudnionego przypadłaby kwota 500 zł natychmiastowej podwyżki pensji.
Jednak rząd ma inne, ważniejsze problemy do rozwiązania aby zajmować się takimi „drobiazgami” Zresztą zawsze łatwiej ścigać mechaników samochodowych po godzinach i babcie z jajkami. Nie trzeba do tego determinacji, odwagi, męstwa.

Oglądaj cały film …

Jak zaoszczędzić 24% węgla (ekogroszku) ?

[341]
Styczeń 2019

    Okazuje się, że zaoszczędzenie sporej ilości ekogroszku jest banalnie proste i zależne tylko od minimalnego zaangażowania operatora kotła retortowego. Wystarczy poświęcić kwadrans tygodniowo…
A pamiętajmy, że mniejsze spalanie to oszczędność nie tylko dla nas, ale oznacza też mniejszą emisję spalin do środowiska, leży więc we wspólnym interesie. – To też jest rodzaj patriotyzmu i wyraz ekologii.

Oglądaj cały film …

Jak się pali ruskim węglem (ekogroszkiem)?

[338]
Grudzień 2018

    Już 70% importowanego węgla pochodzi z Rosji. O krajowy węgiel będzie coraz trudniej.
Ekogroszek z Kuzbasu na Syberii ma opinię niskiej jakości. Test odpowie na pytanie: czy słusznie?
Duża część sprzedawanego w kraju węgla ma niskie parametry jakościowe a często nawet nie dotrzymuje parametrów podanych przez sprzedawców. Warto więc najpierw sprawdzić aby nie kupować (czarnego) kota w worku.
Wiadomo, że kupowanie węgla w internecie jest bardzo ryzykowne – stąd potrzeba wykonania testów, które robimy dla Państwa.

Wydobycie węgla w kraju systematycznie spada od 1989r co wiąże się z likwidacją kopalń przez wszystkie „demokratyczne” rządy. Obecne wydobycie spadło do poziomu z 1950 roku.
Dobrym przykładem na ruinę górnictwa jest miasto Bytom wokół którego działało 11 kopalni wegla kamiennego. Dziś pozostała tylko kopalnia Bobrek-Centrum. Bytom jest liderem wyludnienia w skali Polski. W połowie lat siedemdziesiątych minionego stulecia w Bytomiu mieszkało około 231 tysięcy ludzi. Obecnie o 100 tysięcy mniej.
Widać więc że na transformacji ustrojowej Śląsk poniósł ewidentną stratę, w odróżnieniu od Warszawy.
W tej sytuacji deklaracje o dobrym klimacie i przychylności dla górnictwa wygłaszane przy okazji uroczystości Barbórkowych – trącą fałszem i śmiesznością.

Oglądaj cały film …

Czy w bankowym wpłatomacie mogą zaginąć pieniądze? – Mnie zaginęły.

[337]
Listopad 2018

    Dopiero gdy się przedstawiłem jako redaktor Internetowej Telewizji Tychy – pani zmieniła ton. Poskutkowało. Kasa pojawiła się już po godzinie. A miałem tydzień cierpliwie czekać…z niewiadomym finałem.

Oglądaj cały film …

Jak Platforma w przebraniu PiS-u wykorzystała Morawieckiego w wyborach. Tychy

[332]
Wrzesień 2018

    Osoba, która ciągle zmienia partie i poglądy nie zasługuje aby być prezydentem dużego miasta. Bo pokazuje, że kariera jest ważniejsza od wszystkich innych wartości.
Wybierzcie kogoś, kto ma kręgosłup, nie jest przewrotny i ma poglądy których się konsekwentnie trzyma.
Ale kogo – jeśli w Tychach w obecnej sytuacji takiego wyboru nie mamy. Możemy wybrać między Platformą, a Platformą w przebraniu PiS-u. – Dzięki układom partyjnym zostaliśmy pozbawieni prawa wyboru.
Wyboru za nas już dokonali liderzy partyjni, którzy rozdają karty i stanowiska.
Ja oddam pustą kartę – bo wyboru tu nie widzę. Wyborem nie jest wybór pomiędzy PO w spodniach, a PO w spódnicy.
Ci którzy uważają podobnie niech zrobią podobnie. Po podliczeniu głosów nieważnych okaże się ilu ludzi w Tychach nie dało się na tą mistyfikację PO nabrać.

Oglądaj cały film …

„Ukryta kamera i psychomanipulacje na pokazach agd” – I znów telefon!

