Szkoły/Edukacja

Sonda maturalna: ALARM BOMBOWY w naszym liceum

[357]
Maj 2019
Najpierw byli zakładnicy, teraz bomby, a co będzie dalej? Terroryści dalej używaliby maczet do zaprowadzenia porządku. Ale my żyjemy w cywilizowanym kraju gdzie używa się przemocy głównie internetowej i mentalnej, za pomocą indoktrynacji światopoglądowej i przy pomocy nowoczesnych mediów.
Zgadnę; że za kilka miesięcy kraj ogarnie kolejna plaga – alarmów bombowych. No bo skoro teraz można i nie ma żadnej konsekwencji … A nasza młodzież szybko się uczy…
Pozostaje pytanie na które brak odpowiedzi: kto za tym stoi?
Wybryki maturzystów? – To byłby strzał w kolano.
Sfrustrowani nauczyciele? – Podkładanie bomb nie prowadzi do reformy szkolnictwa i nie zapewnia podwyżek.
– Więc KTO?
– KTOŚ kto już wcześniej miał w tym interes. – Obejrzyjcie też nasz poprzedni reportaż: https://www.youtube.com/watch?v=7P9mqLnrxQ8&t=253s
Oglądaj cały film …

Jak nieświadomi nauczyciele zostali wpuszczeni w kanał?

[353]
Kwiecień 2019
    To już nie jest śmieszne! Groźby nauczycieli przybierają katastroficzne formy: odmawiają chodzenia do kina, na imprezy (studniówki itp.), jeżdżenia na wycieczki…Masakra!!! Co tu robić???
– Jeśli dojdzie do dalszej eskalacji strajku i gróźb odmrożenia sobie uszu – sytuacja stanie się na tyle poważna, że będzie musiał ustąpić rząd RP. Wedle naszych bardzo poufnych danych na pewno nie nastąpi to przed zimą. – Informujemy o tym jako pierwsi.

Zapraszam do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: https://patronite.pl/TelewizjaTychy

Oglądaj cały film …

3 dni i noce…Czyli wycieczka klasowa L.O. Norwida w Tychach ‚1980r

[316]
Arch.

    Oj, działo się… Klasa IVa o profilu mat-fiz. na 3-dniowej wycieczce w góry Beskidu Wyspowego i takie tam „góralskie lasy”. Piękni i młodzi a w tym wychowawca – prof. Włodzimierz Trlik popularny i znany w całych Tychach matematyk. Prof. Pielot – nasz wuefista, też zabezpieczał…
    Przypominam ten film sprzed wielu lat ponieważ zbliża się termin spotkania klasowego po latach, ale także aby współczesna cyfrowo-tabletowa młodzież zobaczyła jak żyło się przed epoką internetu. – Jeśli nie wierzą w życie poza internetowe…
 Uprzedzając pytania; akcja od ok. 6 min. jest zainscenizowana na użytek filmu, dzieje się poza szkołą, mamy wtedy ukończone lat 18, (a nauczyciele przecież nie mogą być wszędzie…).

Oglądaj cały film …

Dawno temu w Galaktyce… Jasełka czy Gwiezdne Wojny?

[271]
Styczeń 2016

W Teatrze Małym w Tychach znowu ruch a widownia wypełniona. Tym razem za sprawą Gwiezdnych Wojen…
Dzielni rycerze Jedi zwyciężyli z żołnierzami Imperium w lśniących zbrojach a następnie odnaleźli zaginioną Gwiazdę Betlejemską, która uratowała pokój na ziemi ogłaszając narodziny Jezusa Chrystusa. Uleczyło to nasz Świat na kolejny rok. Czy więc za rok przedszkolni rycerze Jedi znowu będą musieli ostro wymachiwać mieczami świetlnymi aby podjąć to wyzwanie ponownie, pokonując ciemną stronę mocy w osobie Darth Vadera?
– Tak w skrócie wyglądał scenariusz przedstawienia „jasełkowego” na deskach Teatru Małego w wykonaniu małych aktorów z Niepublicznego Przedszkola SportArt w Tychach przy ul. Arctowskiego.
Połączenie tradycyjnych Jasełek i gwiazdy Betlejemskiej z Gwiezdnymi Wojnami wydaje się kreatywne ale i nieco ryzykowne. Czy powiodła się sztuka połączenia pop kultury z prawdziwą historią narodzin Jezusa – ocenią widzowie – Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wydarzenia…

