Szkoły/Edukacja

Trauma: KAZIRODZTWO, interwencja i…

[439]
wrzesień 2021

    Alkoholicy są uwalniani, nałogowcy zdrowieją, patologie, zboczenia są demaskowane, a prawda wychodzi z ukrycia… Wszystko to dzieje się w Domu Rekolekcyjnym ICHTHYS w Pomysku na kaszubach. Bo nałogów i chorób duszy nie da się leczyć ani policyjną pałką ani paralizatorem elektrycznym. Alkoholicy zjeżdżają lub są tam przywożeni kilka razy w roku i większość z nich jest uwalniana z nałogów. Takiej skuteczności nie mają żadne poradnie odwykowe, detoksy itp… Taką skuteczność ma tylko nawrócenie do Jezusa.
Raz w roku działa tam Letnia Szkoła Duszpasterska szkoląca osoby posługujące ludziom w potrzebie; mająca na celu radzenie sobie z problemami osób straumatyzowanych, nałogowców, i zmarginalizowanych społecznie. Wykłady prowadzą znane autorytety psychiatrii i psychologii pod egidą prof. dr. med. Herberta Scheiblich’a oraz wielu innych.
Dziś o traumie przemocy seksualnej – kazirodztwie.

Wesprzyj nasz kanał promujący wartości chrześcijańskie i wiarę w Jezusa na portalu: [LINK]
Zostań patronem kanału i miej udział w naszej misji i dziele.
Oglądaj cały film …

Trauma przemocy w „porządnej” rodzinie; próby samobójcze, samookaleczenia, trauma pokoleniowa (geny)

[437]
wrzesień 2021

    Alkoholicy są uwalniani, nałogowcy zdrowieją, patologie są demaskowane, a prawda wychodzi z ukrycia… Wszystko to dzieje się w Domu Rekolekcyjnym ICHTHYS w Pomysku na kaszubach. Bo nałogów i chorób duszy nie da się leczyć ani policyjną pałką ani paralizatorem elektrycznym. Alkoholicy zjeżdżają lub są tam przywożeni kilka razy w roku i większość z nich jest uwalniana z nałogów. Takiej skuteczności nie mają żadne poradnie odwykowe, detoksy itp… Taką skuteczność ma tylko nawrócenie do Jezusa.
Raz w roku działa tam Letnia Szkoła Duszpasterska szkoląca osoby posługujące ludziom w potrzebie; mająca na celu radzenie sobie z problemami osób straumatyzowanych, nałogowców, i zmarginalizowanych społecznie. Wykłady prowadzą znane autorytety psychiatrii i psychologii pod egidą prof. dr. med. Herberta Scheiblich’a oraz wielu innych.

Wesprzyj nasz kanał promujący wartości chrześcijańskie i wiarę w Jezusa na portalu: [LINK]
Zostań patronem kanału i miej udział w naszej misji i dziele.
Oglądaj cały film …

Sonda maturalna: ALARM BOMBOWY w naszym liceum

[357]
Maj 2019
Najpierw byli zakładnicy, teraz bomby, a co będzie dalej? Terroryści dalej używaliby maczet do zaprowadzenia porządku. Ale my żyjemy w cywilizowanym kraju gdzie używa się przemocy głównie internetowej i mentalnej, za pomocą indoktrynacji światopoglądowej i przy pomocy nowoczesnych mediów.
Zgadnę; że za kilka miesięcy kraj ogarnie kolejna plaga – alarmów bombowych. No bo skoro teraz można i nie ma żadnej konsekwencji … A nasza młodzież szybko się uczy…
Pozostaje pytanie na które brak odpowiedzi: kto za tym stoi?
Wybryki maturzystów? – To byłby strzał w kolano.
Sfrustrowani nauczyciele? – Podkładanie bomb nie prowadzi do reformy szkolnictwa i nie zapewnia podwyżek.
– Więc KTO?
– KTOŚ kto już wcześniej miał w tym interes. – Obejrzyjcie też nasz poprzedni reportaż: https://www.youtube.com/watch?v=7P9mqLnrxQ8&t=253s
Oglądaj cały film …

Jak nieświadomi nauczyciele zostali wpuszczeni w kanał?

