Gospodarcze

Abonament RTV – dostałeś wezwanie? – Co zrobić???

[318]
Grudzień 2017

    Jeśli jeszcze nie dostałeś wezwania do zapłaty za 5 lat wstecz – to prawdopodobnie wkrótce je dostaniesz. Od ok. 2 lat trwa akcja rozsyłania po Polsce roszczeń do zapłaty zaległego abonamentu. Razem z odsetkami może to dojść do 2 tys. złotych. Może roszczenie egzekucyjne przyszło już do ciebie, a może dopiero przyjdzie. Mało kto wie, że Poczta Polska RAŻĄCO NARUSZA PRAWO do równego traktowania obywateli wobec obowiązku daniny publicznej. – A jest to dyskryminacją. Dyskryminacja polegająca na nierównym traktowaniu jest zabroniona zarówno przez polskie jak i europejskie prawo. Powszechnie bowiem wiadomo, że ok. połowa posiadaczy telewizorów wyrejestrowała odbiorniki. Do drugiej połowy usiłuje dotrzeć Poczta z egzekucją zapłaty. Ale nie do wszystkich. Wielu powołało się na Rozporządzenie Ministra Transportu z 2007 roku na mocy którego uzyskali odstąpienie od roszczenia zapłaty. Pozostało 2 do 3 mln osób które mają wg. Poczty dźwigać ciężar utrzymania mediów swoją wpłatą 2 tys. złotych. To niesprawiedliwe – ponieważ nie traktuje na równi wszystkich posiadaczy RTV. – Może roszczenie przyszło już do ciebie, a może dopiero przyjdzie? Co zrobić w tej sytuacji? Podpisz petycję o zaprzestanie takich dyskryminacyjnych praktyk:
PETYCJA kliknij

Oglądaj cały film …

mecz: Duda vs. KODomici w Tychach

[287]
Czerwiec 2016

Mecz wygrany w stosunku 2000:20 – to już pogrom. Nawet licząc, że KODomitów było 120, jak utrzymywał jeden z nich. Zaangażowanie, siła (dwudziestu) gardeł a zwłaszcza gwizdków ordynarnie zagłuszających przemówienie Głowy Państwa Polskiego nie wystarczyła przeciwko 2 tys. Tyszan zgromadzonych na pl. Baczyńskiego. (Szkoda, dziś Dzień Ojca; przemówienie nie było nudne – a dodatkowa „atrakcja” w postaci gwizdów kilkunastu osób było uciążliwe dla 2 tysięcy słuchaczy. No coż; mamy demokrację…
Mecz wygrany, wychodzimy z grupy – teraz zaczynają się schody. Sukces będzie zależał od determinacji rządu aby hasło „dobra zmiana” nie pozostało pustym sloganem. A jeśli zmiany będą radykalne (a takich kraj potrzebuje) a nie tylko kosmetyczne – mamy szansę zagrać w finale… Może z Niemcami (których próbujemy dogonić od 25 lat). Zaczęto dobrze – od programu wspierającego polskie rodziny i temperującego dyktaturę zagranicznych korporacji handlowych i banków. Te zresztą też zagraniczne, bo u nas już wszystko zagraniczne – łącznie z mediami. (Polskie pozostały tylko lasy).
A propos mediów, jako dziennikarz dodam, że jedną z wielu różnic pomiędzy obecnie rządzącymi a odsuniętymi od władzy jest też i ta, że ci ostatni dbali o swoich. – Musiałem się przedzierać przez tłumy aby zrobić jakiś sensowny kadr, w odróżnieniu od mediów mainstreamowych, które były jak zwykle uprzywilejowane (nie mówiąc już, że im za robotę nieźle płacą…). I tu się niewiele (na razie?) zmieniło. Poczekajmy cierpliwie…

Oglądaj cały film …

Orange nabija ludzi w butelkę

[237]
Sierpień 2014


  Proponujemy nowy program w naszej TV – tym razem rodzaj vloga który możecie z nami współredagować informując nas o tym co Was porusza, bulwersuje. – Będziemy walczyć z głupotą, przekrętami, kłamstwem, oszustwem itp…
  Dziś o Orange, która nabijała mi bezkarnie rachunki telefoniczne…