Impreza miała jeden główny cel: charytatywny! Stało się już tradycją, że każdy występ dzieci z Przedszkola SportArt związany jest z pomocą innym potrzebującym dzieciom. Tym razem przedszkolaki niosą pomoc 7-letniemu Igorowi z Tychów, który zbiera środki na leczenie i rehabilitację. Wszystkie bilety na spektakl zostały wysprzedane. W ten sposób udało się zebrać ponad 2000 zł! I ten cel – na pewno udało się osiągnąć!

Scenariusz i reżyseria, wszystkie teksty piosenek, scenografia i aranżacja muzyki są całkowicie przygotowane przez Kadrę Przedszkolną i Przyjaciół Przedszkola związanych z Teatrem i Młodzieżowym Domem Kultury.
Na widowni zasiadło wielu trenerów i dyrektorów instytucji na co dzień współpracujących z Przedszkolem SportArt.

Oglądaj cały film …

KOMERS – Gimnazjum 10, Tychy

[267]
Czerwiec 2015

– Ile kosztuje komers w Gimnazjum? …Na imprezie w Tychach pojawili się celebryci z plastikowymi gitarami…

Oglądaj cały film …

ZESPÓŁ DOWNA – ma swój styl!

[257]
Marzec 2015

– Nie chodzi tu jednak o zespół muzyczny pod taką nazwą…
  Tyszanka Alicja Plewnia jest pomysłodawczynią projektu „Wielcy ludzie – wielkie serca”. Pomysł polega na wykonaniu serii fotografii, które wykonują i do których pozują też dzieci i młodzież z zespołem Downa. Wraz z nimi fotografują się luminarze tyskiej kultury, sportu, znani i popularni artyści. Wystąpili m.in. hokeiści GKS Tychy, Krzysztof Wielicki, Rafał Tito” Kryla, gen. Roman Polko, Waldemar Fornalik, Mumio (dawniej kabaret…) i in. znani i popularni Tyszanie.
  Zdjęcia w formie dużego wernisażu można będzie oglądać na placu Baczyńskiego w Tychach z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, który przypada 21 marca. Projekt „Wielcy ludzie – wielkie serca” jest współfinansowany przez UM Tychy.
  Pani Alicja z aparatem nie rozstaje się od osiemnastu lat. – Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się wtedy, gdy urodziła się moja córka Jagoda – mówi Alicja Plewnia. – Obecnie często fotografuję swoją córkę i jej kolegów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach. Oni bardzo lubią, jak się im robi zdjęcia.
  Film, który Państwo mogą obejrzeć jest zapisem różnych działań „od kuchni” podczas realizacji tego projektu.

Oglądaj cały film …

Jubileusz Zespołu Szkół Specjalnych w Tychach

[249]
Październik 2014


  Takiego jubileuszu jeszcze w Tychach nie było…W szkole.
Z polotem i z humorem. I z dystansem wobec „ciała pedagogicznego” (raz na 50 lat można na to pozwolić).
…A zaczęło się w kościele 🙂

Oglądaj cały film …

Dzień Edukacji inaczej – Tychy, ZS-1

[247]
Październik 2014


   – Czy szkolne uroczystości muszą być zawsze smutne i napuszone? Chyba nie. Że można inaczej, udowodnił tyski popularny Morcinek (ZS-1). W roli redaktora sprawdził się uczeń tej szkoły – red. Jakub Szymański, który po tym reportażu być może dostanie propozycję pracy w telewizji U-1 Bator (patrz: YouTube).
   Nie mam nic przeciwko temu – nadaje się :))
   Pozdrawiam, Mariusz Seweryn, red. nacz. ITT

Oglądaj cały film …

Koncert polsko-niemiecki w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach

[244]
Wrzesień 2014


   „Razem ku przyszłości” to projekt polsko-niemieckiej współpracy w dziedzinie wymiany młodzieżowej. Do projektu przystąpił także Zespół Szkół Muzycznych, na zaproszenie, którego w Tychach gości chór z niemieckiej szkoły partnerskiej Regine-Hildebrandt Schule w Birkenwerder. Z tej okazji w Zespole Szkół Muzycznych odbył się koncert w których wystąpili: zespół wokalny szkoły w Birkenwerder pod kierunkiem Stephana Küchnera, zespół wokalny tyskiej szkoły muzycznej pod kier. Tomasza Giedwiłło, zespół Ton Formacja oraz grupy taneczne MDK 1 – Feeling Macieja Gruchlika i Step Joanny Sajewicz.
Ton Formacja to zespół prowadzony przez Rafała Białasa w MDK1, który tworzą uczniowie ZS1 w Tychacha a głównym koordynatorem wymiany był germanista ZS1 – Wojciech Borkowy. To on włożył w to najwięcej pracy organizacyjnej. Żadne media o nim nie wspomniały – pozostał anonimowy. To smutne – jak napisał Rafał Białas w mailu do Redakcji.
Od Redakcji: na pociechę (marną) można dodać, że nie on jeden pozostaje w Tychach nie doceniony. To smutne. Na szczęście jest też wesoła wieść; jemu chociaż płacą za uczciwą pracę. Zaś dla innych kasy brakło – wydano ją już na nagrody „za szczególne zaangażowanie i zasługi…”
Z OSTATNIEJ CHWILI!
Jak wynika z najświeższych doniesień p. Borkowego (mail z niedzieli o godz. 19:52) – on również pracował za darmo!
…To już nawet nie jest smutne 🙁
Apelujemy do władz miasta aby przynajmniej część nagród „za szczególne zaangażowanie…” przekazały p. Borkowemu.

Oglądaj cały film …

…Szkółka cud malina!

[225]
Czerwiec 2014

   „Happy” – tym razem w pełnej – dłuższej 20 minutowej wersji. Oficjalny 6-minutowy „Happy Zespołu Szkół nr 1 w Tychach” obejrzało w ciągu 2 miesięcy ok. 10 tys. osób. Spore zainteresowanie jakim cieszy się ten klip w internecie było jednak tylko jednym z powodów decyzji o emisji pełnej jego wersji. Chcieliśmy również pokazać i docenić spory wkład pracy setek uczniów w nakręcenie wielu ciekawych scen tego filmu, które z oczywistych przyczyn nie mogły znaleźć się w krótkim, oficjalnym spocie. Mamy nadzieję że i ten będzie cieszył się nie mniejszym powodzeniem…Naszym zdaniem jest ciekawszy.

Oglądaj cały film …

HAPPY – Zespół Szkół nr 1, Tychy

[214]
Kwiecień 2014

   Po modzie na LipDuby świat ogarnia kolejny szał: „Happy” Pharrella Williamsa. I znowu tyskie liceum jest w czołówce na Śląsku i pierwsze w Tychach. Mowa o popularnym Morcinku. Podobnie jak przed rokiem w przedsięwzięciu wzięło udział kilkuset uczniów szkoły, jednak film jest zupełnie inny…
  O ile w ub. roku było kolorowo, to tym razem jest kolorowo i śmiesznie. „Szkółka cud-malina, nie ma byka na tą szkołę” – to cytaty z wypowiedzi szkolnego „nadwornego komika” (Wojtek Skupnik). W odróżnieniu od innych w naszym Happy pojawią się też twarze (niektórych) nauczycieli i tańczącego księdza.
  Szał na Happy w Polsce i na świecie trwa nadal; kto następny? Film zrealizowała Internetowa Telewizja Tychy.