[353]
Kwiecień 2019
    To już nie jest śmieszne! Groźby nauczycieli przybierają katastroficzne formy: odmawiają chodzenia do kina, na imprezy (studniówki itp.), jeżdżenia na wycieczki…Masakra!!! Co tu robić???
– Jeśli dojdzie do dalszej eskalacji strajku i gróźb odmrożenia sobie uszu – sytuacja stanie się na tyle poważna, że będzie musiał ustąpić rząd RP. Wedle naszych bardzo poufnych danych na pewno nie nastąpi to przed zimą. – Informujemy o tym jako pierwsi.

Zapraszam do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: https://patronite.pl/TelewizjaTychy

Oglądaj cały film …

3 dni i noce…Czyli wycieczka klasowa L.O. Norwida w Tychach '1980r

[316]
Arch.

    Oj, działo się… Klasa IVa o profilu mat-fiz. na 3-dniowej wycieczce w góry Beskidu Wyspowego i takie tam „góralskie lasy”. Piękni i młodzi a w tym wychowawca – prof. Włodzimierz Trlik popularny i znany w całych Tychach matematyk. Prof. Pielot – nasz wuefista, też zabezpieczał…
    Przypominam ten film sprzed wielu lat ponieważ zbliża się termin spotkania klasowego po latach, ale także aby współczesna cyfrowo-tabletowa młodzież zobaczyła jak żyło się przed epoką internetu. – Jeśli nie wierzą w życie poza internetowe…
 Uprzedzając pytania; akcja od ok. 6 min. jest zainscenizowana na użytek filmu, dzieje się poza szkołą, mamy wtedy ukończone lat 18, (a nauczyciele przecież nie mogą być wszędzie…).

Oglądaj cały film …

Dawno temu w Galaktyce… Jasełka czy Gwiezdne Wojny?

[271]
Styczeń 2016

W Teatrze Małym w Tychach znowu ruch a widownia wypełniona. Tym razem za sprawą Gwiezdnych Wojen…
Dzielni rycerze Jedi zwyciężyli z żołnierzami Imperium w lśniących zbrojach a następnie odnaleźli zaginioną Gwiazdę Betlejemską, która uratowała pokój na ziemi ogłaszając narodziny Jezusa Chrystusa. Uleczyło to nasz Świat na kolejny rok. Czy więc za rok przedszkolni rycerze Jedi znowu będą musieli ostro wymachiwać mieczami świetlnymi aby podjąć to wyzwanie ponownie, pokonując ciemną stronę mocy w osobie Darth Vadera?
– Tak w skrócie wyglądał scenariusz przedstawienia „jasełkowego” na deskach Teatru Małego w wykonaniu małych aktorów z Niepublicznego Przedszkola SportArt w Tychach przy ul. Arctowskiego.
Połączenie tradycyjnych Jasełek i gwiazdy Betlejemskiej z Gwiezdnymi Wojnami wydaje się kreatywne ale i nieco ryzykowne. Czy powiodła się sztuka połączenia pop kultury z prawdziwą historią narodzin Jezusa – ocenią widzowie – Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z wydarzenia…

Impreza miała jeden główny cel: charytatywny! Stało się już tradycją, że każdy występ dzieci z Przedszkola SportArt związany jest z pomocą innym potrzebującym dzieciom. Tym razem przedszkolaki niosą pomoc 7-letniemu Igorowi z Tychów, który zbiera środki na leczenie i rehabilitację. Wszystkie bilety na spektakl zostały wysprzedane. W ten sposób udało się zebrać ponad 2000 zł! I ten cel – na pewno udało się osiągnąć!

Scenariusz i reżyseria, wszystkie teksty piosenek, scenografia i aranżacja muzyki są całkowicie przygotowane przez Kadrę Przedszkolną i Przyjaciół Przedszkola związanych z Teatrem i Młodzieżowym Domem Kultury.
Na widowni zasiadło wielu trenerów i dyrektorów instytucji na co dzień współpracujących z Przedszkolem SportArt.

Oglądaj cały film …

KOMERS – Gimnazjum 10, Tychy

[267]
Czerwiec 2015

– Ile kosztuje komers w Gimnazjum? …Na imprezie w Tychach pojawili się celebryci z plastikowymi gitarami…

Oglądaj cały film …

ZESPÓŁ DOWNA – ma swój styl!

