Szkoły/Edukacja

Tęczowe ekscesy i indoktrynacja polityczna zdemaskowane! Będziecie oburzeni – jak można obejść prawo

[563]
wrzesień 2023

    Polska konstytucja chroni dzieci przed demoralizacją, a traktaty międzynarodowe zabezpieczają prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Nie znaczy to jednak, że możemy spać spokojnie. Wręcz przeciwnie – tęczowi propagandyści działają: Jak nie w szkole – to przed szkołą, jak nie jawnie to w nieco zawoalowanej formie.
A do tego jeszcze jeśli mogą upiec drugą pieczeń: polityczną indoktrynację…
Zgodnie polskim prawem zabroniona jest agitacja wyborcza i polityczna na terenie szkół wobec uczniów. Z zakazu agitacji wyborczej wobec uczniów na terenie szkół wypływa również zakaz umieszczania takich materiałów na ogrodzeniach budynków szkolnych, parkanach, płotach, parkingach.
Wydaje się jednak że to prawo nie obowiązuje wszystkich… Pamiętajmy o tym przy urnach wyborczych. Aby o tym pamiętać – podajcie ten materiał dalej – w trosce o przestrzeganie naszych praw i ukrócenie bezczelnej indoktrynacji politycznej naszych dzieci i młodzieży.
Oglądaj cały film…

JUBEL ’60 – Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Tychach; wczoraj i dziś. Łza w oku…

[540]
czerwiec 2023

    Decyzja o utworzeniu drugiego (po I Liceum im. Kruczkowskiego) liceum w Tychach była konsekwencją rosnącej populacji miasta w latach 50. i 60. XX wieku. Szkoła powstała w 1963 roku, a jej siedzibą piętro budynku ówczesnej Szkoły Podstawowej nr 4. Utworzono wówczas dwie klasy, do których przyjęto 80 osób.
W 1972 r Szkoła Podstawowa została przeniesiona, a liceum zajęło cały obiekt. Utworzono klasy profilowane, m.in. matematyczno–fizyczną, humanistyczną i biologiczno–chemiczną. Szkoła ta cieszyła się wielką renomą w mieście. W roku 1990 matematyk Wł. Trlik został dyrektorem szkoły aż do roku 2002. Jest to jeden z najbardziej znanych nauczycieli nie tylko w tej szkole (więcej na filmie).
W 2002 roku podjęto decyzję o przekształceniu liceum w szkołę integracyjną.
W 2014 roku liceum zostało objęte patronatem przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, natomiast w 2018 roku podpisano umowę o współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Oglądaj cały film …

Trauma: KAZIRODZTWO, interwencja i…

[431]
wrzesień 2021

    Alkoholicy są uwalniani, nałogowcy zdrowieją, patologie, zboczenia są demaskowane, a prawda wychodzi z ukrycia… Wszystko to dzieje się w Domu Rekolekcyjnym ICHTHYS w Pomysku na kaszubach. Bo nałogów i chorób duszy nie da się leczyć ani policyjną pałką ani paralizatorem elektrycznym. Alkoholicy zjeżdżają lub są tam przywożeni kilka razy w roku i większość z nich jest uwalniana z nałogów. Takiej skuteczności nie mają żadne poradnie odwykowe, detoksy itp… Taką skuteczność ma tylko nawrócenie do Jezusa.
Raz w roku działa tam Letnia Szkoła Duszpasterska szkoląca osoby posługujące ludziom w potrzebie; mająca na celu radzenie sobie z problemami osób straumatyzowanych, nałogowców, i zmarginalizowanych społecznie. Wykłady prowadzą znane autorytety psychiatrii i psychologii pod egidą prof. dr. med. Herberta Scheiblich’a oraz wielu innych.
Dziś o traumie przemocy seksualnej – kazirodztwie.