Oglądaj cały film …

Otwarcie nowej Biedronki, Tychy

[232]
Lipiec 2014

  17 lipca, 2014, godz. 6:59, Tychy …Ale szał: kolejka po koszyki ustawiła sie już o 6:00
…A miała tu powstać „hala targowa”

Oglądaj cały film …

DK-1 Tychy; Wielkie Otwarcie; 4 lipca

[229]
Lipiec 2014

   4 lipca mija kolejny już termin zakończenia budowy DK-1 w Tychach. Jednak w godzinach popołudniowych w tym dniu droga wyglądała tak jak na naszym filmie. Przejechanie 6 kilometrowego odcinka zabierało około kwadransa, a nie jest to okres szczytu. Nadal nieprzejezdny jest wiadukt na skrzyżowaniu z ul. Niepodległości.  Również przejazd pod DK-1 na Wartogłowcu jest nieczynny a na wielu odcinkach ruch odbywa się jedną stroną. W kilku innych miejscach trwają dalsze prace drogowe.
   Z prostej symulacji arytmetycznej, w której bierze się pod uwagę dotychczasowe zaawansowanie finansowe prac (dane z 30 kwietnia b.r. – 91 mln zł co daje ok. 76% całości) wynika, że całkowite zakończenie inwestycji przypadnie na miesiące jesienne. W najlepszym razie – zakładając stałe tempo tych wydatków, co jednak trudno zweryfikować na chwilę obecną gdyż nie udało się połączyć z MZUiM w dniu dzisiejszym aby uzyskać dokładne dane.
   Przypomnijmy, że pierwotny termin zakończenia tej ważnej nie tylko dla Tychów inwestycji wyznaczono na 4 stycznia 2014 roku.

Oglądaj cały film …

Czy będzie powódź ‚2014?

[222]
Maj 2014

   Wszystko wskazuje, że pamiętna powódź z 2010 roku nie powtórzy się mimo obaw mieszkańców Bierunia (stamtąd pochodzą zdjęcia). Tak wskazują prognozy krótko okresowe. Ale co w przyszłości? W jakim stanie po 4 latach są wały przeciwpowodziowe? Co w tym czasie zrobiono, a czego nie?

Oglądaj cały film …

Co zrobić z kretem?

[221]
Maj 2014

   Czyli – czy można zabić…kreta?
Choć krety nie zapadają w sen zimowy potrafią szczególnie na wiosnę narobić poważnych szkód w przydomowych ogródkach.
  Na początek ważna uwaga; zgodnie z ustawą o Ochronie Zwierząt – krety NIE podlegają ochronie na terenach zamkniętych, a więc np. w prywatnym ogrodzie.
Oznacza to, że mogą tam być potraktowane tak samo jak każdy inny szkodnik lub insekt.
Jak szkodniki traktujemy np. myszy czy szczura, które tępi się różnymi metodami: chemicznymi i mechanicznymi (np. wszelkiego rodzaju łapki dostępne w handlu). Nazywamy to deratyzacją – co sprowadza się do zabicia szkodnika. Wspomniana ustawa wyjmuje spod ochrony krety również na terenach sportowych – i to bez względu na święte oburzenie tzw. „obrońców przyrody”. A zwłaszcza tych, którzy nie mają szkodnika na własnym podwórku. Bo wtedy często (na chwilę) zmieniają swoje poglądy.
  Trzeba przyznać że w dziwnych czasach żyjemy: zwykła deratyzacja jest nazywana zabijaniem, a zabijanie nazywane jest „zwykłą aborcją”. – Kiedy brakuje szacunku i miłości do człowieka – trzeba ją czymś zastąpić… Kochaniem drzew i kretów…

Oglądaj cały film …

Tyski szpital – nie ufaj politykom. Żadnym.

[206]
Luty 2014


   Na naszym Szpitalu Wojewódzkim wszyscy chcą zrobić dobry geszeft; od 2 lat następują zaskakujące i często niezrozumiałe zwroty akcji w sytuacji szpitala…
Ale spokojnie! Wybory już w tym roku; wybierajcie ludzi, którzy jeszcze polityką i chciwością się nie pobrudzili. Zawodowców interesuje tylko władza i kasa. Choć ciągle ulegamy złudzeniu, że to oni się najlepiej nadają…

Oglądaj cały film …

Co z tą ekologią?