[257]
Marzec 2015

– Nie chodzi tu jednak o zespół muzyczny pod taką nazwą…
  Tyszanka Alicja Plewnia jest pomysłodawczynią projektu „Wielcy ludzie – wielkie serca”. Pomysł polega na wykonaniu serii fotografii, które wykonują i do których pozują też dzieci i młodzież z zespołem Downa. Wraz z nimi fotografują się luminarze tyskiej kultury, sportu, znani i popularni artyści. Wystąpili m.in. hokeiści GKS Tychy, Krzysztof Wielicki, Rafał Tito” Kryla, gen. Roman Polko, Waldemar Fornalik, Mumio (dawniej kabaret…) i in. znani i popularni Tyszanie.
  Zdjęcia w formie dużego wernisażu można będzie oglądać na placu Baczyńskiego w Tychach z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, który przypada 21 marca. Projekt „Wielcy ludzie – wielkie serca” jest współfinansowany przez UM Tychy.
  Pani Alicja z aparatem nie rozstaje się od osiemnastu lat. – Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się wtedy, gdy urodziła się moja córka Jagoda – mówi Alicja Plewnia. – Obecnie często fotografuję swoją córkę i jej kolegów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Tychach. Oni bardzo lubią, jak się im robi zdjęcia.
  Film, który Państwo mogą obejrzeć jest zapisem różnych działań „od kuchni” podczas realizacji tego projektu.

Oglądaj cały film …

Jubileusz Zespołu Szkół Specjalnych w Tychach

[249]
Październik 2014


  Takiego jubileuszu jeszcze w Tychach nie było…W szkole.
Z polotem i z humorem. I z dystansem wobec „ciała pedagogicznego” (raz na 50 lat można na to pozwolić).
…A zaczęło się w kościele 🙂

Oglądaj cały film …

Dzień Edukacji inaczej – Tychy, ZS-1

[247]
Październik 2014


   – Czy szkolne uroczystości muszą być zawsze smutne i napuszone? Chyba nie. Że można inaczej, udowodnił tyski popularny Morcinek (ZS-1). W roli redaktora sprawdził się uczeń tej szkoły – red. Jakub Szymański, który po tym reportażu być może dostanie propozycję pracy w telewizji U-1 Bator (patrz: YouTube).
   Nie mam nic przeciwko temu – nadaje się :))
   Pozdrawiam, Mariusz Seweryn, red. nacz. ITT

Oglądaj cały film …

Koncert polsko-niemiecki w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach

[244]
Wrzesień 2014


   „Razem ku przyszłości” to projekt polsko-niemieckiej współpracy w dziedzinie wymiany młodzieżowej. Do projektu przystąpił także Zespół Szkół Muzycznych, na zaproszenie, którego w Tychach gości chór z niemieckiej szkoły partnerskiej Regine-Hildebrandt Schule w Birkenwerder. Z tej okazji w Zespole Szkół Muzycznych odbył się koncert w których wystąpili: zespół wokalny szkoły w Birkenwerder pod kierunkiem Stephana Küchnera, zespół wokalny tyskiej szkoły muzycznej pod kier. Tomasza Giedwiłło, zespół Ton Formacja oraz grupy taneczne MDK 1 – Feeling Macieja Gruchlika i Step Joanny Sajewicz.
Ton Formacja to zespół prowadzony przez Rafała Białasa w MDK1, który tworzą uczniowie ZS1 w Tychacha a głównym koordynatorem wymiany był germanista ZS1 – Wojciech Borkowy. To on włożył w to najwięcej pracy organizacyjnej. Żadne media o nim nie wspomniały – pozostał anonimowy. To smutne – jak napisał Rafał Białas w mailu do Redakcji.
Od Redakcji: na pociechę (marną) można dodać, że nie on jeden pozostaje w Tychach nie doceniony. To smutne. Na szczęście jest też wesoła wieść; jemu chociaż płacą za uczciwą pracę. Zaś dla innych kasy brakło – wydano ją już na nagrody „za szczególne zaangażowanie i zasługi…”
Z OSTATNIEJ CHWILI!
Jak wynika z najświeższych doniesień p. Borkowego (mail z niedzieli o godz. 19:52) – on również pracował za darmo!
…To już nawet nie jest smutne 🙁
Apelujemy do władz miasta aby przynajmniej część nagród „za szczególne zaangażowanie…” przekazały p. Borkowemu.

Oglądaj cały film …

…Szkółka cud malina!