Oglądaj cały film …

Happy; ZS-1 znowu nr 1 w Tychach

[213]
Kwiecień 2014

   Uroczysta premiera filmu HAPPY nastąpi podczas Dni Otwartych Zespołu Szkół nr 1 w Tychach, w piątek 4 kwietnia o godz. 11:00.
  O ile ubiegłoroczny LipDub był pogodny i kolorowy, to tym razem jest kolorowo i śmiesznie. „Szkółka cud-malina, nie ma byka na tą szkołę” – to cytaty z wypowiedzi szkolnego „nadwornego komika” (Wojtek Skupnik), które pojawią się w filmie również na naszej witrynie – już wkrótce.
  Powyższy krótki trailer do filmu wykonał uczeń gimnazjum – Paweł Seweryn. Nie bez powodu placówce przyznano tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Oglądaj cały film …

Przegląd Artystyczny Placówek i Szkół Specjalnych

[211]
Marzec 2014

Głównym organizatorem tegorocznego 23-go Przeglądu jest Stowarzyszenie KLANZA. Na scenie Teatru Małego w Tychach kilkuset uczniów prezentuje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie.

Oglądaj cały film …

Andrzej Poniedzielski w Tychach

[196]
Grudzień 2013

Gość specjalny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach na wstępie zauważył: „kiedy w taką pogodę (a było drżysto i zimno) ktoś w domu powie, że idzie do biblioteki – to bądźmy szczerzy; w naszym kraju nadal brzmi to mało wiarygodnie”.
– Zgadzamy się: czytelnictwo wynosi pół książki „na głowę” rocznie. To nie czytelnictwo – to katastrofa. Katolicy nie czytają nawet Pisma Świętego – choć to nasza święta powinność.
 Tym razem jednak biblioteka zapełniła się po brzegi – trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła dla publiczności, ale i tak nie starczyło dla wszystkich. Tym razem jednak ludzie nie poszli do biblioteki żeby czytać…

Oglądaj cały film …

FAN i premiera PS4 – Tychy

[194]
Listopad 2013

 Tyski Festiwal Anty Nudy został połączony z europejską premierą konsoli Play Station 4.
Potwierdziły się plotki o małej ilości sprowadzonych konsol co wpłynęło na nerwową atmosferę, która panowała w momencie otwarcia niektórych sklepów. Można ją porównać jedynie do pamiętnej bitwy o darmowe parasolki przy otwarciu jednej z tyskich stacji kolejowych. – Daje to do myślenia o kondycji wewnętrznej człowieka – bez względu na wiek. Konsola jest wprawdzie więcej warta niż parasolka za 10 złotych, ale przecież tu chodzi tylko o zabawkę… A gdyby chodziło o chleb?
 Na Festiwalu Anty Nudy jeden z młodych ludzi zaśpiewał: „…nie mogę leżeć i nie mogę wstać, realia gry tak bardzo mnie wciągnęły…”

Oglądaj cały film …

OLIGO-MIX-BAND

[191]
Listopad 2013

 Zespół Reprezentacyjny Szkolnictwa Specjalnego Miasta Tychy OLIGO-MIX-BAND powstał w 2012 r. w Zespole Szkól Specjalnych. Tworzą go nauczyciele, którzy chcieli uatrakcyjnić szkolne akademie a przy tym dobrze się bawić; Oliwia Szkudło (vocal, altówka), Piotr Grzesiak (vocal, gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne), Krzysztof Sobiegraj (gitara elektryczna), Grzegorz Ludynia (gitara akustyczna). Towarzyszy im zespół wokalny stworzony z uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli szkoły (w różnym składzie).
  Zespół wykonuje bardzo różny repertuar we własnych aranżacjach – mniej lub bardziej zbliżonych do oryginałów – ale zawsze mające przesłanie.
Występowali na różnotematycznych akademiach i festynach szkolnych, Targach Twórczości Osób Niepełnosprawnych, Finale Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych, w Eurokolędowaniu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa, Forum inicjatyw pozarządowych w Dąbrowie Górniczej.

Oglądaj cały film …

EDU Science w STO

[187]
Październik 2013


  W Gimnazjum im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Tychach przy ul. Edukacji uczniowie mieli okazję uczestnictwa w innowacyjnym projekcie EDU Science. Projekt ten jest jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce z zakresu edukacji przyrodniczej. Edu Science pozwala na „żywe” i fascynujące poznawanie świata nauk matematyczno-przyrodniczych.Gimnazjum STO jest jedynym gimnazjum w Tychach, które uczestniczy w tym projekcie.
  Dzięki projektowi EDU Science gimnazjaliści w STO mogą doskonalić swoje umiejętności z zakresu matematyczno-przyrodniczego oraz językowego w sposób multimedialny i nowoczesny. Na co dzień szkole korzystają z szeregu zajęć dodatkowych rozwijających ich zdolności i zainteresowania.