[330]
Sierpień 2018

    I znów odezwał się telefon!
Firmy, które organizują pokazy sprzętów AGD z reguły nie podają swej nazwy zapraszając telefonicznie na prezentacje. Być może jest to spowodowane utratą tzw. „dobrego imienia”. Mogą o tym świadczyć negatywne komentarze (pod poprzednim filmem i na in. forach) wyrażające bardzo złą opinię o tego rodzaju firmach stosujących psychomanipulację mającą na celu doprowadzić podprogowo klienta do błędnych i niekorzystnych decyzji. Niektórzy domagają się wręcz zmiany prawa, które rzekomo zezwala na tego typu psychomanipulacje. Jednak prawo w tym zakresie już istnieje – lecz dziwnym trafem nie jest egzekwowane przez żadne organy i instytucje państwowe [* odp. paragrafy poniżej].
Jest to tym bardziej dziwne, iż władza bardzo ostro egzekwuje tzw. „zaległy abonament RTV” nawet wbrew obowiązującym przepisom i prawu (patrz: ) Jednak te same władze tolerują ewidentnie szkodliwą działalność tego typu firm. Czy tak już kiedyś było? – Czyżby nowa afera Amber Gold? – Będzie też nowa komisja sejmowa d.s. tej afery? Kiedy? Kiedy zmienią się rządy?
Zobaczcie film; dajcie suba, lajka – to też jest jakieś wsparcie (choć zasługujemy na zdecydowanie więcej).
*
K.K. Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
K.C. Art. 405 „Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości”.
Jak widać art. K.K. Art. 286. § 1. nie daje podstawy prawnej do osiągnięcia korzyści majątkowej tego rodzaju firmom wykorzystującym psychomanipulację podprogową i wywołującym emocje w celu wykorzystania niezdolności do trzeźwego działania zmanipulowanej osoby. – Jasne jest więc że zastosowanie tu mają oba kodeksy: i karny i cywilny (art.405).

– Jeśli taka jasna wykładnia prawa nie wystarcza – to ja również jestem za zmianą prawa. A jeśli ten rząd nie potrafi tego zmienić – to jestem też za zmianą rządu. Rząd nie jest od rządzenia (patrz poprzedni link do filmu o abonamencie RTV). Rząd jest od służenia!!!
Co sądzicie Państwo o napisaniu Petycji (internetowej) w tej sprawie? – Podpiszecie?

Dla tych, którzy zechcą bardziej konkretnie, materialnie wesprzeć walkę o Prawdę i uczciwość – podaję nr konta do dobrowolnych wpłat: ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
z dopiskiem: „w obronie Prawdy”

A co na to Pismo Święte:
„Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie!”  (Izaj. 1, 17).
„Wypełniajcie prawo i sprawiedliwość, uwalniajcie uciśnionego z rąk ciemięzcy, obcego zaś, sieroty i wdowy nie uciskajcie.”  (Jer. 22, 3 )
„[…] Rozerwać kajdany zła, 
rozwiązać więzy niewoli, 
wypuścić wolno uciśnionych 
i wszelkie jarzmo połamać  […]
i nie odwrócić się od współziomków. 
Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza 
i szybko rozkwitnie twe zdrowie.”
(Izaj. 58)
– ŻYJESZ WEDŁUG TEGO?

Oglądaj cały film …

UKRYTA KAMERA: pranie mózgu i manipulacje na pokazie sprzętów agd

[328]
Sierpień 2018

    Firmy, które prowadzą sprzedaż na pokazach i prezentacjach z reguły zapraszają osoby starsze, które łatwo zmanipulować i wprowadzić w błąd sprzedając im towary dziesięciokrotnie droższe niż analogiczna oferta na rynku. Niestety osoby starsze również rzadko potrafią korzystać z internetu aby to sprawdzić samemu oraz przyjrzeć się opiniom internautów o tego rodzaju działalności. A te opinie nie pozostawiają żadnych złudzeń co do uczciwości tych firm. Sam się o tym przekonałem – na pokazie zjawiłem się z ukrytą kamerą. Setki tego typu historii osób, które wpadły w sidła tego rodzaju firm z całej Polski zbiera i dokumentuje Stowarzyszenie Osób Pokrzywdzonych przez firmy Sprzedaży Bezpośredniej „Stop Oszustom”. Dotychczas przedsiębiorstwa prowadzące tego typu działalność pozostawały bezkarne mimo nakładanych na nie wysokich kar przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zarzuca pięciu firmom, które sprzedają towary podczas prezentacji i pokazów, że ukrywały przed klientami prawdziwy cel spotkań, wprowadzały ich w błąd co do właściwości produktów i wykorzystywały niezgodne z prawem weksle. By nakłonić starszych, schorowanych ludzi do zakupów, proponowały wątpliwej jakości bezpłatne badania, domową rehabilitację, prelekcje o zdrowym stylu życia, prezenty.