[225]
Czerwiec 2014

   „Happy” – tym razem w pełnej – dłuższej 20 minutowej wersji. Oficjalny 6-minutowy „Happy Zespołu Szkół nr 1 w Tychach” obejrzało w ciągu 2 miesięcy ok. 10 tys. osób. Spore zainteresowanie jakim cieszy się ten klip w internecie było jednak tylko jednym z powodów decyzji o emisji pełnej jego wersji. Chcieliśmy również pokazać i docenić spory wkład pracy setek uczniów w nakręcenie wielu ciekawych scen tego filmu, które z oczywistych przyczyn nie mogły znaleźć się w krótkim, oficjalnym spocie. Mamy nadzieję że i ten będzie cieszył się nie mniejszym powodzeniem…Naszym zdaniem jest ciekawszy.

Oglądaj cały film …

HAPPY – Zespół Szkół nr 1, Tychy

[214]
Kwiecień 2014

   Po modzie na LipDuby świat ogarnia kolejny szał: „Happy” Pharrella Williamsa. I znowu tyskie liceum jest w czołówce na Śląsku i pierwsze w Tychach. Mowa o popularnym Morcinku. Podobnie jak przed rokiem w przedsięwzięciu wzięło udział kilkuset uczniów szkoły, jednak film jest zupełnie inny…
  O ile w ub. roku było kolorowo, to tym razem jest kolorowo i śmiesznie. „Szkółka cud-malina, nie ma byka na tą szkołę” – to cytaty z wypowiedzi szkolnego „nadwornego komika” (Wojtek Skupnik). W odróżnieniu od innych w naszym Happy pojawią się też twarze (niektórych) nauczycieli i tańczącego księdza.
  Szał na Happy w Polsce i na świecie trwa nadal; kto następny? Film zrealizowała Internetowa Telewizja Tychy.

Oglądaj cały film …

Happy; ZS-1 znowu nr 1 w Tychach

[213]
Kwiecień 2014

   Uroczysta premiera filmu HAPPY nastąpi podczas Dni Otwartych Zespołu Szkół nr 1 w Tychach, w piątek 4 kwietnia o godz. 11:00.
  O ile ubiegłoroczny LipDub był pogodny i kolorowy, to tym razem jest kolorowo i śmiesznie. „Szkółka cud-malina, nie ma byka na tą szkołę” – to cytaty z wypowiedzi szkolnego „nadwornego komika” (Wojtek Skupnik), które pojawią się w filmie również na naszej witrynie – już wkrótce.
  Powyższy krótki trailer do filmu wykonał uczeń gimnazjum – Paweł Seweryn. Nie bez powodu placówce przyznano tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Oglądaj cały film …

Przegląd Artystyczny Placówek i Szkół Specjalnych

[211]
Marzec 2014

Głównym organizatorem tegorocznego 23-go Przeglądu jest Stowarzyszenie KLANZA. Na scenie Teatru Małego w Tychach kilkuset uczniów prezentuje umiejętności taneczne, wokalne i aktorskie.

Oglądaj cały film …

Andrzej Poniedzielski w Tychach

[196]
Grudzień 2013

Gość specjalny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach na wstępie zauważył: „kiedy w taką pogodę (a było drżysto i zimno) ktoś w domu powie, że idzie do biblioteki – to bądźmy szczerzy; w naszym kraju nadal brzmi to mało wiarygodnie”.
– Zgadzamy się: czytelnictwo wynosi pół książki „na głowę” rocznie. To nie czytelnictwo – to katastrofa. Katolicy nie czytają nawet Pisma Świętego – choć to nasza święta powinność.
 Tym razem jednak biblioteka zapełniła się po brzegi – trzeba było dostawiać dodatkowe krzesła dla publiczności, ale i tak nie starczyło dla wszystkich. Tym razem jednak ludzie nie poszli do biblioteki żeby czytać…

Oglądaj cały film …

FAN i premiera PS4 – Tychy

[194]
Listopad 2013

 Tyski Festiwal Anty Nudy został połączony z europejską premierą konsoli Play Station 4.
Potwierdziły się plotki o małej ilości sprowadzonych konsol co wpłynęło na nerwową atmosferę, która panowała w momencie otwarcia niektórych sklepów. Można ją porównać jedynie do pamiętnej bitwy o darmowe parasolki przy otwarciu jednej z tyskich stacji kolejowych. – Daje to do myślenia o kondycji wewnętrznej człowieka – bez względu na wiek. Konsola jest wprawdzie więcej warta niż parasolka za 10 złotych, ale przecież tu chodzi tylko o zabawkę… A gdyby chodziło o chleb?
 Na Festiwalu Anty Nudy jeden z młodych ludzi zaśpiewał: „…nie mogę leżeć i nie mogę wstać, realia gry tak bardzo mnie wciągnęły…”

