Archiwalne

Tychy w epoce PRL-u Gierka; 1975-81 r. Zdjęcia odnalezione po 45 latach; rozpoznasz się na fotkach?

[478]
luty 2022

    Jedni wspominają epokę Gierka jako najgorszą gangrenę, a inni z pewną dozą sentymentu widząc ją jako czas względnego dostatku i tzw. małą stabilizację w czasach komunizmu.
W komuniźmie prawdopodobnie nie dało się już więcej osiągnąć choć Gierek popełnił dużo błędów, za które rachunek wystawiła mu historia i nadchodzący karnawał Solidarności, z którego kilka zdjęć też znalazło się w tych zbiorach.

Zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów Autora filmu – korzystanie tylko za zgodą.
Film można udostępniać w mediach społecznościowych na powszechnych zasadach.
Oglądaj cały film …

Prawda która wyszła po 40 latach… Jaruzelski: OGŁASZAM STAN WOJENNY! – Michnik: KOCHAM CIĘ WOJTKU!

[469]
grudzień 2021

    W taki sposób i od tej strony historia nie była jeszcze pokazywana… Fragmenty zaprezentowanych materiałów zalegały do tej pory w głębokich czeluściach archiwów Telewizji Polskiej.
Wynikiem głębokiego uczucia jakim darzył Michnik Jaruzelskiego została poczęta Republika Okrągłostołowa oparta na prostej konstytucji: „my nie ruszamy waszych wy nie ruszacie naszych, i wszyscy się nachapiemy.”

W niniejszym filmie wykorzystano fragmenty materiałów:
TVP Magazyn Śledczy Anity Gargas,
film „Śmierć jak kromka chleba” reż. Kazimierz Kutz
Oglądaj cały film …

Bardzo stary film z czasów PRL: młodzież z L.O. Norwida z Tychów zwiedza Elektrownię Halemba '1978r

[422]
luty 2021

    Obecnie Elektrownia Halemba już nie istnieje nawet jako zabytek.
Początek budowy elektrowni to rok 1943, kiedy zaczęto wznosić zakład przy użyciu więźniów obozu koncentracyjnego w Oświecimiu. Zakład miał nosić nazwę Kraftwerk Godulla, lecz nie został wówczas ukończony. Pierwszy blok energetyczny elektrowni oddano do użytku w 1962 roku.
W roku 2014 rozpoczęło się wyburzanie Elektrowni, które zakończyło się w roku 2015.
Niektórzy z młodzieży widocznej na filmie zwiedzającej w 1978r tę elektrownię nie doczekaliby tam emerytury gdyby podjęli pracę w tym zakładzie. Ale kto młody myśli takimi kategoriami?

W materiale wykorzystano fragmenty filmów z kanałów YouTube:
„anna szafran” – Pożar komina w elektrowni Halemba,
„Łysy Z BETY” – Wysadzanie komina w Elektrowni Halemba
Oglądaj cały film …

3 dni i noce…Czyli wycieczka klasowa L.O. Norwida w Tychach '1980r

[316]
Arch.

    Oj, działo się… Klasa IVa o profilu mat-fiz. na 3-dniowej wycieczce w góry Beskidu Wyspowego i takie tam „góralskie lasy”. Piękni i młodzi a w tym wychowawca – prof. Włodzimierz Trlik popularny i znany w całych Tychach matematyk. Prof. Pielot – nasz wuefista, też zabezpieczał…
    Przypominam ten film sprzed wielu lat ponieważ zbliża się termin spotkania klasowego po latach, ale także aby współczesna cyfrowo-tabletowa młodzież zobaczyła jak żyło się przed epoką internetu. – Jeśli nie wierzą w życie poza internetowe…
 Uprzedzając pytania; akcja od ok. 6 min. jest zainscenizowana na użytek filmu, dzieje się poza szkołą, mamy wtedy ukończone lat 18, (a nauczyciele przecież nie mogą być wszędzie…).

Oglądaj cały film …

Stadion Śląski 1980, mecz pożegnalny; Wł. Lubański

[313]
Arch.