Wesprzyj nasz kanał promujący wartości chrześcijańskie i wiarę w Jezusa na portalu: [LINK]
Zostań patronem kanału i miej udział w naszej misji i dziele.
Oglądaj cały film …

Trauma przemocy w „porządnej” rodzinie; próby samobójcze, samookaleczenia, trauma pokoleniowa (geny)

[429]
wrzesień 2021

    Alkoholicy są uwalniani, nałogowcy zdrowieją, patologie są demaskowane, a prawda wychodzi z ukrycia… Wszystko to dzieje się w Domu Rekolekcyjnym ICHTHYS w Pomysku na kaszubach. Bo nałogów i chorób duszy nie da się leczyć ani policyjną pałką ani paralizatorem elektrycznym. Alkoholicy zjeżdżają lub są tam przywożeni kilka razy w roku i większość z nich jest uwalniana z nałogów. Takiej skuteczności nie mają żadne poradnie odwykowe, detoksy itp… Taką skuteczność ma tylko nawrócenie do Jezusa.
Raz w roku działa tam Letnia Szkoła Duszpasterska szkoląca osoby posługujące ludziom w potrzebie; mająca na celu radzenie sobie z problemami osób straumatyzowanych, nałogowców, i zmarginalizowanych społecznie. Wykłady prowadzą znane autorytety psychiatrii i psychologii pod egidą prof. dr. med. Herberta Scheiblich’a oraz wielu innych.

Wesprzyj nasz kanał promujący wartości chrześcijańskie i wiarę w Jezusa na portalu: [LINK]
Zostań patronem kanału i miej udział w naszej misji i dziele.
Oglądaj cały film …

Sonda maturalna: ALARM BOMBOWY w naszym liceum

[357]
Maj 2019
Najpierw byli zakładnicy, teraz bomby, a co będzie dalej? Terroryści dalej używaliby maczet do zaprowadzenia porządku. Ale my żyjemy w cywilizowanym kraju gdzie używa się przemocy głównie internetowej i mentalnej, za pomocą indoktrynacji światopoglądowej i przy pomocy nowoczesnych mediów.
Zgadnę; że za kilka miesięcy kraj ogarnie kolejna plaga – alarmów bombowych. No bo skoro teraz można i nie ma żadnej konsekwencji … A nasza młodzież szybko się uczy…
Pozostaje pytanie na które brak odpowiedzi: kto za tym stoi?
Wybryki maturzystów? – To byłby strzał w kolano.
Sfrustrowani nauczyciele? – Podkładanie bomb nie prowadzi do reformy szkolnictwa i nie zapewnia podwyżek.
– Więc KTO?
– KTOŚ kto już wcześniej miał w tym interes. – Obejrzyjcie też nasz poprzedni reportaż: https://www.youtube.com/watch?v=7P9mqLnrxQ8&t=253s
Oglądaj cały film …

Jak nieświadomi nauczyciele zostali wpuszczeni w kanał?

[353]
Kwiecień 2019
    To już nie jest śmieszne! Groźby nauczycieli przybierają katastroficzne formy: odmawiają chodzenia do kina, na imprezy (studniówki itp.), jeżdżenia na wycieczki…Masakra!!! Co tu robić???
– Jeśli dojdzie do dalszej eskalacji strajku i gróźb odmrożenia sobie uszu – sytuacja stanie się na tyle poważna, że będzie musiał ustąpić rząd RP. Wedle naszych bardzo poufnych danych na pewno nie nastąpi to przed zimą. – Informujemy o tym jako pierwsi.

Zapraszam do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: https://patronite.pl/TelewizjaTychy

Oglądaj cały film …

3 dni i noce…Czyli wycieczka klasowa L.O. Norwida w Tychach '1980r

[315]
Arch.

    Oj, działo się… Klasa IVa o profilu mat-fiz. na 3-dniowej wycieczce w góry Beskidu Wyspowego i takie tam „góralskie lasy”. Piękni i młodzi a w tym wychowawca – prof. Włodzimierz Trlik popularny i znany w całych Tychach matematyk. Prof. Pielot – nasz wuefista, też zabezpieczał…
    Przypominam ten film sprzed wielu lat ponieważ zbliża się termin spotkania klasowego po latach, ale także aby współczesna cyfrowo-tabletowa młodzież zobaczyła jak żyło się przed epoką internetu. – Jeśli nie wierzą w życie poza internetowe…
 Uprzedzając pytania; akcja od ok. 6 min. jest zainscenizowana na użytek filmu, dzieje się poza szkołą, mamy wtedy ukończone lat 18, (a nauczyciele przecież nie mogą być wszędzie…).

Oglądaj cały film …

Dawno temu w Galaktyce… Jasełka czy Gwiezdne Wojny?