Oglądaj cały film …

OLIGO-MIX-BAND

[191]
Listopad 2013

 Zespół Reprezentacyjny Szkolnictwa Specjalnego Miasta Tychy OLIGO-MIX-BAND powstał w 2012 r. w Zespole Szkól Specjalnych. Tworzą go nauczyciele, którzy chcieli uatrakcyjnić szkolne akademie a przy tym dobrze się bawić; Oliwia Szkudło (vocal, altówka), Piotr Grzesiak (vocal, gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne), Krzysztof Sobiegraj (gitara elektryczna), Grzegorz Ludynia (gitara akustyczna). Towarzyszy im zespół wokalny stworzony z uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli szkoły (w różnym składzie).
  Zespół wykonuje bardzo różny repertuar we własnych aranżacjach – mniej lub bardziej zbliżonych do oryginałów – ale zawsze mające przesłanie.
Występowali na różnotematycznych akademiach i festynach szkolnych, Targach Twórczości Osób Niepełnosprawnych, Finale Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych, w Eurokolędowaniu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa, Forum inicjatyw pozarządowych w Dąbrowie Górniczej.

Oglądaj cały film …

EDU Science w STO

[187]
Październik 2013


  W Gimnazjum im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Tychach przy ul. Edukacji uczniowie mieli okazję uczestnictwa w innowacyjnym projekcie EDU Science. Projekt ten jest jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce z zakresu edukacji przyrodniczej. Edu Science pozwala na „żywe” i fascynujące poznawanie świata nauk matematyczno-przyrodniczych.Gimnazjum STO jest jedynym gimnazjum w Tychach, które uczestniczy w tym projekcie.
  Dzięki projektowi EDU Science gimnazjaliści w STO mogą doskonalić swoje umiejętności z zakresu matematyczno-przyrodniczego oraz językowego w sposób multimedialny i nowoczesny. Na co dzień szkole korzystają z szeregu zajęć dodatkowych rozwijających ich zdolności i zainteresowania.

Oglądaj cały film …

tekst alternatywny

Comenius w Tychach

[168]
Czerwiec 2013


  W dniach 3-7 czerwca 2013 roku Zespół Szkół nr 1 w Tychach gościł dwunastu uczniów i sześciu nauczycieli ze szkół partnerskich z Niemiec, Szwecji i Holandii w ramach projektu Comenius pt. „Youth, lifetyle and Social Media” (Młodzież i portale społecznościowe). Tematem tej wizyty była moda młodzieżowa. Uczniowie każdej szkoły partnerskiej przygotowali własne projekty ubrań w stylu młodzieżowym a także swoją własną koszulkę, którą następnie każdy zaprezentował podczas pokazu mody w auli szkolnej. Działo się nie tylko w szkole ale i poza Tychami – goście odwiedzili Kraków, Oświęcim, Wrocław i… żubry …w Pszczynie. Na tych ostatnich (żubrach) – wizyta zagranicznych gości nie zrobiła wrażenia. Jednak uczniowie byli pod wrażeniem gościnności rodzin, u których zamieszkiwali, a nauczyciele pod wrażeniem polskiej kuchni.
  Comenius to nie tylko edukacja – okazał się też niezłą zabawą; podczas trwania wizyty projektowej młodzież poszła „zagrać w kulki” (prawidłowa nazwa: kręgle), do lokalnego baru.

Oglądaj cały film …


tekst alternatywny
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - PATRONAT MEDIALNY - ważne wydarzenia w Tychach i u sąsiadów. Napisz do nas.