    Tak wyglądał Stadion Śląski prawie 40 lat temu w epoce świetności polskiego piłkarstwa. Karierę zakończył na nim jeden z najlepszych piłkarzy, legenda futbolu – Włodzimierz Lubański. Zagraliśmy z …Czechosłowacją; remis 1:1. Ale atmosfera na tamtych stadionach była z niczym nie porównywalna, jak widać na filmiku.
Dziś stadion po 24 latach permanentnego remontu i przebudowy wygląda zupełnie inaczej. Były reprezentant Polski Tomasz Hajto tak ocenia obecny stan rzeczy: „Na tym stadionie to chyba wszyscy zarobili, tylko nie on sam. Ten stadion kosztował chyba więcej niż nowe Wembley. To jest niesamowite! Ten stadion to epoka zmarnotrawienia grubych milionów. Myślę, że przyjdzie jeszcze czas, żeby odpowiednich ludzi za to rozliczyć. Dla mnie to paranoja. Popatrzmy, ile lat był robiony. Nie dość, że to najdroższy stadion, to był najdłużej przebudowywany, czyli największa historia polskiej piłki jest najdłużej przebudowywana. Dla mnie to wręcz niesamowite – powstało tyle pięknych stadionów w Polsce i za granicą za jedną dziesiątą tych pieniędzy. Dla mnie to jedno wielkie nieporozumienie, że wybudowanie stadionu w dzisiejszych czasach może tyle trwać.” (za: Dziennik Zachodni).
    Jak się okazuje remont, który kosztował 650 mln zł nie został jeszcze zakończony…
W tle, w oddali widoczna słynna poniemiecka torpedownia na końcu plaży klifowej.

Oglądaj cały film …

Wałęsa prosi o swoją teczkę Maciarewicza. – Ukrywane nagranie IPN

[304]
arch.

    Chyba czas aby wszyscy to wreszcie zobaczyli na własne oczy…
Sejm 28 maja 1992 r. przyjął uchwałę nakazującą ministrowi Maciarewiczowi (MSW) ujawnienie nazwisk tajnych współpracowników UB i SB w latach 1945-1990.
    4 czerwca minister Maciarewicz ujawnił listę tajnych współpracowników w sejmie; znalazło się na niej wiele nazwisk znanych postaci życia publicznego i aktualnie sprawujących władzę – a w tym nazwisko Lecha Wałęsy.
Tego samego dnia wieczorem min. Maciarewicz stracił posadę a jego rząd został obalony.
    Na prawdę i sprawiedliwość musieliśmy czekać jeszcze 25 lat… Od 2017r. UB-cy nie pobierają już wysokich rent i emerytur z których najwyższe przekraczały kilkanaście tysięcy złotych.
W niczym nie zmienia to losu skrzywdzonych przez nich ludzi…

Oglądaj cały film …

Tychy w epoce Gierka – migawki filmowe z PRL-u

[297]
Arch.

Sentymentalne migawki z życia Tychów w latach 1972 – 80. Osiedla D, E w budowie, stadiony; zimowy i GKS Tychy, ruch uliczny, ludzie…Tak dawno, a tak niedawno.
Co jeszcze kryją archiwa TelewizjiTychy ? – Dowiemy się już wkrótce…

Oglądaj cały film …

Tychy, wiadukt nad ul. Mikołowską, 1980r

[295]
Arch.

Czy ktoś pamięta jeszcze „historyczno – komunistyczny” wiadukt dla pieszych nad ul. Mikołowską u wylotu ul. Powstańców w Tychach? Na filmie – ok. 1978 rok, ale został on zlikwidowany po kilkunastu latach oficjalnie z powodu korozji, choć niektórzy podobno twierdzili że balustrady „kopały” prądem. Mieszkańcy Czułowa, zwłaszcza uczniowie pobliskiego liceum Norwida często nie korzystali z niego bo nie chciało im się wydłużać drogi po schodach (boisko Norwida widoczne w tle, za torami). Obecnie w tym miejscu jest sygnalizacja świetlna.

Oglądaj cały film …

Polacy '1981 – kolejki a pochody 1-majowe; Tychy i Katowice

[284]
arch.

Niewiele jest materiałów z tego okresu… Ludzie stali w olbrzymich kolejkach, ale nadal chodzili na 1-maja.
Filmiki z ul. 3-maja w Katowicach i z Tychów (plac Pod Żyrafą).