[204]
Styczeń 2014


   Echo Tyskie 15 stycznia podało, iż w ramach walki z zanieczyszczeniem środowiska Narodowy oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska przeznaczy prawie 22 mln złotych w celu wymiany starych pieców i palenisk domowych w woj. śląskim. W projekcie wymieniono 11 śląskich miejscowości, które zostaną objęte tym programem. Wśród nich zabrakło jednak Tychów. Jak wiadomo podobny projekt był w Tychach wdrażany z początkiem wieku. W 2007 roku kiedy program nagle przerwano pozostało na listach jeszcze prawie 500 rodzin chętnych na dofinansowanie wymiany pieca. Pisaliśmy o tym w marcu 2012r. (obok reportażu: „Smog nad Tychami…”). Nie było wtedy tajemnicą, że w starych nieekologicznych i kopcących piecach mieszkańcy spalają – na domiar złego – również i śmieci.
   Z początkiem stycznia 2014 w Urzędzie Miasta poinformowano nas, że obecnie nie wiadomo nic konkretnego – kiedy tego rodzaju program wymiany palenisk byłby w Tychach wznowiony. Warto tu zauważyć że pierwsze z wymienionych kilkanaście lat temu pieców są już przestarzałe i w znacznym stopniu wyeksploatowane – co pogarsza ich parametry emisji zanieczyszczeń.
   Gazeta Urzędu Miasta „Twoje Tychy” 21 października 2008 roku podała informację: „w budżecie miasta na rok 2009 zaplanowano środki na przygotowanie Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Jeśli Rada Miasta wyrazi zgodę, kolejny program ruszyłby w 2010 roku.”
   Uprzejmie informujemy, że obecnie mamy już rok 2014.

Oglądaj cały film …

2) Termoizolacja domu; fakty i mity

[179]
Wrzesień 2013

 Przed rozpoczęciem prac termomodernizacyjnych (docieplanie) należy podjąć szereg decyzji: czy warto użyć (drogich) listew startowych, jaką grubość styropianu zastosować, czy użyć dodatkowych kołków, jaki wybrać tynk (i nie chodzi tylko o kolor) itp. itd.

Oglądaj cały film …


tekst alternatywny

Poradnik na czasie: termoizolacja domu – pianką czy „na mokro”?

[178]
Wrzesień 2013

  W tytułowym pytaniu nie chodzi o dylemat: czy ekipa budowlańców ma pić czy nie pić przy robocie – bo to chyba oczywiste (zwłaszcza w upalne dni…należy wypijać ok. 2 litry wody).
  Tu rozprawimy się z innym mitem lansowanym przez niektórych sprzedawców materiałów budowlanych…
  Na tym jednak nie koniec; wkrótce następna część – pokażemy ekipę termoizolacyjną w akcji. – Ta wiedza może się przydać.

Oglądaj cały film …


tekst alternatywny

Jak zabezpieczyć samochód przed gradobiciem?

[166]
Czerwiec 2013

  Tydzień po ostatnim katastrofalnym gradobiciu w Tychach rośnie napięcie. To jeszcze nie histeria ale do paniki już niedaleko. Taką reakcję powodują wszelkie komunikaty o możliwości wystąpienia burz gradowych. Prawdopodobieństwo takich burz jest duże w nadchodzącym tygodniu. Tyszanie zabezpieczają na wszelki wypadek swoje samochody; szyby nie są tanie. Sposoby są różne – inwencji nie brakuje…

Oglądaj cały film …

Niespotykane gradobicie!

[163]
Czerwiec 2013


  Bardzo gwałtowne gradobicie – 6 czerwca br. nad Tychami przetoczyła się groźna nawałnica. Niespodziewana zmiana pogody rozpoczęła się porywistą wichurą i zakończyła deszczem z gradobiciem. Trwała ok. 15 minut.
Godzinę później wyszło słońce…

Z OSTATNIEJ CHWILI!
Straty prawdopodobnie będą poważne: np. w Zespole Szkół nr 1 zostało wybitych kilkadziesiąt szyb. (fot. Magdalena Kiliszkowska). Mamy informacje, że zostało uszkodzonych wiele samochodów.