WielorybaTychy - lokalne oferty pracy Katowice Praca obrazek Telefon zaufania Jestem na fejsie internetowa telewizja Tychy
can fant solidarność misja maska internetowa telewizja tychy pl katowicki protest przeciwko ACTA Port pieśni pracy szanty f.a.n.t. katowicki protest przeciwko ACTA tychy koncert sobota anty-acta 3.02.2012 katowicki protest katowicki protest przeciwko ACTA manifamanifestacja maskanie videorelacja manifestacja polska przeciwko ACTA wośp Dudek Hanke Kupicha Łapot Kalus Ridel Bartel wielka orkiestra świątecznej pomocy manifa stadion zimowy tychy hokej z gwiazdami gwiazdy na lodzie wośp 2012 wielka orkiestra świątecznej pomocy 2012 hokej z gwiazdami 2012 gwiazdy na lodzie 2012 nie acta acta solidarność p11 poradnia psychologiczna studia wyższe licencjat inżynier politechnika uniwersytet gdzie studiować urząd pracy pedagogiczna co dalej ważna decyzja przyszłość zawodowa zawód unihokej florbalki jadberg pionier tychy edukacja koncert smyczkowy video relacja katowice zwierzenia marek olearczyk narkoman nałóg alkoholik alkoholizm europejska stolica kultury miasto ogrodów kulig im. f. rybickiego w tychach orkiestra szkolna muzyczna m. karłowicza w Katowicach Scott Joplin The Easy Winners romans andaluzyjski Leopold Mozart Czerkawski przedszkole nr 10 nowy targ hejza gwiazdka mikołaj św. święty rynek tychy staryadrian karkoszka choma team kru kim był św langusta rowerami droga „U20” „w hokeju na lodzie” „hokej” „hokejowe” „kibicujemy” „z klasą liceum” „technikum” gwiazdor prezenty U20 w hokeju na lodzie dom kultury wyrwać poderwać podrywanie śmiechu warte wesołe śmieszny filmik sdk tęcza spółdzielnia oskard święta Krystyna Bochenek rocznica ku czci pamięci justyna irena kwiecień cała prawda naga św. Święty Mikołaj City Point Tychy świętość „stadion zimowy” hokej krystyna linkiewicz architektura sakralna życzenia noworoczne sylwestrowa zabawa świątynia franciszkańska franciszkanie żywa szopka franciszek klara kolędowe wieczory pokaz fajerwerków kolęda jasełka boże narodzenie przedszkolaki przegląd doroczny teatr mały tychy występy przedszkolaków spektakl przedszkolny sztucznych ogni kanonada na Baczyńskiego hokejowe GAF kibicujemy z klasą stadion zimowy. Polska. japonia młodzieżowe mistrzostwa polski w futsalu futsal hala sportowa mistrz futsalu AZS WSEZiNS Łódź -Jasna nowy rok Gliwice UKS 2 LO Chrzanów nowiny tyski sport sylwester Happy New Year szczęśliwego Nowego Roku ks szarotka uks wyrywanie megres szpital wojewódzki obrona szpitala ochrona zdrowia likwidacja szpitali narodowy fundusz ochrony zdrowia wojewoda prezydent bezrobocie peter francis pielęgniarki zwolnienia II wojna światowa bitwa wyrska walka czołgów czołgi kampania wrześniowa wybuch wojny światowej koncert galowy uczucia inscenizacja sonda maturalna z polskiego rozbite auta autopomoc kremówki kasztany maturzyści egzamin maturalny l.o. Kruczek zdać maturę emocje maturalna koncert finałowy muzyczny warsztaty instytut uczelnia muzyczna muzyka z serca duszy bojowy sprzęt wermacht samochody rajdowe ćpanie rapp bęsiu narodzenie na nowo zmiana życia hip hop hiphop ćpun rymcerze wolność bądź jak jezus odwaga rodzinny dni 2012 tychów You rapperzy pokuta szukając boga boża chrześcijaństwo katolickie katolik wielbić śpiewać na chwałę bogu potęga chwała odkupienie kłótnia wybaczenie raj opowieść rozwód separacja problemy małżeństwo strata automobilklub ziemi tyskiej wyścig ósemka Robert Korzeniowski parking fontanna Renata Szot fundacja słoneczko Kuba Wojewódzki Anna Mucha Doda osiedla A Martyna Wojciechowska operacja tragedia problem nieszczęście złamanie staw skokowy służba zdrowia św. Anna Anny komunikacja Orlik 8 marca Wejherowo półfinały zawody ekstraklasa seniorzy