Oglądaj cały film …

Dzień Kobiet '1986 w akademiku :)

[281]
arch.

Zaprosiliśmy na tę imprezę z 10 pań i kilku kolegów (do obsługi i dla towarzystwa). Każda pani przy wejściu dostała kwiatek, dwa całusy (od Komitetu Powitalnego), i…cytat z Biblii. Zero alkoholu, choć to akademik – ale impreza była jedną z przedniejszych, a panie były baaardzo zadowolone (przynajmniej tak wyglądały). :)) Polecam!

Oglądaj cały film …

Rok po śmierci

[9]
Kwiecień 2011


Temat pokolenia Jana Pawła II wraca jak bumerang w każdą rocznicę śmierci Papieża Polaka. Czym szczególnym wyróżnia się to pokolenie młodych ludzi urodzonych i żyjących w czasie 27 lat jego pontyfikatu? Socjologowie badający to zjawisko nie dostrzegają pozytywnych zmian w zakresie moralności. Wprost przeciwnie: rośnie liczba rozbitych rodzin i małżeństw. Czy zatem przeświadczenie o szczególnej misji tego pokolenia nie jest zwykłą hipokryzją? Czy nie bardziej od wyróżniania spośród innych, wskazane byłoby podkreślanie konieczności odnowy moralnej i duchowej? Zapytujemy o to Tyszan w różnym wieku…
Wiecej na filmie …

Oglądaj część I

Oglądaj część II

Pogrzeb Papieża

[8]
Kwiecień 2011


Choć minęło 6 lat od śmierci naszego Papieża film przedstawiający te wydarzenia wyjątkowo nie umieściliśmy w zakładce „ARCHIWALNE”. Po pierwsze dlatego, że 2 kwietnia – jak co roku – na al. Jana Pawła II znowu zabłysną świece i znicze. Po drugie dlatego, że zbliża się termin jego beatyfikacji, a po trzecie – o dziwo (!) – ten materiał nic nie stracił na swojej aktualności…

Oglądaj część I

Oglądaj część II

Mirosław Kańtor

[7]
Marzec 2011

Mało kto w Tychach wie, że wicekierownikiem Katowickiego USC jest Tyszanin Mirosław Kańtor, który jest prawdopodobnie bardziej znany jako wodzirej weselny, konferansjer i prezenter… Alkohol na weselu?

Oglądaj cały film …

Pokaz tyskich ratowników na Paprocanach

[3]
Styczeń 2011

Porady dla tych co zostali na lodzie – a on się pod nimi załamał. Czy wiesz jaka tafla lodu jest bezpieczna?
Pokaz tyskich ratowników na jeziorze Paprocańskim.

Oglądaj cały film …

Pożar w Albie

[2]
Maj 2008

Pożar w Albie – 2008 rok. Czy składowisko odpadów które spłonęło było siedliskiem szczurów i gryzoni? Wypadek czy celowe podpalenie? Akcja gaśnicza 12 jednostek straży pożarnej. 

Oglądaj cały film …

Tragiczny wybuch gazu

[1]
Lipiec 1998

Tragedia. 1998 rok; w wyniku wybuchu gazu w domu jednorodzinnym na Czułowie zginęły 2 osoby, a z budynku pozostała kupa gruzu. Okoliczności wskazują, że wybuch nie był przypadkiem.

Oglądaj cały film …

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - PATRONAT MEDIALNY - ważne wydarzenia w Tychach i u sąsiadów. Napisz do nas.