Oto jedna z opinii znaleziona na jednym z forów w sieci:
„Zostaliśmy z partnerem zaproszeni na pokaz firmy. Z ciekawosci poszlismy gdyz partnerowi zostal obiecany jeden z najlepszych tabletow na rynku. Mialam mieszane uczucia, jak to z tego typu prezentami ale, zdecydowalismy sie. Pani ktora dzwonila miala byc na miejscu. Okazalo sie ze po 1 tej Pani nie bylo bo drugie to zwykli naciagacze!!! Niby w trakcie wygrywasz…owszem ale scieme! Daja koperty i niny lrezenty ludziom ktorzy podczas pokazu cos kupili czy wzieli na raty…Sciema z losowaniem i klamstwo z nagrodami. Ceny…kosmiczne-mata do masowania 6 tys!!! a w internecie ok 1000tys i to samo. Tablet nie dziala -bez oryginalnego pudelka, pozdzierany i ledwo go dostalismy bo nie dalismy sie na nic naciagnac i kupic. Ostrzegam…juz teraz mamy pewnosc ze to naciagacze!!! Stad obecnosc samych starszych ludzi ktorych latwo oszukac i omamic tymi sprzedazowymi sztuczkami ktore znamy z partnerem na wylot bo kilkanascie lat pracujemy w korporacji. ZENADA!!! ” [pisownia oryginalna]

Oglądaj cały film …

Strzały na plaży – masacra! Czy tak ma być?

[326]
Maj 2018

    Jutro zaczyna się tu sezon… Za który zapłacą turyści i plażowicze.

Oglądaj cały film …

Szykany na kierowców inaczej… Czy przyjmie się wszędzie?

[325]
Marzec 2018

     W Tychach na Wartogłowcu pojawiły się nieprzyjemne, wysokie progi spowalniające ruch (tzw. szykany).
Progi spowalniające ruch samochodowy, których tak nienawidzą kierowcy – można jednak ustawić całkiem inaczej… – Bez szkody dla zawieszenia pojazdu i z zachowaniem funkcji spowalniania ruchu.
Jeśli uważacie, że można progi ustawiać inaczej – tak jak to przedstawiłem na tym filmie – dajcie lajka.
Można inaczej – zresztą nie tylko w Tychach – bo pomysł ten może przyjąć się wszędzie…

Oglądaj cały film …

Czy kupić ruski węgiel? Spiekanie, popiół, wilgoć… Test: SIBUGOL – mówię jak jest!

[323]
Luty 2018

    Zanim kupisz ekogroszek – obejrzyj ten filmik; przetestowałem dokładnie; wilgoć, popiół, spiekalność… Mówię jak jest.
Wszystko co jest workowane jest tak samo wilgotne, mokre (a czasem nawet bywa jeszcze bardziej).
Biorąc pod uwagę pozostałe parametry ruskiego węgla SIBUGOL-OGIEŃ– to jest to całkiem porządny ekogroszek. (Sib-ugol jest skrótem co w wolnym tłumaczeniu znaczy Syberyjski węgiel).
Natomiast liczy się też kaloryczność i cena. Porównując go z groszkami sprzedawanymi np. na stacjach benzynowych gdzie podobny jakościowo węgiel sprzedawany jest powyżej 1000 zł do 1200zł to cena 900 zł nie jest wygórowana (zwłaszcza, że ze stacji worki trzeba sobie samemu przywieść we własnym bagażniku).
Ale ja np. mieszkam w promieniu 15 km od kilku kopalń – więc z przywozem na wywrotce zapłaciłem 750 zł za tonę wysokokalorycznego węgla. Oczywiście trzeba go łopatą zrzucić do piwnicy gdzie schnie. No ale z worków też trzeba wysypać na podłogę i suszyć (bo każdy węgiel we workach jest wilgotny) no i to jest dodatkowa niepotrzebna robota. A worki kosztują…
Ale też nie każdy mieszka na Śląsku w pobliżu kopalni – w Polsce te ceny mogą być wyższe; tak więc samemu trzeba to skalkulować – czy się opłaci; kupić drożej 3 tony wysokokalorycznego węgla, lub 4 tony trochę tańszego średniokalorycznego -?
Wiadomo, że kupowanie węgla w internecie jest nieco ryzykowne. Sam się przekonałem kiedy kupiłem węgiel Czarna Perła – którym nie dało się palić: popiołu było ze 20%, a spieki powodowały zablokowanie podajnika (dwa razy dziennie trzeba było pogrzebaczem spieki usuwać z palnika – a przecież nie o to chodzi). Dlatego robię te testy – żeby się przekonać jak jest.
A mówię jak jest.
Na koniec powiem, że firma która wypuści jako pierwsza suchy węgiel we workach zrobi furorę na rynku i zarobi kokosy. Ja sam kupię – bo od tego jest worek żeby było wygodnie i nie trzeba z worków na podłogę wysypywać, suszyć…
Jak się pojawi taki suchy ekogroszek osobiście go przetestuję i poinformuję Państwa o wyniku.
Mówię jak jest, Mariusz Seweryn – TelewizjaTychy.pl – zawsze po stronie prawdy!