hokej na trawie w hali gimnazjum nr 3 dzień kobiet szybkiego ruchu święto kobiety kwiaciarnia Internetowa Telewizja Tychy w Tychach i o Tychach o tychach DK-1 droga krajowa nr 1 tranzyt przelotowa pomaga karwan mikołowa euro 2013 sportowe piłkarze ogłoszenia redakcja grota roweckiego euro 2012 euro 2011 I pierwszy rajd mikołowa aktualności mikołowski os odcinek specjalny wyścig Mikołów emocjonujący rozbite samochody I rajd mikołowski artykuły echo tyskie zs nr 1 walka o podium l.o. 4 liceum dzień wagarowicza e-tychy Unohokej florballki finał ekstraliga seniorów pionier 3 hala sportowa szukając życia śmierć krzyż droga krzyżowa biblia odrodzenie duch święty człowiek pismo święte wyrywać parada rowerowa mikołajów tosiewytnie menel w lesie Roman Polko biegu ukraiński zwycięzca zawodnicy międzynarodowy tyski bieg uliczny fi klasa ucieczka melina odkrycie odjazd zespół szkół nr 4 dzikie wysypisko Sergij Oksenjuk las sprzątanie lasu Akcja sprzątania świata kierowca 21-letni to sie wytnie uderzył pojazd zderzenie kolizja tragiczny Sikorskiego Marek Szczepański pętla wywiad z uczniami nol plener cyrk asfalt radny budowa ulicy skandal Ulica Dziewanny droga Dziewanny plener nol Urząd Miejski Spółdzielnia Mieszkaniowa Oskard Szczepański Szkoła Muzyczna kruczkowski liceum Oskard biegowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Szczepański rower rowerów przejazd Ewald Bereska tawizja masa krytyczna event komunikacyjny europejski dzień bez samochodu Wojciech Czernek 10 km Oliwia Nowakowska uliczna sonda kiedy trailer honorowa kompania Polskie Wojsko rare subtitles watch rip russia theatrical official none x264 festyn w Tychach teaser sek krótka zajawka przyjęć kardiolgia oddział rodzić kondycja na wojewódzki miejski piknik z wojskiem grupa Wyspiański dera jan mosir III l.o. budowlanka 3 liceum ogólnokształcące po wakacjach incydent ukąsiły pogryzły im. Jana Dery Dera nieprzyjemny wypadek bieg jezioro atak szerszeń klub biegacza winda oskard spółdzielnia mieszkaniowa tyska itt tyski bieg bieg 2 lokkoatleta jeziory inauguracja Marek Krawczyk Podmokły Mieczysław nowoczesna MZUiM Saab town Jubileusz szkoły muzycznej pogrzeb śmierć kliniczna wskrzeszenie życie po życiu uzdrowienie obcymi językami światło-życie ruch ks. Ryszard Nowak wspólnota duchowa święto zmarłych wyczynowiec odnowa w duchu świętym rolki kościół błogosławionej Karoliny tyski wieczór Tyskie wieczory uwielbienia przemijanie III l.o. tychy starotyskie mikołajki cmentarz komunalny wszystkich świętych ostatnia droga wizualna Kohelet skatepark robot fotograf twórca twórczość tychy Artur Jastrzębski skejtpark teatr mały zabawa na rolkach deskorolka artystyczne fotografika fotografia Wernisaż roboty w akcji rasta uliczna Bóg sonda cmentarna wieczne ul. Dziewanny ZSM trzecie liceum głodomorry otrzęsiny klas pierwszych ogólnopolski konkurs robotyki dobroczynność koncert Tychy heppening happening zabawny głododzilla Tychy 2011 ogólnokształcące informatyka Rafał Tito Kryla zespół wreszcie liceum kruczkowskiego cybernetyka robotyka Strefa Real Madryt Jerzy Dudek Mariusz Czerkawski sonda szkolna nudna szlachetnapaczka struktury czasu robo-town buda edukacji narodowej dzień bez samochodu 22.10.2011 Wartogłowiec Robotown dzień nauczyciela lecie robo budowa 40 lat szkolna nudna 40-lecie Ramona Kuźnik-Gleńszczyk Henryk Jan Botor festiwale eleni pod Żyrafą zgoń telewizyjna www tv tychy motoryzacja kraksa inicjatywy stacja telewizyjna internetowa telewizja husaria transporter opancerzony wozy bojowe film wolna nagrania orzesze interaktywna reportaże ufo dżem www.telewizjatychy.pl hdtv "official trailer" champagne "teaser trailer" clip0 moc avi mpeg4 poland świadectwo poruszająca "theatrical