[271]
Styczeń 2016

W Teatrze Małym w Tychach znowu ruch a widownia wypełniona. Tym razem za sprawą Gwiezdnych Wojen…
Dzielni rycerze Jedi zwyciężyli z żołnierzami Imperium w lśniących zbrojach a następnie odnaleźli zaginioną Gwiazdę Betlejemską, która uratowała pokój na ziemi ogłaszając narodziny Jezusa Chrystusa. Uleczyło to nasz Świat na kolejny rok. Czy więc za rok przedszkolni rycerze Jedi znowu będą musieli ostro wymachiwać mieczami świetlnymi aby podjąć to wyzwanie ponownie, pokonując ciemną stronę mocy w osobie Darth Vadera?
– Tak w skrócie wyglądał scenariusz przedstawienia „jasełkowego” na deskach Teatru Małego w wykonaniu małych aktorów z Niepublicznego Przedszkola SportArt w Tychach przy ul. Arctowskiego.
Połączenie tradycyjnych Jasełek i gwiazdy Betlejemskiej z Gwiezdnymi Wojnami wydaje się kreatywne ale i nieco ryzykowne. Czy powiodła się sztuka połączenia pop kultury z prawdziwą historią narodzin Jezusa – ocenią widzowie – Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wydarzenia…

Impreza miała jeden główny cel: charytatywny! Stało się już tradycją, że każdy występ dzieci z Przedszkola SportArt związany jest z pomocą innym potrzebującym dzieciom. Tym razem przedszkolaki niosą pomoc 7-letniemu Igorowi z Tychów, który zbiera środki na leczenie i rehabilitację. Wszystkie bilety na spektakl zostały wysprzedane. W ten sposób udało się zebrać ponad 2000 zł! I ten cel – na pewno udało się osiągnąć!

Scenariusz i reżyseria, wszystkie teksty piosenek, scenografia i aranżacja muzyki są całkowicie przygotowane przez Kadrę Przedszkolną i Przyjaciół Przedszkola związanych z Teatrem i Młodzieżowym Domem Kultury.
Na widowni zasiadło wielu trenerów i dyrektorów instytucji na co dzień współpracujących z Przedszkolem SportArt.

Oglądaj cały film …

KOMERS – Gimnazjum 10, Tychy

[267]
Czerwiec 2015

– Ile kosztuje komers w Gimnazjum? …Na imprezie w Tychach pojawili się celebryci z plastikowymi gitarami…

Oglądaj cały film …

ZESPÓŁ DOWNA – ma swój styl!

[257]
Marzec 2015

– Nie chodzi tu jednak o zespół muzyczny pod taką nazwą…
  Tyszanka Alicja Plewnia jest pomysłodawczynią projektu „Wielcy ludzie – wielkie serca”. Pomysł polega na wykonaniu serii fotografii, które wykonują i do których pozują też dzieci i młodzież z zespołem Downa. Wraz z nimi fotografują się luminarze tyskiej kultury, sportu, znani i popularni artyści. Wystąpili m.in. hokeiści GKS Tychy, Krzysztof Wielicki, Rafał Tito” Kryla, gen. Roman Polko, Waldemar Fornalik, Mumio (dawniej kabaret…) i in. znani i popularni Tyszanie.
  Zdjęcia w formie dużego wernisażu można będzie oglądać na placu Baczyńskiego w Tychach z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, który przypada 21 marca. Projekt „Wielcy ludzie – wielkie serca” jest współfinansowany przez UM Tychy.
  Pani Alicja z aparatem nie rozstaje się od osiemnastu lat. – Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się wtedy, gdy urodziła się moja córka Jagoda – mówi Alicja Plewnia. – Obecnie często fotografuję swoją córkę i jej kolegów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach. Oni bardzo lubią, jak się im robi zdjęcia.
  Film, który Państwo mogą obejrzeć jest zapisem różnych działań „od kuchni” podczas realizacji tego projektu.

Oglądaj cały film …

Jubileusz Zespołu Szkół Specjalnych w Tychach

[249]
Październik 2014


  Takiego jubileuszu jeszcze w Tychach nie było…W szkole.
Z polotem i z humorem. I z dystansem wobec „ciała pedagogicznego” (raz na 50 lat można na to pozwolić).
…A zaczęło się w kościele 🙂