Oglądaj cały film …

tekst alternatywny

Comenius w Tychach

[168]
Czerwiec 2013


  W dniach 3-7 czerwca 2013 roku Zespół Szkół nr 1 w Tychach gościł dwunastu uczniów i sześciu nauczycieli ze szkół partnerskich z Niemiec, Szwecji i Holandii w ramach projektu Comenius pt. „Youth, lifetyle and Social Media” (Młodzież i portale społecznościowe). Tematem tej wizyty była moda młodzieżowa. Uczniowie każdej szkoły partnerskiej przygotowali własne projekty ubrań w stylu młodzieżowym a także swoją własną koszulkę, którą następnie każdy zaprezentował podczas pokazu mody w auli szkolnej. Działo się nie tylko w szkole ale i poza Tychami – goście odwiedzili Kraków, Oświęcim, Wrocław i… żubry …w Pszczynie. Na tych ostatnich (żubrach) – wizyta zagranicznych gości nie zrobiła wrażenia. Jednak uczniowie byli pod wrażeniem gościnności rodzin, u których zamieszkiwali, a nauczyciele pod wrażeniem polskiej kuchni.
  Comenius to nie tylko edukacja – okazał się też niezłą zabawą; podczas trwania wizyty projektowej młodzież poszła „zagrać w kulki” (prawidłowa nazwa: kręgle), do lokalnego baru.

Oglądaj cały film …


tekst alternatywny

Sadzenie w Zespole Szkół Specjalnych

[164]
Czerwiec 2013

  Z okazji Dnia Drzewa w Zespole Szkół Specjalnych zorganizowano sadzenie. Uroczystość miała trwać 3 godziny ale z powodu uporczywego deszczu (dzień po „słynnym” gradobiciu w Tychach) imprezę zakończono po ok. kwadransie. Najciekawsze są jednak wypowiedzi młodzieży…

Oglądaj cały film …

Tychy – drugą Japonią

[162]
Czerwiec 2013

  Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 po raz pierwszy zorganizował dzień z kulturą japońską.
  W programie znalazły się: warsztaty plastyczne, pokój gier japońskich, wykłady o Japonii, pokaz japońskich sztuk walki – aikido, judo, kendo oraz pokaz tradycyjnej szermierki Kobudo. Wystawa zdjęć pani Tohko Matsumoto wprowadziła nas w klimat Kraju Wschodzącego Słońca. Znalazło się również coś dla wielbicieli anime. W Maid Cafe można było skosztować japońskich słodkości i napić się zielonej herbaty. Przewidziane są także konkursy z nagrodami. Jest to pierwsze takie wydarzenie w Tychach.

Oglądaj cały film …

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - PATRONAT MEDIALNY - ważne wydarzenia w Tychach i u sąsiadów. Napisz do nas.

WielorybaTychy - lokalne oferty pracy Katowice Praca obrazek Telefon zaufania Jestem na fejsie internetowa telewizja Tychy