WielorybaTychy - lokalne oferty pracy Katowice Praca obrazek Telefon zaufania Jestem na fejsie internetowa telewizja Tychy
can fant solidarność misja maska internetowa telewizja tychy pl katowicki protest przeciwko ACTA Port pieśni pracy szanty f.a.n.t. katowicki protest przeciwko ACTA tychy koncert sobota anty-acta 3.02.2012 katowicki protest katowicki protest przeciwko ACTA manifamanifestacja maskanie videorelacja manifestacja polska przeciwko ACTA wośp Dudek Hanke Kupicha Łapot Kalus Ridel Bartel wielka orkiestra świątecznej pomocy manifa stadion zimowy tychy hokej z gwiazdami gwiazdy na lodzie wośp 2012 wielka orkiestra świątecznej pomocy 2012 hokej z gwiazdami 2012 gwiazdy na lodzie 2012 nie acta acta solidarność p11 poradnia psychologiczna studia wyższe licencjat inżynier politechnika uniwersytet gdzie studiować urząd pracy pedagogiczna co dalej ważna decyzja przyszłość zawodowa zawód unihokej florbalki jadberg pionier tychy edukacja koncert smyczkowy video relacja katowice zwierzenia marek olearczyk narkoman nałóg alkoholik alkoholizm europejska stolica kultury miasto ogrodów kulig im. f. rybickiego w tychach orkiestra szkolna muzyczna m. karłowicza w Katowicach Scott Joplin The Easy Winners romans andaluzyjski Leopold Mozart Czerkawski przedszkole nr 10 nowy targ hejza gwiazdka mikołaj św. święty rynek tychy staryadrian karkoszka choma team kru kim był św langusta rowerami droga „U20” „w hokeju na lodzie” „hokej” „hokejowe” „kibicujemy” „z klasą liceum” „technikum” gwiazdor prezenty U20 w hokeju na lodzie dom kultury wyrwać poderwać podrywanie śmiechu warte wesołe śmieszny filmik sdk tęcza spółdzielnia oskard święta Krystyna Bochenek rocznica ku czci pamięci justyna irena kwiecień cała prawda naga św. Święty Mikołaj City Point Tychy świętość „stadion zimowy” hokej krystyna linkiewicz architektura sakralna życzenia noworoczne sylwestrowa zabawa świątynia franciszkańska franciszkanie żywa szopka franciszek klara kolędowe wieczory pokaz fajerwerków kolęda jasełka boże narodzenie przedszkolaki przegląd doroczny teatr mały tychy występy przedszkolaków spektakl przedszkolny sztucznych ogni kanonada na Baczyńskiego hokejowe GAF kibicujemy z klasą stadion zimowy. Polska. japonia młodzieżowe mistrzostwa polski w futsalu futsal hala sportowa mistrz futsalu AZS WSEZiNS Łódź -Jasna nowy rok Gliwice UKS 2 LO Chrzanów nowiny tyski sport sylwester Happy New Year szczęśliwego Nowego Roku ks szarotka uks wyrywanie megres szpital wojewódzki obrona szpitala ochrona zdrowia likwidacja szpitali narodowy fundusz ochrony zdrowia wojewoda prezydent bezrobocie peter francis pielęgniarki zwolnienia II wojna światowa bitwa wyrska walka czołgów czołgi kampania wrześniowa wybuch wojny światowej koncert galowy uczucia inscenizacja sonda maturalna z polskiego rozbite auta autopomoc kremówki kasztany maturzyści egzamin maturalny l.o. Kruczek zdać maturę emocje maturalna koncert finałowy muzyczny warsztaty instytut uczelnia muzyczna muzyka z serca duszy bojowy sprzęt wermacht samochody rajdowe ćpanie rapp bęsiu narodzenie na nowo zmiana życia hip hop hiphop ćpun rymcerze wolność bądź jak jezus odwaga rodzinny dni 2012 tychów You rapperzy pokuta szukając boga boża chrześcijaństwo katolickie katolik wielbić śpiewać na chwałę bogu potęga chwała odkupienie kłótnia wybaczenie raj opowieść rozwód separacja problemy małżeństwo strata automobilklub ziemi tyskiej wyścig ósemka Robert Korzeniowski parking fontanna Renata Szot fundacja słoneczko Kuba Wojewódzki Anna Mucha Doda osiedla A Martyna Wojciechowska operacja tragedia problem nieszczęście złamanie staw skokowy służba zdrowia św. Anna Anny komunikacja Orlik 8 marca Wejherowo półfinały zawody ekstraklasa seniorzy