Oglądaj cały film …

Dzień Edukacji inaczej – Tychy, ZS-1

[247]
Październik 2014


   – Czy szkolne uroczystości muszą być zawsze smutne i napuszone? Chyba nie. Że można inaczej, udowodnił tyski popularny Morcinek (ZS-1). W roli redaktora sprawdził się uczeń tej szkoły – red. Jakub Szymański, który po tym reportażu być może dostanie propozycję pracy w telewizji U-1 Bator (patrz: YouTube).
   Nie mam nic przeciwko temu – nadaje się :))
   Pozdrawiam, Mariusz Seweryn, red. nacz. ITT

Oglądaj cały film …

Koncert polsko-niemiecki w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach

[244]
Wrzesień 2014


   „Razem ku przyszłości” to projekt polsko-niemieckiej współpracy w dziedzinie wymiany młodzieżowej. Do projektu przystąpił także Zespół Szkół Muzycznych, na zaproszenie, którego w Tychach gości chór z niemieckiej szkoły partnerskiej Regine-Hildebrandt Schule w Birkenwerder. Z tej okazji w Zespole Szkół Muzycznych odbył się koncert w których wystąpili: zespół wokalny szkoły w Birkenwerder pod kierunkiem Stephana Küchnera, zespół wokalny tyskiej szkoły muzycznej pod kier. Tomasza Giedwiłło, zespół Ton Formacja oraz grupy taneczne MDK 1 – Feeling Macieja Gruchlika i Step Joanny Sajewicz.
Ton Formacja to zespół prowadzony przez Rafała Białasa w MDK1, który tworzą uczniowie ZS1 w Tychacha a głównym koordynatorem wymiany był germanista ZS1 – Wojciech Borkowy. To on włożył w to najwięcej pracy organizacyjnej. Żadne media o nim nie wspomniały – pozostał anonimowy. To smutne – jak napisał Rafał Białas w mailu do Redakcji.
Od Redakcji: na pociechę (marną) można dodać, że nie on jeden pozostaje w Tychach nie doceniony. To smutne. Na szczęście jest też wesoła wieść; jemu chociaż płacą za uczciwą pracę. Zaś dla innych kasy brakło – wydano ją już na nagrody „za szczególne zaangażowanie i zasługi…”
Z OSTATNIEJ CHWILI!
Jak wynika z najświeższych doniesień p. Borkowego (mail z niedzieli o godz. 19:52) – on również pracował za darmo!
…To już nawet nie jest smutne 🙁
Apelujemy do władz miasta aby przynajmniej część nagród „za szczególne zaangażowanie…” przekazały p. Borkowemu.

Oglądaj cały film …

…Szkółka cud malina!

[225]
Czerwiec 2014

   „Happy” – tym razem w pełnej – dłuższej 20 minutowej wersji. Oficjalny 6-minutowy „Happy Zespołu Szkół nr 1 w Tychach” obejrzało w ciągu 2 miesięcy ok. 10 tys. osób. Spore zainteresowanie jakim cieszy się ten klip w internecie było jednak tylko jednym z powodów decyzji o emisji pełnej jego wersji. Chcieliśmy również pokazać i docenić spory wkład pracy setek uczniów w nakręcenie wielu ciekawych scen tego filmu, które z oczywistych przyczyn nie mogły znaleźć się w krótkim, oficjalnym spocie. Mamy nadzieję że i ten będzie cieszył się nie mniejszym powodzeniem…Naszym zdaniem jest ciekawszy.

Oglądaj cały film …

HAPPY – Zespół Szkół nr 1, Tychy

[214]
Kwiecień 2014

   Po modzie na LipDuby świat ogarnia kolejny szał: „Happy” Pharrella Williamsa. I znowu tyskie liceum jest w czołówce na Śląsku i pierwsze w Tychach. Mowa o popularnym Morcinku. Podobnie jak przed rokiem w przedsięwzięciu wzięło udział kilkuset uczniów szkoły, jednak film jest zupełnie inny…
  O ile w ub. roku było kolorowo, to tym razem jest kolorowo i śmiesznie. „Szkółka cud-malina, nie ma byka na tą szkołę” – to cytaty z wypowiedzi szkolnego „nadwornego komika” (Wojtek Skupnik). W odróżnieniu od innych w naszym Happy pojawią się też twarze (niektórych) nauczycieli i tańczącego księdza.
  Szał na Happy w Polsce i na świecie trwa nadal; kto następny? Film zrealizowała Internetowa Telewizja Tychy.