przeciwko ACTA Port pieśni pracy szanty fant katowicki protest internetowa telewizja tychy pl videorelacja solidarność misja maska f.a.n.t. tychy koncert manifamanifestacja maskanie acta polska przeciwko ACTA protest przeciwko ACTA protest katowicki sobota anty-acta 3.02.2012 katowicki katowicki protest przeciwko ACTA manifestacja Kalus Ridel Bartel wośp Łapot Kupicha Czerkawski Dudek Hanke wielka orkiestra świątecznej pomocy stadion zimowy tychy gwiazdy na lodzie 2012 nie acta manifa hokej z gwiazdami 2012 wielka orkiestra świątecznej pomocy 2012 hokej z gwiazdami gwiazdy na lodzie wośp 2012 solidarność video relacja gdzie studiować urząd pracy poradnia psychologiczna pedagogiczna uniwersytet politechnika studia wyższe licencjat inżynier ważna decyzja pionier tychy ks szarotka nowy targ jadberg florbalki przyszłość zawodowa zawód unihokej edukacja co dalej alkoholizm europejska stolica kultury katowice miasto ogrodów alkoholik nałóg zwierzenia marek olearczyk narkoman im. f. rybickiego w tychach orkiestra szkolna Leopold Mozart kulig koncert smyczkowy andaluzyjski romans muzyczna m. karłowicza w Katowicach Scott Joplin The Easy Winners p11 przedszkole nr 10 rynek tychy staryadrian karkoszka choma team święty mikołaj św. kim był św gwiazdor gwiazdka hejza kru „kibicujemy” „z klasą liceum” „technikum” „stadion zimowy” U20 w hokeju na lodzie „hokej” „hokejowe” „w hokeju na lodzie” langusta parada rowerowa mikołajów „U20” prezenty święta śmiechu warte wesołe śmieszny filmik sdk tęcza podrywanie poderwać wyrywanie wyrywać wyrwać dom kultury spółdzielnia oskard św. Święty Mikołaj City Point Tychy świętość naga cała prawda Krystyna Bochenek rocznica ku czci pamięci justyna irena kwiecień hokej hokejowe żywa szopka franciszek klara architektura sakralna franciszkanie świątynia franciszkańska sztucznych ogni życzenia noworoczne sylwestrowa zabawa kolędowe wieczory kolęda występy przedszkolaków spektakl przedszkolny krystyna linkiewicz teatr mały tychy przegląd doroczny jasełka boże narodzenie przedszkolaki pokaz fajerwerków kanonada na Baczyńskiego hala sportowa mistrz futsalu AZS WSEZiNS Łódź GAF futsal młodzieżowe mistrzostwa polski w futsalu kibicujemy z klasą stadion zimowy. Polska. japonia -Jasna Gliwice Happy New Year szczęśliwego Nowego Roku nowy rok sylwester tyski sport UKS 2 LO Chrzanów nowiny uks ósemka narodowy fundusz ochrony zdrowia wojewoda prezydent megres likwidacja szpitali ochrona zdrowia koncert galowy szpital wojewódzki obrona szpitala bezrobocie pielęgniarki kampania wrześniowa wybuch wojny światowej bojowy sprzęt inscenizacja czołgi walka czołgów zwolnienia II wojna światowa bitwa wyrska peter francis uczucia maturzyści egzamin maturalny l.o. Kruczek sonda maturalna z polskiego kasztany kremówki automobilklub ziemi tyskiej rozbite auta autopomoc zdać maturę maturalna muzyka z serca duszy emocje uczelnia muzyczna instytut koncert finałowy muzyczny warsztaty wermacht szukając boga hip hop hiphop ćpanie zmiana życia narodzenie na nowo rapperzy rapp bęsiu ćpun wolność tychów You can 2012 dni bądź jak jezus odwaga rodzinny rymcerze pokuta na chwałę bogu potęga chwała boża śpiewać wielbić chrześcijaństwo katolickie katolik odkupienie wybaczenie małżeństwo strata kłótnia problemy separacja raj opowieść rozwód samochody rajdowe wyścig Kuba Wojewódzki Anna Mucha Robert Korzeniowski Doda słoneczko fundacja parking fontanna Renata Szot Martyna Wojciechowska operacja służba zdrowia pomaga Orlik staw skokowy złamanie tragedia problem nieszczęście św. Anna Anny osiedla A hokej na trawie w hali gimnazjum nr 3 8 marca dzień kobiet seniorzy ekstraklasa Wejherowo półfinały zawody święto kobiety