Oglądaj cały film …

Katastrofalne skutki palenia mokrym węglem; fachowiec radzi…

[322]
Luty 2018

    Firmy handlujące węglem w internecie nie chcą wysyłkowo sprzedać mniej jak 1 tonę opału. Tymczasem każdy klient chciałby wypróbować mniejszą ilość niż kupować „kota w worku”, i to jeszcze często mokrego. Brak takiej możliwości powinien być sygnałem ostrzegawczym dla ostrożnego klienta.
Zła jakość ekogroszku odpowiada za większość awarii kotłów, zaś mokry jest przyczyną przyspieszonej korozji tak pieca jak i komina. Mokry ekogroszek nie nadaje się do ogrzewania naszych domostw. Niszczy nasze piece, narażając nas na dodatkowe koszty a, co równie istotne, przyczynia się do powstawania smogu. Nie wspominając już o znacznym obniżeniu kaloryczności opału, który część energii marnotrawi na odparowanie wody. No i co oczywiste – kupując mokry ekogroszek zarazem kupujemy wodę w ilości do 80 kg na tonę opału.
Wnioski pozostawiamy Klientom składów opałowych oraz naszym widzom. Prosimy o subskrybcję kanału – to nic nie kosztuje i jest ekologiczne 🙂

Oglądaj cały film …

Zaskakująca rozmowa telefoniczna w/s deputatu węglowego dla wdów

[321]
Luty 2018

    5 tys. wdów po górnikach swego deputatu węglowego nie odzyskały. Sprawa deputatu dla wdów jest bardzo tajemnicza. Wszystkie telefony informacyjne milczą. Zdecydowałem się na telefon do Spółki Restrukturyzacji Kopalń jako najbardziej kompetentnego adresu. Jakież było moje zaskoczenie gdy Rzecznik Prasowy SRK… – Musicie to zobaczyć sami…

Oglądaj cały film …

Jaki (nie)kupić ekogroszek do pieca retortowego ?

[320]
Styczeń 2018

    Obecne kłopoty z zakupem dobrego węgla są efektem wieloletniej polityki poprzednich rządów. Zakup węgla – ekogroszku, zwłaszcza workowanego to duże ryzyko. Cóż, kiedy na polski węgiel bezpośrednio z kopalni trzeba czekać w sezonie nawet do półtora miesiąca, zaś do worków zapakować można dosłownie wszystko, byle tylko na opakowaniu wydrukować co trzeba. Klient widzi opakowanie – ale co w środku – nie sprawdzi. Zaś możliwość reklamacji praktycznie nie istnieje zwłaszcza przy zakupie przez internet. Problemy z niedoborem naszego węgla – przypomnę – są wynikiem zlikwidowania dwóch trzecich polskich kopalń. Tej zbrodni dopuściły się wszystkie poprzednie rządy, które ochoczo i beztrosko likwidowały polskie górnictwo pod pozorem niskiej rentowności. Najwidoczniej „rentowniejsze” było wypłacanie zasiłków zwolnionym górnikom przy równoczesnym pozbawieniu budżetu wpływów z podatków i składek odprowadzanych przez pracowników i kopalnie. Pozostało tylko ponad 20 zakładów, które nie są w stanie zaspokoić popytu na lepsze gatunki węgla nadające się do pieców retortowych. W dziurę rynkową wchodzi węgiel ze wschodu i południa, którego może nikt by nie kupił gdyby znał prawdziwą jego „jakość”.

Górnictwo z takim mozołem budowane przez 4 dekady zrujnowano w ciągu jednej. Do tej pory nikogo jednak nie rozliczono z tego katastrofalnego błędu za który płacimy wszyscy. – Zacytuję klasyka: „Państwo jest słabe wobec mocnych, ale za to mocne wobec słabych.”

Oglądaj cały film …

JAKI piec, kocioł retortowy CO na eko-groszek – ?