Oglądaj cały film …

Happy; ZS-1 znowu nr 1 w Tychach

[213]
Kwiecień 2014

   Uroczysta premiera filmu HAPPY nastąpi podczas Dni Otwartych Zespołu Szkół nr 1 w Tychach, w piątek 4 kwietnia o godz. 11:00.
  O ile ubiegłoroczny LipDub był pogodny i kolorowy, to tym razem jest kolorowo i śmiesznie. „Szkółka cud-malina, nie ma byka na tą szkołę” – to cytaty z wypowiedzi szkolnego „nadwornego komika” (Wojtek Skupnik), które pojawią się w filmie również na naszej witrynie – już wkrótce.
  Powyższy krótki trailer do filmu wykonał uczeń gimnazjum – Paweł Seweryn. Nie bez powodu placówce przyznano tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Oglądaj cały film …

Przegląd Artystyczny Placówek i Szkół Specjalnych

[211]
Marzec 2014

Głównym organizatorem tegorocznego 23-go Przeglądu jest Stowarzyszenie KLANZA. Na scenie Teatru Małego w Tychach kilkuset uczniów prezentuje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie.

Oglądaj cały film …

Andrzej Poniedzielski w Tychach

[196]
Grudzień 2013

Gość specjalny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach na wstępie zauważył: „kiedy w taką pogodę (a było drżysto i zimno) ktoś w domu powie, że idzie do biblioteki – to bądźmy szczerzy; w naszym kraju nadal brzmi to mało wiarygodnie”.
– Zgadzamy się: czytelnictwo wynosi pół książki „na głowę” rocznie. To nie czytelnictwo – to katastrofa. Katolicy nie czytają nawet Pisma Świętego – choć to nasza święta powinność.
 Tym razem jednak biblioteka zapełniła się po brzegi – trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła dla publiczności, ale i tak nie starczyło dla wszystkich. Tym razem jednak ludzie nie poszli do biblioteki żeby czytać…

Oglądaj cały film …

FAN i premiera PS4 – Tychy

[194]
Listopad 2013

 Tyski Festiwal Anty Nudy został połączony z europejską premierą konsoli Play Station 4.
Potwierdziły się plotki o małej ilości sprowadzonych konsol co wpłynęło na nerwową atmosferę, która panowała w momencie otwarcia niektórych sklepów. Można ją porównać jedynie do pamiętnej bitwy o darmowe parasolki przy otwarciu jednej z tyskich stacji kolejowych. – Daje to do myślenia o kondycji wewnętrznej człowieka – bez względu na wiek. Konsola jest wprawdzie więcej warta niż parasolka za 10 złotych, ale przecież tu chodzi tylko o zabawkę… A gdyby chodziło o chleb?
 Na Festiwalu Anty Nudy jeden z młodych ludzi zaśpiewał: „…nie mogę leżeć i nie mogę wstać, realia gry tak bardzo mnie wciągnęły…”

Oglądaj cały film …

OLIGO-MIX-BAND

[191]
Listopad 2013

 Zespół Reprezentacyjny Szkolnictwa Specjalnego Miasta Tychy OLIGO-MIX-BAND powstał w 2012 r. w Zespole Szkól Specjalnych. Tworzą go nauczyciele, którzy chcieli uatrakcyjnić szkolne akademie a przy tym dobrze się bawić; Oliwia Szkudło (vocal, altówka), Piotr Grzesiak (vocal, gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne), Krzysztof Sobiegraj (gitara elektryczna), Grzegorz Ludynia (gitara akustyczna). Towarzyszy im zespół wokalny stworzony z uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli szkoły (w różnym składzie).
  Zespół wykonuje bardzo różny repertuar we własnych aranżacjach – mniej lub bardziej zbliżonych do oryginałów – ale zawsze mające przesłanie.
Występowali na różnotematycznych akademiach i festynach szkolnych, Targach Twórczości Osób Niepełnosprawnych, Finale Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych, w Eurokolędowaniu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa, Forum inicjatyw pozarządowych w Dąbrowie Górniczej.

Oglądaj cały film …
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - PATRONAT MEDIALNY - ważne wydarzenia w Tychach i u sąsiadów. Napisz do nas.