hokej na trawie w hali gimnazjum nr 3 dzień kobiet szybkiego ruchu święto kobiety kwiaciarnia Internetowa Telewizja Tychy w Tychach i o Tychach o tychach DK-1 droga krajowa nr 1 tranzyt przelotowa pomaga karwan mikołowa euro 2013 sportowe piłkarze ogłoszenia redakcja grota roweckiego euro 2012 euro 2011 I pierwszy rajd mikołowa aktualności mikołowski os odcinek specjalny wyścig Mikołów emocjonujący rozbite samochody I rajd mikołowski artykuły echo tyskie zs nr 1 walka o podium l.o. 4 liceum dzień wagarowicza e-tychy Unohokej florballki finał ekstraliga seniorów pionier 3 hala sportowa szukając życia śmierć krzyż droga krzyżowa biblia odrodzenie duch święty człowiek pismo święte wyrywać parada rowerowa mikołajów tosiewytnie menel w lesie Roman Polko biegu ukraiński zwycięzca zawodnicy międzynarodowy tyski bieg uliczny fi klasa ucieczka melina odkrycie odjazd zespół szkół nr 4 dzikie wysypisko Sergij Oksenjuk las sprzątanie lasu Akcja sprzątania świata kierowca 21-letni to sie wytnie uderzył pojazd zderzenie kolizja tragiczny Sikorskiego Marek Szczepański pętla wywiad z uczniami nol plener cyrk asfalt radny budowa ulicy skandal Ulica Dziewanny droga Dziewanny plener nol Urząd Miejski Spółdzielnia Mieszkaniowa Oskard Szczepański Szkoła Muzyczna kruczkowski liceum Oskard biegowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Szczepański rower rowerów przejazd Ewald Bereska tawizja masa krytyczna event komunikacyjny europejski dzień bez samochodu Wojciech Czernek 10 km Oliwia Nowakowska uliczna sonda kiedy trailer honorowa kompania Polskie Wojsko rare subtitles watch rip russia theatrical official none x264 festyn w Tychach teaser sek krótka zajawka przyjęć kardiolgia oddział rodzić kondycja na wojewódzki miejski piknik z wojskiem grupa Wyspiański dera jan mosir III l.o. budowlanka 3 liceum ogólnokształcące po wakacjach incydent ukąsiły pogryzły im. Jana Dery Dera nieprzyjemny wypadek bieg jezioro atak szerszeń klub biegacza winda oskard spółdzielnia mieszkaniowa tyska itt tyski bieg bieg 2 lokkoatleta jeziory inauguracja Marek Krawczyk Podmokły Mieczysław nowoczesna MZUiM Saab town Jubileusz szkoły muzycznej pogrzeb śmierć kliniczna wskrzeszenie życie po życiu uzdrowienie obcymi językami światło-życie ruch ks. Ryszard Nowak wspólnota duchowa święto zmarłych wyczynowiec odnowa w duchu świętym rolki kościół błogosławionej Karoliny tyski wieczór Tyskie wieczory uwielbienia przemijanie III l.o. tychy starotyskie mikołajki cmentarz komunalny wszystkich świętych ostatnia droga wizualna Kohelet skatepark robot fotograf twórca twórczość tychy Artur Jastrzębski skejtpark teatr mały zabawa na rolkach deskorolka artystyczne fotografika fotografia Wernisaż roboty w akcji rasta uliczna Bóg sonda cmentarna wieczne ul. Dziewanny ZSM trzecie liceum głodomorry otrzęsiny klas pierwszych ogólnopolski konkurs robotyki dobroczynność koncert Tychy heppening happening zabawny głododzilla Tychy 2011 ogólnokształcące informatyka Rafał Tito Kryla zespół wreszcie liceum kruczkowskiego cybernetyka robotyka Strefa Real Madryt Jerzy Dudek Mariusz Czerkawski sonda szkolna nudna szlachetnapaczka struktury czasu robo-town buda edukacji narodowej dzień bez samochodu 22.10.2011 Wartogłowiec Robotown dzień nauczyciela lecie robo budowa 40 lat szkolna nudna 40-lecie Ramona Kuźnik-Gleńszczyk Henryk Jan Botor festiwale eleni pod Żyrafą zgoń telewizyjna www tv tychy motoryzacja kraksa inicjatywy stacja telewizyjna internetowa telewizja husaria transporter opancerzony wozy bojowe film wolna nagrania orzesze interaktywna reportaże ufo dżem www.telewizjatychy.pl hdtv "official trailer" champagne "teaser trailer" clip0 moc avi mpeg4 poland świadectwo poruszająca "theatrical