Oglądaj cały film …
Takiego gradobicia w Tychach nie pamiętają „najstarsi górale”. Danucie i Adamowi grad poważnie uszkodził samochód (Volkswagen Golf). Kilka dni wcześniej był wystawiony do sprzedaży. Było spore zainteresowanie… Danka przechowała kilka gradowych kul w zamrażarce.

Oglądaj cały film …

Tyskie Targi Budownictwa

[157]
Maj 2013

  Kolejne, 13-te już Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz odbyły się w  Tychach. Na stadionie zimowym zaprezentowało się kilkadziesiąt firm, głównie ze Śląska, które przedstawiły swoją ofertę. Hasłem tegorocznych targów jest „budynek energooszczędny”. Jest to zrozumiałe w dobie kurczących się zasobów surowców energetycznych oraz rosnących sukcesywnie rachunków za ogrzewanie. Wiele firm zaprezentowało bardzo nowatorskie rozwiązania, które zaskakiwały też niskim kosztem ich wdrożenia.
Z pewnością zainteresuje to wszystkich, którzy planują budowę własnego domu, jak i tych chcących zmodernizować i obniżyć koszty utrzymania już istniejących, a zwłaszcza starszych budynków.

Oglądaj cały film …

„Budowa” tyskiego stadionu

[156]
Maj 2013

  Na temat „postępów” przy budowie stadionu nic budującego obecnie nie można można powiedzieć. Wprawdzie rzecznik Tyskiego Sportu obiecał nam wypowiedź w tej sprawie, ale próby powtórnego kontaktu nie powiodły się.
Może to i dobrze bo w tej chwili na stadionie nic interesującego się nie dzieje. Jest tak od kilkunastu dni. Wygląda on jak ogromny opustoszały plac budowy pośrodku którego wyrasta ok. 10 metrowa sterta gruzu pozostała po zmieleniu trybun (spalonych „uroczyście” w listopadzie ub. roku – klip nr 128).
Aż się prosi aby choć część tego kruszywa użyć na prowizoryczne utwardzenie drogi dojazdowej do działek które miasto wytyczyło przy ul. Brzoskwiniowej (klip poniżej – nr 154). Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że budowa (stadionu oczywiście) ma ponownie ruszyć z początkiem czerwca. Drogi poczekają dłużej nie są ani tak ważne, ani tak kosztowne.
Na szczęście w Tychach już wkrótce Targi Budownictwa – też na stadionie, ale zimowym.

UWAGA! Rzecznik Tyskiego Sportu Michał Rus odezwał się w końcu do nas – kilka dni po publikacji powyższego materiału. W rozmowie telefonicznej nie mógł zgodzić się z niektórymi wypowiedziami (opiniami mieszkańców) zawartymi w felietonie (nie podając jednak jaki jest zdaniem Rzecznika stan faktyczny). Propozycję złożenia oświadczenia prostującego te opinie przełożył na nieokreślony czas „kiedy będzie się coś działo w/s stadionu.” Widocznie uznał, że nie jest to ani pilne ani tak ważne żeby zabierać głos w tej chwili. Trzymamy jednak p. Rzecznika za słowo i liczymy na uczciwą współpracę w rzetelnym informowaniu (co leży w ważnym interesie publicznym mieszkańców miasta).

Zrób to sam; jak samodzielnie (i tanio) podłączyć kanalizację

[110]
Wrzesień 2012

Dla niektórych gospodarstw domowych usytuowanych w dzielnicach obrzeżnych Tychów nadchodzące miesiące będą ostatnim dzwonkiem na wykonanie przyłącza do do sieci kanalizacyjnej, której budowę ukończono prawie 2 lata temu. W zależności od długości rurociągu koniecznego do wykonania – koszt może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Ale można to zrobić równie dobrze za kilkaset…

Oglądaj cały film …

Titanic tonie – Szpital w Tychach (czyli obrona Częstochowy)

[83]
Maj 2012

Jedyna pewna rzecz na świecie to ta, że każdy się kiedyś pochoruje (czyt: będzie potrzebował szpitala), zestarzeje i w końcu umrze. Jakkolwiek to nie brzmi, czy w to wierzysz czy nie – każdy zostanie kiedyś rozliczony z tego co zrobił tutaj. Z konsekwencjami wiecznymi (!).