WielorybaTychy - lokalne oferty pracy Katowice Praca obrazek Telefon zaufania Jestem na fejsie internetowa telewizja Tychy
Rafał fant solidarność misja maska internetowa telewizja tychy pl katowicki protest przeciwko ACTA Port pieśni pracy szanty f.a.n.t. katowicki protest przeciwko ACTA tychy koncert sobota anty-acta 3.02.2012 katowicki protest katowicki protest przeciwko ACTA manifamanifestacja maskanie videorelacja manifestacja polska przeciwko ACTA wośp Dudek Hanke Kupicha Łapot Kalus Ridel Bartel wielka orkiestra świątecznej pomocy manifa stadion zimowy tychy hokej z gwiazdami gwiazdy na lodzie wośp 2012 wielka orkiestra świątecznej pomocy 2012 hokej z gwiazdami 2012 gwiazdy na lodzie 2012 nie acta acta solidarność p11 pedagogiczna licencjat inżynier politechnika uniwersytet gdzie studiować urząd pracy poradnia psychologiczna ważna edukacja decyzja przyszłość zawodowa zawód unihokej florbalki jadberg pionier tychy ks szarotka studia wyższe co dalej video relacja miasto ogrodów zwierzenia marek olearczyk narkoman nałóg alkoholik alkoholizm europejska stolica kultury katowice im. f. rybickiego w tychach koncert smyczkowy orkiestra szkolna muzyczna m. karłowicza w Katowicach Scott Joplin The Easy Winners romans andaluzyjski Leopold Mozart kulig Czerkawski przedszkole nr 10 uks hejza gwiazdka mikołaj św. święty rynek tychy staryadrian karkoszka choma team kru kim był św langusta rowerami droga „U20” „w hokeju na lodzie” „hokej” „hokejowe” „kibicujemy” „z klasą liceum” „technikum” gwiazdor prezenty U20 w hokeju na lodzie dom kultury wyrwać poderwać podrywanie śmiechu warte wesołe śmieszny filmik sdk tęcza spółdzielnia oskard święta Krystyna Bochenek rocznica ku czci pamięci justyna irena kwiecień cała prawda naga św. Święty Mikołaj City Point Tychy świętość „stadion zimowy” hokej krystyna linkiewicz architektura sakralna życzenia noworoczne sylwestrowa zabawa świątynia franciszkańska franciszkanie żywa szopka franciszek klara kolędowe wieczory pokaz fajerwerków kolęda jasełka boże narodzenie przedszkolaki przegląd doroczny teatr mały tychy występy przedszkolaków spektakl przedszkolny sztucznych ogni kanonada na Baczyńskiego hokejowe GAF kibicujemy z klasą stadion zimowy. Polska. japonia młodzieżowe mistrzostwa polski w futsalu futsal hala sportowa mistrz futsalu AZS WSEZiNS Łódź -Jasna nowy rok Gliwice UKS 2 LO Chrzanów nowiny tyski sport sylwester Happy New Year szczęśliwego Nowego Roku nowy targ ósemka wyrywanie katolickie kampania wrześniowa wybuch wojny światowej bojowy sprzęt inscenizacja wermacht szukając boga chrześcijaństwo katolik walka czołgów wielbić śpiewać na chwałę bogu potęga chwała boża odkupienie wybaczenie czołgi bitwa wyrska opowieść obrona szpitala muzyka z serca duszy emocje uczucia peter francis koncert galowy szpital wojewódzki ochrona zdrowia II wojna światowa likwidacja szpitali narodowy fundusz ochrony zdrowia wojewoda prezydent megres bezrobocie pielęgniarki zwolnienia raj rozwód instytut Mucha tychów You can dance Taniec gwiazdami Kinga Mateusz dni Sobecko Igor Leonik Artur Cieciórski Hulboj Weronika Marczuk 2012 rodzinny separacja bęsiu problemy małżeństwo strata kłótnia pokuta rymcerze rapperzy rapp narodzenie na nowo odwaga zmiana życia hip hop hiphop ćpanie ćpun wolność bądź jak jezus uczelnia muzyczna warsztaty Wejherowo dzień wagarowicza fontanna dramat pomoc Orlik karwan zs nr 1 l.o. 4 liceum e-tychy św. Anna Anny Unohokej florballki finał ekstraliga seniorów pionier walka o podium 3 hala sportowa śmierć parking osiedla A droga krzyżowa dzień kobiet półfinały zawody ekstraklasa seniorzy hokej na trawie w hali gimnazjum nr 3 8 marca święto kobiety komunikacja kwiaciarnia Internetowa