trailer" dziecięcy iskierki bożej miłości izba Raisa Misztela leczenie wyzwolenie cichej piknik żołnierze armia online interview tv akademia backstage post "interview part" interviews footage exclusive "argentine television" inspirational org defense orkiestra wojskowa jan paweł II papież darmowe PSM erin clip3 warsaw rekonstrukcja pokaz marszałka Piłsudskiego defilada wojska zmartwychwstanie szukam Bizacki rowery Urząd Miejski praca matura modlitwa narodzić się na nowo sonda uliczna kościół szczęście ul. borowa nauka budowa dróg mck przebudowa wyzwala zielona oś telewizja tychy pikieta relacja plac marszałkowski urząd marszałkowski rondo spodek demonstracja w Katowicach walka anonymous stop acta poruszające stop a.c.t.a. ulica plac baczyńskiego mecz misja wyznanie wstrząsające problemy komunikacyjne technikum kibice gimnazjum Mistrzostwa świata wydarzenie internetowa telewizja tychy pomoc piknik biegowy euro otwarcie szerszenie pochód Katowice Format grzech koniec ratunek armaty ewangelia dramat sketch biegacze młodzieżowe youtube historia szokujące wypadki lodowisko internetowa kruczek koncert wyry opamiętanie wojsko polskie wakacje gostyń pojazdy wojskowe polski przychodnia sztuka rynek stowarzyszenie policja zdrowie czołg tyski Gospel remont życie Święto Poland oglądaj żyrafa Szpital wypadek liceum kruczkowski Jezus darmowa muzyka urząd miasta tychy zbawienie wywiady uwielbienie music nawrócenie Szkoła Muzyczna polska wiadomości Tychy 2012 choroba zabawne kruczkowskiego nol tychy paprocany MOSiR Tychy bóg Urząd Miasta wydarzenia w Tychach impreza śmieszne szkoła wiara gks tychy tvtychy tvtychy telewizja sport telewizja tyszanie gks MZK Tychy tyskie Tychy
portal miasta Tychy, Tychy – Wikipedia, wolna encyklopedia, Wikipedia, Tychy, zumi, mapy tychy, MCK w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, mapy google, zumi tychy,
Tychy NaszeMiasto.pl, Tychy - Tyski Portal Miejski, moje TYCHY - Miejski Portal Internetowy, Wiadomości, Katalog, NOL-TYCHY,
Praca, Pup Tychy, Praca Tychy, Gratka Tychy, oferty pracy Tychy, Gratka Tychy, Tablica Tychy, Robota
Urząd miasta Tychy, Urząd Miasta, Urząd, Miasta, Dobre miejsce,
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo, Kantor Tychy, Kantor Legal - Tychy Kantor, Tychy informacje wiadomosci, wiadomości
policja tychy, tychy kamery, echo tychy, tychy praca, gks tychy, tychy nieruchomości, saturn tychy, mzk tychy, gks tychy
Portal Kulturalny Miasta Tychy, Szukająć Boga, David Pierce, Bóg, bóg, bog, pismo swięte, ewangelia, wydarzenia, nawrócenie
Tychy Kantor, MZK Tychy, Serwis MZK Tychy, Cennik biletów, Kantor Legal, czerwone, autobusy, autobusy, rozkład jazdy, Tychy
MZiUM, MZUiM Tychy, Tychy, w Tychach
Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Tychach, WRT-karting Tychy, Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach, WSZiNS Tychy, Dobre Miejsce
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy, BIP Tychy, Sąd Rejonowy w Tychach, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Tychach,
Praca w Tychach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach, przedszkola, przedszkole
GKS Tychy, Oficjalny serwis internetowy klubu
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo-Rekreacyjny, PIZZA TYCHY, AZT Tychy, WKU Tychy, Tablica Tychy
3+ Liczna Rodzina, PIZZA TYCHY, ABC 3+
Minecraft, Free code, Premium, Tychy oferty Groupon z niesamowitym rabatem na zakupy i usługi, Zespół Szkół nr 5 w Tychach, PIZZA TYCHY, 4chan
Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, Liceum, Szkoła Podstawowa, w Tychach, Tychy, nk
Mck, Miejskie centrum kultury w Tychach, Kultura, wydarzenia, eventy, Tychy, w Tychach
Wikipedia Tychy, Mirosław Kantor, Bóg, Szukając Boga, Ludzie