16 maja spotkali się obrońcy Szpitala Wojewódzkiego… z obojętnością ze strony Miasta.
– Dlaczego? – Nie wiemy, (a jak nie wiadomo o co chodzi to najczęściej chodzi o pieniądze). Spotkanie obrońców przypominało obronę Częstochowy, z tą różnicą, że brakowało tam Kościoła i nie wiadomo jak się zakończy. Uczciwa relacja – w reportażu obok…

Oglądaj cały film …

ECHO ECHO ECHO

[76]
Kwiecień 2012

Powstało 56 lat temu. Zasięgiem obejmuje prawie 400 tys. mieszkańców dwóch powiatów i Tychów. Byliśmy w redakcji z kamerą i grupą licealistów z klasy dziennikarskiej, przy okazji robiąc małą sondę uliczną popularności Echa wśród Tyszan. Wypadło interesująco…

Oglądaj cały film …

Palący problem

[73]
Marzec 2012

Z początkiem XXI wieku Tychy zyskały wiele uznania dzięki projektowi Ograniczenia Niskiej Emisji Zanieczyszczeń. Prekursorski program polegał na wymianie starych palenisk w domach jednorodzinnych na nowoczesne i ekologiczne piece których pracą sterował cyfrowy procesor. Zmniejsza to emisję szkodliwych substancji aż o 93% (!!!).
Większość kosztów pokrywał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. W 2007 roku kiedy program nagle przerwano pozostało na listach jeszcze kilkaset rodzin chętnych na wymianę pieca. Prezes Klubu Ekologicznego w Tychach Ewa Dziekońska odbiera w dalszym ciągu wiele telefonów od mieszkańców w/s niskiej emisji zanieczyszczeń. Świadczy to o aktualności problemu. Czy pogram Ograniczenia Niskiej Emisji (który obecnie wprowadza wiele śląskich miast) wróci do łask w Tychach? Zapytaliśmy o to kompetentne osoby…

Z ostatniej chwili:
– Dobra wiadomość:
Miasto Tychy wznowiło program ograniczenia niskiej emisji i od 1 kwietnia rozpocznie zapisy na wymianę starych pieców na ekologiczne. Liczba pieców do wymiany jest ograniczona. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Podniesiono też kwotę dopłat do 80% kosztów wymiany. W tej sytuacji Tychy w pełni zasługują na miano miasto ekologicznego!

Oglądaj cały film …

Plac św. Anny

[69]
Marzec 2012

Pierwsze osiedle w Tychach powstało w latach 50-tych. Obecnie jest to „ostatnie osiedle”. Ma to zmienić generalny remont placu św. Anny, na którym pojawi się fontanna zamiast niej. Pomysł ten wpisuje się w modne ostatnio w Europie „znikanie” krzyży i świętych, które dociera i do naszego europejskiego miasta. Choć znika z krajobrazu, najważniejsze żeby krzyż pojawił się w naszym sercu; razem z Tym kogo symbolizuje. Wtedy nie będzie tylko estetycznym ozdobnikiem. Tym problemem zajmiemy się wkrótce – wszak zbliżają się święta…

Oglądaj cały film …

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - PATRONAT MEDIALNY - ważne wydarzenia w Tychach i u sąsiadów. Napisz do nas.

WielorybaTychy - lokalne oferty pracy Katowice Praca obrazek Telefon zaufania Jestem na fejsie internetowa telewizja Tychy