kwiaciarnia przelotowa szybkiego ruchu komunikacja tranzyt droga krajowa nr 1 Internetowa Telewizja Tychy w Tychach i o Tychach o tychach DK-1 karwan zs nr 1 grota roweckiego euro 2012 euro 2011 euro 2013 redakcja ogłoszenia artykuły sportowe piłkarze I pierwszy rajd mikołowa mikołowski samochody I rajd mikołowski mikołowa rozbite emocjonujący os odcinek specjalny wyścig Mikołów aktualności echo tyskie finał ekstraliga seniorów pionier walka o podium florballki Unohokej l.o. 4 liceum dzień wagarowicza e-tychy 3 hala sportowa śmierć człowiek pismo święte szukając życia duch święty odrodzenie krzyż droga krzyżowa biblia tosiewytnie rowerami ucieczka klasa melina odkrycie zespół szkół nr 4 odjazd fi międzynarodowy tyski bieg uliczny Roman Polko Marek Szczepański biegu ukraiński zwycięzca zawodnicy menel w lesie dzikie wysypisko zderzenie pojazd kolizja tragiczny uliczna Sikorskiego uderzył to sie wytnie sprzątanie lasu las Akcja sprzątania świata kierowca 21-letni Sergij Oksenjuk pętla plener droga Dziewanny nol Urząd Miejski Spółdzielnia Mieszkaniowa Oskard kruczkowski liceum Szczepański Szkoła Muzyczna Ulica Dziewanny skandal cyrk MZUiM asfalt radny budowa ulicy nol plener Oskard event komunikacyjny masa krytyczna europejski dzień bez samochodu Wojciech Czernek biegowa 10 km Oliwia Nowakowska tawizja Ewald Bereska Szczepański Spółdzielnia Mieszkaniowa rower rowerów przejazd wywiad z uczniami sonda rip watch russia theatrical none official subtitles rare honorowa piknik z wojskiem kompania Polskie Wojsko trailer x264 kondycja rodzić na wojewódzki droga miejski oddział kardiolgia sek teaser krótka zajawka przyjęć festyn w Tychach grupa nieprzyjemny wypadek im. Jana Dery Dera bieg jezioro szerszeń atak pogryzły ukąsiły III l.o. budowlanka Wyspiański 3 liceum ogólnokształcące po wakacjach incydent dera jan mosir klub biegacza Marek Krawczyk inauguracja Podmokły Mieczysław winda nowoczesna jeziory lokkoatleta tyska oskard spółdzielnia mieszkaniowa itt tyski bieg bieg 2 kiedy Saab twórca fotograf przemijanie twórczość tychy Artur Jastrzębski wizualna teatr mały struktury czasu Kohelet deskorolka wyczynowiec rasta zabawa na rolkach skatepark skejtpark artystyczne fotografika wskrzeszenie śmierć kliniczna pogrzeb życie po życiu uzdrowienie obcymi językami ruch światło-życie cmentarz komunalny święto zmarłych Wernisaż fotografia uliczna Bóg sonda cmentarna wszystkich świętych wieczne rolki starotyskie mikołajki 40-lecie Ramona Kuźnik-Gleńszczyk Henryk Jan Botor lecie 40 lat Jubileusz szkoły muzycznej ZSM szlachetnapaczka dobroczynność Jerzy Dudek Mariusz Czerkawski Strefa Real Madryt Kryla zespół koncert Tychy Rafał Tito roboty w akcji robot Robotown robo-town town Wartogłowiec budowa ul. Dziewanny ostatnia droga ogólnopolski konkurs robotyki Tychy 2011 głododzilla informatyka głodomorry robotyka liceum kruczkowskiego cybernetyka ks. Ryszard Nowak robo ogólnokształcące dzień bez samochodu 22.10.2011 sonda szkolna nudna szkolna nudna tyski wieczór III l.o. tychy buda trzecie liceum zabawny happening wspólnota wreszcie Tyskie wieczory uwielbienia heppening duchowa odnowa w duchu świętym dzień nauczyciela otrzęsiny klas pierwszych kościół błogosławionej Karoliny edukacji narodowej telewizyjna "teaser trailer" hdtv www motoryzacja zgoń reportaże kraksa "official trailer" film champagne orzesze avi pokaz pod Żyrafą orkiestra wojskowa defilada wojska ewangelia narodzić się na nowo anonymous mpeg4 poland pikieta wolna wozy bojowe moc husaria transporter opancerzony clip0 stacja telewizyjna footage exclusive "argentine television" clip3 interviews ulica post "interview part" interview erin papież stop