[319]
Grudzień 2017

    Walcząc ze smogiem wymieniłem piec – szału nie ma bo są pewne felery… Ale moje doświadczenia z eko-kotłem retortowym mogą pomóc innym w wyborze, montażu lub w obsłudze pieca.
…A może producent pieca też poprawi ważne szczegóły?

Oglądaj cały film …

Abonament RTV – dostałeś wezwanie? – Co zrobić???

[318]
Grudzień 2017

    Jeśli jeszcze nie dostałeś wezwania do zapłaty za 5 lat wstecz – to prawdopodobnie wkrótce je dostaniesz. Od ok. 2 lat trwa akcja rozsyłania po Polsce roszczeń do zapłaty zaległego abonamentu. Razem z odsetkami może to dojść do 2 tys. złotych. Może roszczenie egzekucyjne przyszło już do ciebie, a może dopiero przyjdzie. Mało kto wie, że Poczta Polska RAŻĄCO NARUSZA PRAWO do równego traktowania obywateli wobec obowiązku daniny publicznej. – A jest to dyskryminacją. Dyskryminacja polegająca na nierównym traktowaniu jest zabroniona zarówno przez polskie jak i europejskie prawo. Powszechnie bowiem wiadomo, że ok. połowa posiadaczy telewizorów wyrejestrowała odbiorniki. Do drugiej połowy usiłuje dotrzeć Poczta z egzekucją zapłaty. Ale nie do wszystkich. Wielu powołało się na Rozporządzenie Ministra Transportu z 2007 roku na mocy którego uzyskali odstąpienie od roszczenia zapłaty. Pozostało 2 do 3 mln osób które mają wg. Poczty dźwigać ciężar utrzymania mediów swoją wpłatą 2 tys. złotych. To niesprawiedliwe – ponieważ nie traktuje na równi wszystkich posiadaczy RTV. – Może roszczenie przyszło już do ciebie, a może dopiero przyjdzie? Co zrobić w tej sytuacji? Podpisz petycję o zaprzestanie takich dyskryminacyjnych praktyk:
PETYCJA kliknij

Oglądaj cały film …

Orange nabija ludzi w butelkę

[237]
Sierpień 2014


  Proponujemy nowy program w naszej TV – tym razem rodzaj vloga który możecie z nami współredagować informując nas o tym co Was porusza, bulwersuje. – Będziemy walczyć z głupotą, przekrętami, kłamstwem, oszustwem itp…
  Dziś o Orange, która nabijała mi bezkarnie rachunki telefoniczne…

Oglądaj cały film …

Otwarcie nowej Biedronki, Tychy

[232]
Lipiec 2014

  17 lipca, 2014, godz. 6:59, Tychy …Ale szał: kolejka po koszyki ustawiła sie już o 6:00
…A miała tu powstać „hala targowa”

Oglądaj cały film …

DK-1 Tychy; Wielkie Otwarcie; 4 lipca

[229]
Lipiec 2014

   4 lipca mija kolejny już termin zakończenia budowy DK-1 w Tychach. Jednak w godzinach popołudniowych w tym dniu droga wyglądała tak jak na naszym filmie. Przejechanie 6 kilometrowego odcinka zabierało około kwadransa, a nie jest to okres szczytu. Nadal nieprzejezdny jest wiadukt na skrzyżowaniu z ul. Niepodległości.  Również przejazd pod DK-1 na Wartogłowcu jest nieczynny a na wielu odcinkach ruch odbywa się jedną stroną. W kilku innych miejscach trwają dalsze prace drogowe.
   Z prostej symulacji arytmetycznej, w której bierze się pod uwagę dotychczasowe zaawansowanie finansowe prac (dane z 30 kwietnia b.r. – 91 mln zł co daje ok. 76% całości) wynika, że całkowite zakończenie inwestycji przypadnie na miesiące jesienne. W najlepszym razie – zakładając stałe tempo tych wydatków, co jednak trudno zweryfikować na chwilę obecną gdyż nie udało się połączyć z MZUiM w dniu dzisiejszym aby uzyskać dokładne dane.
   Przypomnijmy, że pierwotny termin zakończenia tej ważnej nie tylko dla Tychów inwestycji wyznaczono na 4 stycznia 2014 roku.

Oglądaj cały film …

Czy będzie powódź ‚2014?

[222]
Maj 2014

   Wszystko wskazuje, że pamiętna powódź z 2010 roku nie powtórzy się mimo obaw mieszkańców Bierunia (stamtąd pochodzą zdjęcia). Tak wskazują prognozy krótko okresowe. Ale co w przyszłości? W jakim stanie po 4 latach są wały przeciwpowodziowe? Co w tym czasie zrobiono, a czego nie?