przeciwko ACTA Port pieśni pracy szanty fant katowicki protest internetowa telewizja tychy pl videorelacja solidarność misja maska f.a.n.t. tychy koncert manifamanifestacja maskanie acta polska przeciwko ACTA protest przeciwko ACTA protest katowicki sobota anty-acta 3.02.2012 katowicki katowicki protest przeciwko ACTA manifestacja Kalus Ridel Bartel wośp Łapot Kupicha Czerkawski Dudek Hanke wielka orkiestra świątecznej pomocy stadion zimowy tychy gwiazdy na lodzie 2012 nie acta manifa hokej z gwiazdami 2012 wielka orkiestra świątecznej pomocy 2012 hokej z gwiazdami gwiazdy na lodzie wośp 2012 solidarność video relacja gdzie studiować urząd pracy poradnia psychologiczna pedagogiczna uniwersytet politechnika studia wyższe licencjat inżynier ważna decyzja pionier tychy ks szarotka nowy targ jadberg florbalki przyszłość zawodowa zawód unihokej edukacja co dalej alkoholizm europejska stolica kultury katowice miasto ogrodów alkoholik nałóg zwierzenia marek olearczyk narkoman im. f. rybickiego w tychach orkiestra szkolna Leopold Mozart kulig koncert smyczkowy andaluzyjski romans muzyczna m. karłowicza w Katowicach Scott Joplin The Easy Winners p11 przedszkole nr 10 rynek tychy staryadrian karkoszka choma team święty mikołaj św. kim był św gwiazdor gwiazdka hejza kru „kibicujemy” „z klasą liceum” „technikum” „stadion zimowy” U20 w hokeju na lodzie „hokej” „hokejowe” „w hokeju na lodzie” langusta parada rowerowa mikołajów „U20” prezenty święta śmiechu warte wesołe śmieszny filmik sdk tęcza podrywanie poderwać wyrywanie wyrywać wyrwać dom kultury spółdzielnia oskard św. Święty Mikołaj City Point Tychy świętość naga cała prawda Krystyna Bochenek rocznica ku czci pamięci justyna irena kwiecień hokej hokejowe żywa szopka franciszek klara architektura sakralna franciszkanie świątynia franciszkańska sztucznych ogni życzenia noworoczne sylwestrowa zabawa kolędowe wieczory kolęda występy przedszkolaków spektakl przedszkolny krystyna linkiewicz teatr mały tychy przegląd doroczny jasełka boże narodzenie przedszkolaki pokaz fajerwerków kanonada na Baczyńskiego hala sportowa mistrz futsalu AZS WSEZiNS Łódź GAF futsal młodzieżowe mistrzostwa polski w futsalu kibicujemy z klasą stadion zimowy. Polska. japonia -Jasna Gliwice Happy New Year szczęśliwego Nowego Roku nowy rok sylwester tyski sport UKS 2 LO Chrzanów nowiny uks ósemka narodowy fundusz ochrony zdrowia wojewoda prezydent megres likwidacja szpitali ochrona zdrowia koncert galowy szpital wojewódzki obrona szpitala bezrobocie pielęgniarki kampania wrześniowa wybuch wojny światowej bojowy sprzęt inscenizacja czołgi walka czołgów zwolnienia II wojna światowa bitwa wyrska peter francis uczucia maturzyści egzamin maturalny l.o. Kruczek sonda maturalna z polskiego kasztany kremówki automobilklub ziemi tyskiej rozbite auta autopomoc zdać maturę maturalna muzyka z serca duszy emocje uczelnia muzyczna instytut koncert finałowy muzyczny warsztaty wermacht szukając boga hip hop hiphop ćpanie zmiana życia narodzenie na nowo rapperzy rapp bęsiu ćpun wolność tychów You can 2012 dni bądź jak jezus odwaga rodzinny rymcerze pokuta na chwałę bogu potęga chwała boża śpiewać wielbić chrześcijaństwo katolickie katolik odkupienie wybaczenie małżeństwo strata kłótnia problemy separacja raj opowieść rozwód samochody rajdowe wyścig Kuba Wojewódzki Anna Mucha Robert Korzeniowski Doda słoneczko fundacja parking fontanna Renata Szot Martyna Wojciechowska operacja służba zdrowia pomaga Orlik staw skokowy złamanie tragedia problem nieszczęście św. Anna Anny osiedla A hokej na trawie w hali gimnazjum nr 3 8 marca dzień kobiet seniorzy ekstraklasa Wejherowo półfinały zawody święto kobiety