a.c.t.a. darmowe jan paweł II ufo inspirational defense backstage warsaw inicjatywy armia tv tychy "theatrical trailer" żołnierze nagrania internetowa telewizja plac baczyńskiego eleni festiwale rekonstrukcja akademia PSM tv online dżem org interaktywna mecz szukam wyzwala budowa dróg Misztela Bizacki leczenie nauka mck Raisa problemy komunikacyjne sonda uliczna świadectwo iskierki bożej miłości izba przebudowa rondo spodek ul. borowa wyzwolenie praca relacja technikum matura zmartwychwstanie pochód Katowice modlitwa kościół plac marszałkowski rowery cichej szczęście piknik urząd marszałkowski Urząd Miejski dziecięcy telewizja tychy grzech stop acta piknik biegowy koniec ratunek pomoc walka euro sketch www.telewizjatychy.pl otwarcie gimnazjum misja Format wyznanie armaty szerszenie poruszające biegacze zielona oś kibice młodzieżowe marszałka Piłsudskiego poruszająca wydarzenie internetowa telewizja tychy wstrząsające Mistrzostwa świata dramat demonstracja w Katowicach historia polski rynek wojsko polskie przychodnia koncert zdrowie opamiętanie internetowa wypadki wakacje kruczek gostyń sztuka policja czołg lodowisko youtube stowarzyszenie szokujące pojazdy wojskowe wyry tyski Poland kruczkowski oglądaj darmowa Święto życie urząd miasta tychy Gospel liceum Jezus uwielbienie zbawienie music żyrafa wypadek remont muzyka Szpital wywiady nol tychy choroba Tychy 2012 Szkoła Muzyczna wiadomości paprocany zabawne kruczkowskiego polska nawrócenie MOSiR Tychy bóg Urząd Miasta impreza śmieszne w Tychach wydarzenia szkoła wiara gks tychy tvtychy tvtychy telewizja sport telewizja tyszanie gks MZK Tychy tyskie Tychy
portal miasta Tychy, Tychy – Wikipedia, wolna encyklopedia, Wikipedia, Tychy, zumi, mapy tychy, MCK w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, mapy google, zumi tychy,
Tychy NaszeMiasto.pl, Tychy - Tyski Portal Miejski, moje TYCHY - Miejski Portal Internetowy, Wiadomości, Katalog, NOL-TYCHY,
Praca, Pup Tychy, Praca Tychy, Gratka Tychy, oferty pracy Tychy, Gratka Tychy, Tablica Tychy, Robota
Urząd miasta Tychy, Urząd Miasta, Urząd, Miasta, Dobre miejsce,
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo, Kantor Tychy, Kantor Legal - Tychy Kantor, Tychy informacje wiadomosci, wiadomości
policja tychy, tychy kamery, echo tychy, tychy praca, gks tychy, tychy nieruchomości, saturn tychy, mzk tychy, gks tychy
Portal Kulturalny Miasta Tychy, Szukająć Boga, David Pierce, Bóg, bóg, bog, pismo swięte, ewangelia, wydarzenia, nawrócenie
Tychy Kantor, MZK Tychy, Serwis MZK Tychy, Cennik biletów, Kantor Legal, czerwone, autobusy, autobusy, rozkład jazdy, Tychy
MZiUM, MZUiM Tychy, Tychy, w Tychach
Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Tychach, WRT-karting Tychy, Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach, WSZiNS Tychy, Dobre Miejsce
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy, BIP Tychy, Sąd Rejonowy w Tychach, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Tychach,
Praca w Tychach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach, przedszkola, przedszkole
GKS Tychy, Oficjalny serwis internetowy klubu
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo-Rekreacyjny, PIZZA TYCHY, AZT Tychy, WKU Tychy, Tablica Tychy
3+ Liczna Rodzina, PIZZA TYCHY, ABC 3+
Minecraft, Free code, Premium, Tychy oferty Groupon z niesamowitym rabatem na zakupy i usługi, Zespół Szkół nr 5 w Tychach, PIZZA TYCHY, 4chan
Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, Liceum, Szkoła Podstawowa, w Tychach, Tychy, nk
Mck, Miejskie centrum kultury w Tychach, Kultura, wydarzenia, eventy, Tychy, w Tychach
Wikipedia Tychy, Mirosław Kantor, Bóg, Szukając Boga, Ludzie