Telewizja Tychy w Tychach i o Tychach o tychach DK-1 droga krajowa nr 1 tranzyt przelotowa szybkiego ruchu krzyż biblia muzyczny autopomoc samochody I rajd mikołowski mikołowa wyścig samochody rajdowe automobilklub ziemi tyskiej rozbite auta kremówki emocjonujący kasztany maturzyści egzamin maturalny l.o. Kruczek sonda maturalna z polskiego zdać maturę maturalna koncert finałowy rozbite wyścig Mikołów odrodzenie piłkarze duch święty człowiek pismo święte szukając życia echo tyskie aktualności artykuły sportowe ogłoszenia odcinek specjalny redakcja grota roweckiego euro 2012 euro 2011 euro 2013 I pierwszy rajd mikołowa mikołowski os wyrywać parada rowerowa mikołajów tosiewytnie menel w lesie Roman Polko biegu ukraiński zwycięzca zawodnicy międzynarodowy tyski bieg uliczny fi klasa ucieczka melina odkrycie odjazd zespół szkół nr 4 dzikie wysypisko Sergij Oksenjuk las sprzątanie lasu Akcja sprzątania świata kierowca 21-letni to sie wytnie uderzył pojazd zderzenie kolizja tragiczny Sikorskiego Marek Szczepański pętla wywiad z uczniami nol plener cyrk asfalt radny budowa ulicy skandal Ulica Dziewanny droga Dziewanny plener nol Urząd Miejski Spółdzielnia Mieszkaniowa Oskard Szczepański Szkoła Muzyczna kruczkowski liceum Oskard biegowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Szczepański rower rowerów przejazd Ewald Bereska tawizja masa krytyczna event komunikacyjny europejski dzień bez samochodu Wojciech Czernek 10 km Oliwia Nowakowska uliczna sonda kiedy x264 kompania Polskie Wojsko rare subtitles watch rip russia theatrical official none trailer teaser piknik z wojskiem sek krótka zajawka przyjęć kardiolgia oddział rodzić kondycja leczenie na wojewódzki miejski honorowa festyn w Tychach Wyspiański dera jan mosir III l.o. budowlanka 3 liceum ogólnokształcące po wakacjach incydent ukąsiły pogryzły im. Jana Dery Dera nieprzyjemny wypadek bieg jezioro atak szerszeń klub biegacza grupa oskard spółdzielnia mieszkaniowa tyska itt tyski bieg bieg 2 lokkoatleta jeziory inauguracja Marek Krawczyk Podmokły Mieczysław nowoczesna winda MZUiM Saab Wartogłowiec wszystkich świętych tychy Artur Jastrzębski teatr mały wizualna artystyczne fotografika fotografia Wernisaż robot uliczna Bóg sonda cmentarna wieczne cmentarz komunalny twórca pogrzeb śmierć kliniczna wskrzeszenie życie po życiu uzdrowienie obcymi językami światło-życie ruch ks. Ryszard Nowak wspólnota duchowa odnowa w duchu świętym twórczość informatyka roboty w akcji ul. Dziewanny liceum kruczkowskiego Tychy 2011 cybernetyka ogólnopolski konkurs robotyki robotyka town robo robo-town Robotown budowa ostatnia droga głodomorry fotograf starotyskie mikołajki rolki głododzilla wyczynowiec deskorolka rasta zabawa na rolkach skejtpark skatepark Kohelet struktury czasu przemijanie kościół błogosławionej Karoliny święto zmarłych tyski wieczór zabawny dzień nauczyciela buda szlachetnapaczka koncert Tychy dobroczynność 40 lat lecie ZSM 40-lecie happening sonda szkolna nudna Ramona Kuźnik-Gleńszczyk Henryk Jan Botor otrzęsiny klas pierwszych heppening ogólnokształcące dzień bez samochodu 22.10.2011 III l.o. tychy Kryla zespół edukacji narodowej Strefa Real Madryt wreszcie Jerzy Dudek trzecie liceum Rafał Tito Tyskie wieczory uwielbienia szkolna nudna Jubileusz szkoły muzycznej Mariusz Czerkawski internetowa telewizja nagrania akademia stacja telewizyjna Krzysztof inicjatywy interaktywna cichej kraksa film piknik wozy bojowe iskierki bożej miłości husaria Misztela Raisa transporter opancerzony zgoń izba motoryzacja dziecięcy orzesze wolna www telewizyjna reportaże tv tychy tv eleni ufo "official trailer" inspirational żołnierze hdtv pokaz defense "theatrical trailer" org