trailer" dziecięcy iskierki bożej miłości izba Raisa Misztela leczenie wyzwolenie cichej piknik żołnierze armia online interview tv akademia backstage post "interview part" interviews footage exclusive "argentine television" inspirational org defense orkiestra wojskowa jan paweł II papież darmowe PSM erin clip3 warsaw rekonstrukcja pokaz marszałka Piłsudskiego defilada wojska zmartwychwstanie szukam Bizacki rowery Urząd Miejski praca matura modlitwa narodzić się na nowo sonda uliczna kościół szczęście ul. borowa nauka budowa dróg mck przebudowa wyzwala zielona oś telewizja tychy pikieta relacja plac marszałkowski urząd marszałkowski rondo spodek demonstracja w Katowicach walka anonymous stop acta poruszające stop a.c.t.a. ulica plac baczyńskiego mecz misja wyznanie wstrząsające problemy komunikacyjne technikum kibice gimnazjum Mistrzostwa świata wydarzenie internetowa telewizja tychy pomoc piknik biegowy euro otwarcie szerszenie pochód Katowice Format grzech koniec ratunek armaty ewangelia dramat sketch biegacze młodzieżowe youtube historia szokujące wypadki lodowisko internetowa kruczek koncert wyry opamiętanie wojsko polskie wakacje gostyń pojazdy wojskowe polski przychodnia sztuka rynek stowarzyszenie policja zdrowie czołg tyski Gospel remont życie Święto Poland oglądaj żyrafa Szpital wypadek liceum kruczkowski Jezus darmowa muzyka urząd miasta tychy zbawienie wywiady uwielbienie music nawrócenie Szkoła Muzyczna polska wiadomości Tychy 2012 choroba zabawne kruczkowskiego nol tychy paprocany MOSiR Tychy bóg Urząd Miasta wydarzenia w Tychach impreza śmieszne szkoła wiara gks tychy tvtychy tvtychy telewizja sport telewizja tyszanie gks MZK Tychy tyskie Tychy
portal miasta Tychy, Tychy – Wikipedia, wolna encyklopedia, Wikipedia, Tychy, zumi, mapy tychy, MCK w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, mapy google, zumi tychy,
Tychy NaszeMiasto.pl, Tychy - Tyski Portal Miejski, moje TYCHY - Miejski Portal Internetowy, Wiadomości, Katalog, NOL-TYCHY,
Praca, Pup Tychy, Praca Tychy, Gratka Tychy, oferty pracy Tychy, Gratka Tychy, Tablica Tychy, Robota
Urząd miasta Tychy, Urząd Miasta, Urząd, Miasta, Dobre miejsce,
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo, Kantor Tychy, Kantor Legal - Tychy Kantor, Tychy informacje wiadomosci, wiadomości
policja tychy, tychy kamery, echo tychy, tychy praca, gks tychy, tychy nieruchomości, saturn tychy, mzk tychy, gks tychy
Portal Kulturalny Miasta Tychy, Szukająć Boga, David Pierce, Bóg, bóg, bog, pismo swięte, ewangelia, wydarzenia, nawrócenie
Tychy Kantor, MZK Tychy, Serwis MZK Tychy, Cennik biletów, Kantor Legal, czerwone, autobusy, autobusy, rozkład jazdy, Tychy
MZiUM, MZUiM Tychy, Tychy, w Tychach
Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Tychach, WRT-karting Tychy, Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach, WSZiNS Tychy, Dobre Miejsce
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy, BIP Tychy, Sąd Rejonowy w Tychach, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Tychach,
Praca w Tychach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach, przedszkola, przedszkole
GKS Tychy, Oficjalny serwis internetowy klubu
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo-Rekreacyjny, PIZZA TYCHY, AZT Tychy, WKU Tychy, Tablica Tychy
3+ Liczna Rodzina, PIZZA TYCHY, ABC 3+
Minecraft, Free code, Premium, Tychy oferty Groupon z niesamowitym rabatem na zakupy i usługi, Zespół Szkół nr 5 w Tychach, PIZZA TYCHY, 4chan
Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, Liceum, Szkoła Podstawowa, w Tychach, Tychy, nk
Mck, Miejskie centrum kultury w Tychach, Kultura, wydarzenia, eventy, Tychy, w Tychach
Wikipedia Tychy, Mirosław Kantor, Bóg, Szukając Boga, Ludzie