Oglądaj cały film …

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - PATRONAT MEDIALNY - ważne wydarzenia w Tychach i u sąsiadów. Napisz do nas.

WielorybaTychy - lokalne oferty pracy Katowice Praca obrazek Telefon zaufania Jestem na fejsie internetowa telewizja Tychy


przeciwko ACTA Port pieśni pracy szanty fant katowicki protest internetowa telewizja tychy pl videorelacja solidarność misja maska f.a.n.t. tychy koncert manifamanifestacja maskanie acta polska przeciwko ACTA protest przeciwko ACTA protest katowicki sobota anty-acta 3.02.2012 katowicki katowicki protest przeciwko ACTA manifestacja Kalus Ridel Bartel wośp Łapot Kupicha Czerkawski Dudek Hanke wielka orkiestra świątecznej pomocy stadion zimowy tychy gwiazdy na lodzie 2012 nie acta manifa hokej z gwiazdami 2012 wielka orkiestra świątecznej pomocy 2012 hokej z gwiazdami gwiazdy na lodzie wośp 2012 solidarność video relacja gdzie studiować urząd pracy poradnia psychologiczna pedagogiczna uniwersytet politechnika studia wyższe licencjat inżynier ważna decyzja pionier tychy ks szarotka nowy targ jadberg florbalki przyszłość zawodowa zawód unihokej edukacja co dalej alkoholizm europejska stolica kultury katowice miasto ogrodów alkoholik nałóg zwierzenia marek olearczyk narkoman im. f. rybickiego w tychach orkiestra szkolna Leopold Mozart kulig koncert smyczkowy andaluzyjski romans muzyczna m. karłowicza w Katowicach Scott Joplin The Easy Winners p11 przedszkole nr 10 rynek tychy staryadrian karkoszka choma team święty mikołaj św. kim był św gwiazdor gwiazdka hejza kru „kibicujemy” „z klasą liceum” „technikum” „stadion zimowy” U20 w hokeju na lodzie „hokej” „hokejowe” „w hokeju na lodzie” langusta parada rowerowa mikołajów „U20” prezenty święta śmiechu warte wesołe śmieszny filmik sdk tęcza podrywanie poderwać wyrywanie wyrywać wyrwać dom kultury spółdzielnia oskard św. Święty Mikołaj City Point Tychy świętość naga cała prawda Krystyna Bochenek rocznica ku czci pamięci justyna irena kwiecień hokej hokejowe żywa szopka franciszek klara architektura sakralna franciszkanie świątynia franciszkańska sztucznych ogni życzenia noworoczne sylwestrowa zabawa kolędowe wieczory kolęda występy przedszkolaków spektakl przedszkolny krystyna linkiewicz teatr mały tychy przegląd doroczny jasełka boże narodzenie przedszkolaki pokaz fajerwerków kanonada na Baczyńskiego hala sportowa mistrz futsalu AZS WSEZiNS Łódź GAF futsal młodzieżowe mistrzostwa polski w futsalu kibicujemy z klasą stadion zimowy. Polska. japonia -Jasna Gliwice Happy New Year szczęśliwego Nowego Roku nowy rok sylwester tyski sport UKS 2 LO Chrzanów nowiny uks ósemka narodowy fundusz ochrony zdrowia wojewoda prezydent megres likwidacja szpitali ochrona zdrowia koncert galowy szpital wojewódzki obrona szpitala bezrobocie pielęgniarki kampania wrześniowa wybuch wojny światowej bojowy sprzęt inscenizacja czołgi walka czołgów zwolnienia II wojna światowa bitwa wyrska peter francis uczucia maturzyści egzamin maturalny l.o. Kruczek sonda maturalna z polskiego kasztany kremówki automobilklub ziemi tyskiej rozbite auta autopomoc zdać maturę maturalna muzyka z serca duszy emocje uczelnia muzyczna instytut koncert finałowy muzyczny warsztaty wermacht szukając boga hip hop hiphop ćpanie zmiana życia narodzenie na nowo rapperzy rapp bęsiu ćpun wolność tychów You can 2012 dni bądź jak jezus odwaga rodzinny rymcerze pokuta na chwałę bogu potęga chwała boża śpiewać wielbić chrześcijaństwo katolickie katolik odkupienie wybaczenie małżeństwo strata kłótnia problemy separacja raj opowieść rozwód samochody rajdowe wyścig Kuba Wojewódzki Anna Mucha Robert Korzeniowski Doda słoneczko fundacja parking fontanna Renata Szot Martyna Wojciechowska operacja służba zdrowia pomaga Orlik staw skokowy