kwiaciarnia przelotowa szybkiego ruchu komunikacja tranzyt droga krajowa nr 1 Internetowa Telewizja Tychy w Tychach i o Tychach o tychach DK-1 karwan zs nr 1 grota roweckiego euro 2012 euro 2011 euro 2013 redakcja ogłoszenia artykuły sportowe piłkarze I pierwszy rajd mikołowa mikołowski samochody I rajd mikołowski mikołowa rozbite emocjonujący os odcinek specjalny wyścig Mikołów aktualności echo tyskie finał ekstraliga seniorów pionier walka o podium florballki Unohokej l.o. 4 liceum dzień wagarowicza e-tychy 3 hala sportowa śmierć człowiek pismo święte szukając życia duch święty odrodzenie krzyż droga krzyżowa biblia tosiewytnie rowerami ucieczka klasa melina odkrycie zespół szkół nr 4 odjazd fi międzynarodowy tyski bieg uliczny Roman Polko Marek Szczepański biegu ukraiński zwycięzca zawodnicy menel w lesie dzikie wysypisko zderzenie pojazd kolizja tragiczny uliczna Sikorskiego uderzył to sie wytnie sprzątanie lasu las Akcja sprzątania świata kierowca 21-letni Sergij Oksenjuk pętla plener droga Dziewanny nol Urząd Miejski Spółdzielnia Mieszkaniowa Oskard kruczkowski liceum Szczepański Szkoła Muzyczna Ulica Dziewanny skandal cyrk MZUiM asfalt radny budowa ulicy nol plener Oskard event komunikacyjny masa krytyczna europejski dzień bez samochodu Wojciech Czernek biegowa 10 km Oliwia Nowakowska tawizja Ewald Bereska Szczepański Spółdzielnia Mieszkaniowa rower rowerów przejazd wywiad z uczniami sonda rip watch russia theatrical none official subtitles rare honorowa piknik z wojskiem kompania Polskie Wojsko trailer x264 kondycja rodzić na wojewódzki droga miejski oddział kardiolgia sek teaser krótka zajawka przyjęć festyn w Tychach grupa nieprzyjemny wypadek im. Jana Dery Dera bieg jezioro szerszeń atak pogryzły ukąsiły III l.o. budowlanka Wyspiański 3 liceum ogólnokształcące po wakacjach incydent dera jan mosir klub biegacza Marek Krawczyk inauguracja Podmokły Mieczysław winda nowoczesna jeziory lokkoatleta tyska oskard spółdzielnia mieszkaniowa itt tyski bieg bieg 2 kiedy Saab twórca fotograf przemijanie twórczość tychy Artur Jastrzębski wizualna teatr mały struktury czasu Kohelet deskorolka wyczynowiec rasta zabawa na rolkach skatepark skejtpark artystyczne fotografika wskrzeszenie śmierć kliniczna pogrzeb życie po życiu uzdrowienie obcymi językami ruch światło-życie cmentarz komunalny święto zmarłych Wernisaż fotografia uliczna Bóg sonda cmentarna wszystkich świętych wieczne rolki starotyskie mikołajki 40-lecie Ramona Kuźnik-Gleńszczyk Henryk Jan Botor lecie 40 lat Jubileusz szkoły muzycznej ZSM szlachetnapaczka dobroczynność Jerzy Dudek Mariusz Czerkawski Strefa Real Madryt Kryla zespół koncert Tychy Rafał Tito roboty w akcji robot Robotown robo-town town Wartogłowiec budowa ul. Dziewanny ostatnia droga ogólnopolski konkurs robotyki Tychy 2011 głododzilla informatyka głodomorry robotyka liceum kruczkowskiego cybernetyka ks. Ryszard Nowak robo ogólnokształcące dzień bez samochodu 22.10.2011 sonda szkolna nudna szkolna nudna tyski wieczór III l.o. tychy buda trzecie liceum zabawny happening wspólnota wreszcie Tyskie wieczory uwielbienia heppening duchowa odnowa w duchu świętym dzień nauczyciela otrzęsiny klas pierwszych kościół błogosławionej Karoliny edukacji narodowej telewizyjna "teaser trailer" hdtv www motoryzacja zgoń reportaże kraksa "official trailer" film champagne orzesze avi pokaz pod Żyrafą orkiestra wojskowa defilada wojska ewangelia narodzić się na nowo anonymous mpeg4 poland pikieta wolna wozy bojowe moc husaria transporter opancerzony clip0 stacja telewizyjna footage exclusive "argentine television" clip3 interviews ulica post "interview part" interview erin papież stop