champagne świadectwo PSM warsaw jan paweł II clip3 papież erin darmowe armia "teaser trailer" wyzwolenie "interview part" www.telewizjatychy.pl festiwale dżem online moc backstage post mpeg4 poland clip0 avi interviews footage exclusive "argentine television" interview poruszająca rekonstrukcja pod Żyrafą relacja orkiestra wojskowa technikum rowery Urząd Miejski Bizacki praca matura modlitwa zmartwychwstanie defilada wojska szukam szczęście ul. borowa nauka budowa dróg przebudowa problemy komunikacyjne mck sonda uliczna wyzwala euro stop acta urząd marszałkowski rondo spodek walka marszałka Piłsudskiego anonymous plac marszałkowski demonstracja w Katowicach pikieta zielona oś ulica stop a.c.t.a. plac baczyńskiego mecz misja wyznanie wstrząsające poruszające telewizja tychy kościół sketch szerszenie armaty Format pochód Katowice otwarcie narodzić się na nowo ewangelia piknik biegowy ratunek grzech Mistrzostwa świata internetowa telewizja tychy wydarzenie stowarzyszenie młodzieżowe koniec biegacze gimnazjum kibice youtube polski przychodnia historia wakacje opamiętanie wyry szokujące gostyń wypadek policja kruczek internetowa czołg wypadki pojazdy wojskowe zdrowie koncert sztuka rynek wojsko polskie lodowisko Szpital uwielbienie oglądaj Jezus remont Święto liceum żyrafa zbawienie wywiady choroba kruczkowski muzyka życie music Poland urząd miasta tychy Gospel darmowa tyski paprocany zabawne wiadomości polska nol tychy nawrócenie Szkoła Muzyczna kruczkowskiego Tychy 2012 bóg Urząd Miasta MOSiR Tychy impreza w Tychach śmieszne wydarzenia szkoła wiara gks tychy tvtychy tvtychy telewizja telewizja sport tyszanie gks MZK Tychy tyskie Tychy
portal miasta Tychy, Tychy – Wikipedia, wolna encyklopedia, Wikipedia, Tychy, zumi, mapy tychy, MCK w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, mapy google, zumi tychy,
Tychy NaszeMiasto.pl, Tychy - Tyski Portal Miejski, moje TYCHY - Miejski Portal Internetowy, Wiadomości, Katalog, NOL-TYCHY,
Praca, Pup Tychy, Praca Tychy, Gratka Tychy, oferty pracy Tychy, Gratka Tychy, Tablica Tychy, Robota
Urząd miasta Tychy, Urząd Miasta, Urząd, Miasta, Dobre miejsce,
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo, Kantor Tychy, Kantor Legal - Tychy Kantor, Tychy informacje wiadomosci, wiadomości
policja tychy, tychy kamery, echo tychy, tychy praca, gks tychy, tychy nieruchomości, saturn tychy, mzk tychy, gks tychy
Portal Kulturalny Miasta Tychy, Szukająć Boga, David Pierce, Bóg, bóg, bog, pismo swięte, ewangelia, wydarzenia, nawrócenie
Tychy Kantor, MZK Tychy, Serwis MZK Tychy, Cennik biletów, Kantor Legal, czerwone, autobusy, autobusy, rozkład jazdy, Tychy
MZiUM, MZUiM Tychy, Tychy, w Tychach
Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Tychach, WRT-karting Tychy, Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach, WSZiNS Tychy, Dobre Miejsce
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy, BIP Tychy, Sąd Rejonowy w Tychach, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Tychach,
Praca w Tychach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach, przedszkola, przedszkole
GKS Tychy, Oficjalny serwis internetowy klubu
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo-Rekreacyjny, PIZZA TYCHY, AZT Tychy, WKU Tychy, Tablica Tychy
3+ Liczna Rodzina, PIZZA TYCHY, ABC 3+
Minecraft, Free code, Premium, Tychy oferty Groupon z niesamowitym rabatem na zakupy i usługi, Zespół Szkół nr 5 w Tychach, PIZZA TYCHY, 4chan
Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, Liceum, Szkoła Podstawowa, w Tychach, Tychy, nk
Mck, Miejskie centrum kultury w Tychach, Kultura, wydarzenia, eventy, Tychy, w Tychach
Wikipedia Tychy, Mirosław Kantor, Bóg, Szukając Boga, Ludzie