złamanie tragedia problem nieszczęście św. Anna Anny osiedla A hokej na trawie w hali gimnazjum nr 3 8 marca dzień kobiet seniorzy ekstraklasa Wejherowo półfinały zawody święto kobiety kwiaciarnia przelotowa szybkiego ruchu komunikacja tranzyt droga krajowa nr 1 Internetowa Telewizja Tychy w Tychach i o Tychach o tychach DK-1 karwan zs nr 1 grota roweckiego euro 2012 euro 2011 euro 2013 redakcja ogłoszenia artykuły sportowe piłkarze I pierwszy rajd mikołowa mikołowski samochody I rajd mikołowski mikołowa rozbite emocjonujący os odcinek specjalny wyścig Mikołów aktualności echo tyskie finał ekstraliga seniorów pionier walka o podium florballki Unohokej l.o. 4 liceum dzień wagarowicza e-tychy 3 hala sportowa śmierć człowiek pismo święte szukając życia duch święty odrodzenie krzyż droga krzyżowa biblia tosiewytnie rowerami ucieczka klasa melina odkrycie zespół szkół nr 4 odjazd fi międzynarodowy tyski bieg uliczny Roman Polko Marek Szczepański biegu ukraiński zwycięzca zawodnicy menel w lesie dzikie wysypisko zderzenie pojazd kolizja tragiczny uliczna Sikorskiego uderzył to sie wytnie sprzątanie lasu las Akcja sprzątania świata kierowca 21-letni Sergij Oksenjuk pętla plener droga Dziewanny nol Urząd Miejski Spółdzielnia Mieszkaniowa Oskard kruczkowski liceum Szczepański Szkoła Muzyczna Ulica Dziewanny skandal cyrk MZUiM asfalt radny budowa ulicy nol plener Oskard event komunikacyjny masa krytyczna europejski dzień bez samochodu Wojciech Czernek biegowa 10 km Oliwia Nowakowska tawizja Ewald Bereska Szczepański Spółdzielnia Mieszkaniowa rower rowerów przejazd wywiad z uczniami sonda rip watch russia theatrical none official subtitles rare honorowa piknik z wojskiem kompania Polskie Wojsko trailer x264 kondycja rodzić na wojewódzki droga miejski oddział kardiolgia sek teaser krótka zajawka przyjęć festyn w Tychach grupa nieprzyjemny wypadek im. Jana Dery Dera bieg jezioro szerszeń atak pogryzły ukąsiły III l.o. budowlanka Wyspiański 3 liceum ogólnokształcące po wakacjach incydent dera jan mosir klub biegacza Marek Krawczyk inauguracja Podmokły Mieczysław winda nowoczesna jeziory lokkoatleta tyska oskard spółdzielnia mieszkaniowa itt tyski bieg bieg 2 kiedy Saab twórca fotograf przemijanie twórczość tychy Artur Jastrzębski wizualna teatr mały struktury czasu Kohelet deskorolka wyczynowiec rasta zabawa na rolkach skatepark skejtpark artystyczne fotografika wskrzeszenie śmierć kliniczna pogrzeb życie po życiu uzdrowienie obcymi językami ruch światło-życie cmentarz komunalny święto zmarłych Wernisaż fotografia uliczna Bóg sonda cmentarna wszystkich świętych wieczne rolki starotyskie mikołajki 40-lecie Ramona Kuźnik-Gleńszczyk Henryk Jan Botor lecie 40 lat Jubileusz szkoły muzycznej ZSM szlachetnapaczka dobroczynność Jerzy Dudek Mariusz Czerkawski Strefa Real Madryt Kryla zespół koncert Tychy Rafał Tito roboty w akcji robot Robotown robo-town town Wartogłowiec budowa ul. Dziewanny ostatnia droga ogólnopolski konkurs robotyki Tychy 2011 głododzilla informatyka głodomorry robotyka liceum kruczkowskiego cybernetyka ks. Ryszard Nowak robo ogólnokształcące dzień bez samochodu 22.10.2011 sonda szkolna nudna szkolna nudna tyski wieczór III l.o. tychy buda trzecie liceum zabawny happening wspólnota wreszcie Tyskie wieczory uwielbienia heppening duchowa odnowa w duchu świętym dzień nauczyciela otrzęsiny klas pierwszych kościół błogosławionej Karoliny edukacji narodowej telewizyjna "teaser trailer" hdtv www motoryzacja zgoń reportaże kraksa "official trailer" film champagne orzesze avi pokaz pod Żyrafą orkiestra wojskowa defilada wojska ewangelia narodzić się na nowo anonymous mpeg4 poland pikieta wolna wozy bojowe moc husaria transporter opancerzony clip0 stacja telewizyjna footage exclusive "argentine television" clip3 interviews ulica post "interview part" interview erin papież stop a.c.t.a. darmowe jan paweł II ufo inspirational defense backstage warsaw inicjatywy armia tv tychy "theatrical trailer" żołnierze nagrania internetowa telewizja plac baczyńskiego eleni festiwale rekonstrukcja akademia PSM tv online dżem org interaktywna mecz szukam wyzwala budowa dróg Misztela Bizacki leczenie nauka mck Raisa problemy komunikacyjne sonda uliczna świadectwo iskierki bożej miłości izba przebudowa rondo spodek ul. borowa wyzwolenie praca relacja technikum matura zmartwychwstanie pochód Katowice modlitwa kościół plac marszałkowski rowery cichej szczęście piknik urząd marszałkowski Urząd Miejski dziecięcy telewizja tychy grzech stop acta piknik biegowy koniec ratunek pomoc walka euro sketch www.telewizjatychy.pl otwarcie gimnazjum misja Format wyznanie armaty szerszenie poruszające biegacze zielona oś kibice młodzieżowe marszałka Piłsudskiego poruszająca wydarzenie internetowa telewizja tychy wstrząsające Mistrzostwa świata dramat demonstracja w Katowicach historia polski rynek wojsko polskie przychodnia koncert zdrowie opamiętanie internetowa wypadki wakacje kruczek gostyń sztuka policja czołg lodowisko youtube stowarzyszenie szokujące pojazdy wojskowe wyry tyski Poland kruczkowski oglądaj darmowa Święto życie urząd miasta tychy Gospel liceum Jezus uwielbienie zbawienie music żyrafa wypadek remont muzyka Szpital wywiady nol tychy choroba Tychy 2012 Szkoła Muzyczna wiadomości paprocany zabawne kruczkowskiego polska nawrócenie MOSiR Tychy bóg Urząd Miasta impreza śmieszne w Tychach wydarzenia szkoła wiara gks tychy tvtychy tvtychy telewizja sport telewizja tyszanie gks MZK Tychy tyskie Tychy
portal miasta Tychy, Tychy – Wikipedia, wolna encyklopedia, Wikipedia, Tychy, zumi, mapy tychy, MCK w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, mapy google, zumi tychy,
Tychy NaszeMiasto.pl, Tychy - Tyski Portal Miejski, moje TYCHY - Miejski Portal Internetowy, Wiadomości, Katalog, NOL-TYCHY,
Praca, Pup Tychy, Praca Tychy, Gratka Tychy, oferty pracy Tychy, Gratka Tychy, Tablica Tychy, Robota
Urząd miasta Tychy, Urząd Miasta, Urząd, Miasta, Dobre miejsce,
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo, Kantor Tychy, Kantor Legal - Tychy Kantor, Tychy informacje wiadomosci, wiadomości
policja tychy, tychy kamery, echo tychy, tychy praca, gks tychy, tychy nieruchomości, saturn tychy, mzk tychy, gks tychy
Portal Kulturalny Miasta Tychy, Szukająć Boga, David Pierce, Bóg, bóg, bog, pismo swięte, ewangelia, wydarzenia, nawrócenie
Tychy Kantor, MZK Tychy, Serwis MZK Tychy, Cennik biletów, Kantor Legal, czerwone, autobusy, autobusy, rozkład jazdy, Tychy
MZiUM, MZUiM Tychy, Tychy, w Tychach
Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Tychach, WRT-karting Tychy, Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach, WSZiNS Tychy, Dobre Miejsce
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy, BIP Tychy, Sąd Rejonowy w Tychach, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Tychach,
Praca w Tychach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach, przedszkola, przedszkole
GKS Tychy, Oficjalny serwis internetowy klubu
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo-Rekreacyjny, PIZZA TYCHY, AZT Tychy, WKU Tychy, Tablica Tychy
3+ Liczna Rodzina, PIZZA TYCHY, ABC 3+
Minecraft, Free code, Premium, Tychy oferty Groupon z niesamowitym rabatem na zakupy i usługi, Zespół Szkół nr 5 w Tychach, PIZZA TYCHY, 4chan
Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, Liceum, Szkoła Podstawowa, w Tychach, Tychy, nk
Mck, Miejskie centrum kultury w Tychach, Kultura, wydarzenia, eventy, Tychy, w Tychach
Wikipedia Tychy, Mirosław Kantor, Bóg, Szukając Boga, Ludzie