a.c.t.a. darmowe jan paweł II ufo inspirational defense backstage warsaw inicjatywy armia tv tychy "theatrical trailer" żołnierze nagrania internetowa telewizja plac baczyńskiego eleni festiwale rekonstrukcja akademia PSM tv online dżem org interaktywna mecz szukam wyzwala budowa dróg Misztela Bizacki leczenie nauka mck Raisa problemy komunikacyjne sonda uliczna świadectwo iskierki bożej miłości izba przebudowa rondo spodek ul. borowa wyzwolenie praca relacja technikum matura zmartwychwstanie pochód Katowice modlitwa kościół plac marszałkowski rowery cichej szczęście piknik urząd marszałkowski Urząd Miejski dziecięcy telewizja tychy grzech stop acta piknik biegowy koniec ratunek pomoc walka euro sketch www.telewizjatychy.pl otwarcie gimnazjum misja Format wyznanie armaty szerszenie poruszające biegacze zielona oś kibice młodzieżowe marszałka Piłsudskiego poruszająca wydarzenie internetowa telewizja tychy wstrząsające Mistrzostwa świata dramat demonstracja w Katowicach historia polski rynek wojsko polskie przychodnia koncert zdrowie opamiętanie internetowa wypadki wakacje kruczek gostyń sztuka policja czołg lodowisko youtube stowarzyszenie szokujące pojazdy wojskowe wyry tyski Poland kruczkowski oglądaj darmowa Święto życie urząd miasta tychy Gospel liceum Jezus uwielbienie zbawienie music żyrafa wypadek remont muzyka Szpital wywiady nol tychy choroba Tychy 2012 Szkoła Muzyczna wiadomości paprocany zabawne kruczkowskiego polska nawrócenie MOSiR Tychy bóg Urząd Miasta impreza śmieszne w Tychach wydarzenia szkoła wiara gks tychy tvtychy tvtychy telewizja sport telewizja tyszanie gks MZK Tychy tyskie Tychy
portal miasta Tychy, Tychy – Wikipedia, wolna encyklopedia, Wikipedia, Tychy, zumi, mapy tychy, MCK w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, mapy google, zumi tychy,
Tychy NaszeMiasto.pl, Tychy - Tyski Portal Miejski, moje TYCHY - Miejski Portal Internetowy, Wiadomości, Katalog, NOL-TYCHY,
Praca, Pup Tychy, Praca Tychy, Gratka Tychy, oferty pracy Tychy, Gratka Tychy, Tablica Tychy, Robota
Urząd miasta Tychy, Urząd Miasta, Urząd, Miasta, Dobre miejsce,
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo, Kantor Tychy, Kantor Legal - Tychy Kantor, Tychy informacje wiadomosci, wiadomości
policja tychy, tychy kamery, echo tychy, tychy praca, gks tychy, tychy nieruchomości, saturn tychy, mzk tychy, gks tychy
Portal Kulturalny Miasta Tychy, Szukająć Boga, David Pierce, Bóg, bóg, bog, pismo swięte, ewangelia, wydarzenia, nawrócenie
Tychy Kantor, MZK Tychy, Serwis MZK Tychy, Cennik biletów, Kantor Legal, czerwone, autobusy, autobusy, rozkład jazdy, Tychy
MZiUM, MZUiM Tychy, Tychy, w Tychach
Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Tychach, WRT-karting Tychy, Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach, WSZiNS Tychy, Dobre Miejsce
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy, BIP Tychy, Sąd Rejonowy w Tychach, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Tychach,
Praca w Tychach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach, przedszkola, przedszkole
GKS Tychy, Oficjalny serwis internetowy klubu
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo-Rekreacyjny, PIZZA TYCHY, AZT Tychy, WKU Tychy, Tablica Tychy
3+ Liczna Rodzina, PIZZA TYCHY, ABC 3+
Minecraft, Free code, Premium, Tychy oferty Groupon z niesamowitym rabatem na zakupy i usługi, Zespół Szkół nr 5 w Tychach, PIZZA TYCHY, 4chan
Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, Liceum, Szkoła Podstawowa, w Tychach, Tychy, nk
Mck, Miejskie centrum kultury w Tychach, Kultura, wydarzenia, eventy, Tychy, w Tychach
Wikipedia Tychy, Mirosław Kantor, Bóg, Szukając Boga, Ludzie