Gospodarcze

UKRYTA KAMERA: awantura w PUP-ie… A sfrustrowanych bezrobotnych będzie przybywać.

[413]
sierpień 2020

    Bezrobocie wzrasta i będzie wzrastać tym bardziej kiedy tarcza antykryzysowa przestanie działać a kolejna fala koronawirusa przejdzie przez kraj.
Ludzie, którzy stracili pracę i nie mogą jej znaleźć należą do najbardziej zestresowanej części społeczeństwa. Dlatego oczekują wsparcia i wyciągniętej ręki, ale zamiast tego spotykają się często z…wyciągniętą nogą.
Fala bezrobotnych zacznie pojawiać się wkrótce w PUP-ach, gdyż nie wszyscy zwolnieni z pracy od razu pojawiają się w urzędzie z którym kontakt jest bardzo mocno utrudniony – co widać w nadesłanym materiale filmowym. Stres będzie rodził frustrację i eskalował konflikty z urzędnikami…
Nie lepiej jest w służbie zdrowia, urzędach, instytucjach…Jeśli nic się nie zmieni wrócimy do państwa w rodzaju „kupy kamienia…”. Z tym, że jeszcze bardziej opresywnego.
Oglądaj cały film …

Nowy produkt na rynku: Ekogroszek ‚KRÓLEWSKI’ – testujemy uczciwie

[412]
sierpień 2020

    Czy ekogroszek opałowy, który ma 0,8% wilgotności, 4% popiołu i kaloryczność do 29 MJ/kg można uznać za godny królewskiego kotła?
Na to pytanie odpowiada test – ale decyzja zakupu należy do konsumenta, który jest coraz bardziej wymagający. Między innymi – dzięki naszym bezlitosnym testom.
Oglądaj cały film …

Jak pozbyć się komarów szczując na nich jerzyki. Tanio i ekologicznie.

[410]
lipiec 2020

    Deszczowy początek lata sprawił, że pojawiła się plaga komarów – jak co roku.
W poprzednich latach najczęściej odkomarzanie prowadzono metodami chemicznymi, które szkodzą również pożytecznym owadom.
Nie dawno pojawiła się jednak nowa, ekologiczna i tania metoda zwalczania uciążliwych komarów – za pomocą jeżyków (nie mylić z jeżami).
Jerzyki to ptaki występujące w całej Europie. Większą część życia spędzają w powietrzu, gdzie przez cały czas polują. Łowieniem uciążliwych dla ludzi owadów – komarów, meszek i much – zajmują się również młode jerzyków, które stają się samodzielne zaraz po opuszczeniu gniazd. Według różnych danych jeżyk połyka dziennie od kilku do 20 tysięcy komarów.
Remonty elewacji i prace związane z ociepleniem budynków sprawiają, że w ścianach znajdujących się w miastach budynków, jerzykom coraz trudniej jest znaleźć szczeliny i otwory umożliwiające zakładanie gniazd, a stare gniazda zostały zaślepione mimo że ptaki te objęte są ścisłą ochroną gatunkową. Zaślepianie otworów inwestorzy tłumaczą koniecznością zabezpieczenia stropodachów przed gołębiami, które rzeczywiście są kłopotliwymi mieszkańcami osiedli. Jednak otwór niezbędny dla jerzyka jest tak mały, że nie ma obaw, by przecisnął się tam gołąb czy kawka. Co ciekawe jerzyk, który zamieszka w danym miejscu, zawsze będzie do niego wracał. Gdy przy ocieplaniu budynku ich gniazdo zostanie zamknięte – dobijają się do niego tak długo aż zginą.
W ostatnich latach populacja jerzyka w Polsce spadła o 70 procent. Dlatego, żeby zatrzymać jerzyki w niektórych miastach montuje się dla nich specjalne budki. Budki trafią głównie na wysokie ściany budynków użyteczności publicznej i bloków mieszkalnych. Zrozumiała jest chęć właścicieli budynków, by lepiej zabezpieczać elewacje przed zabrudzeniem przez ptaki – jednak w przypadku jerzyków problem ten praktycznie nie istnieje; gdyż większość życia ptaki te spędzają w powietrzu gdzie załatwiają również swe potrzeby fizjologiczne.
Petycja o utworzenie budek lęgowych dla Jerzyków, które są naturalnym wrogiem komarów – znajduje się pod linkiem:
https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/Urz_Petycja_o_utworzenie_budek_legowych_dla_Jerzykow_ktore_sa_naturalnym_wrogiem_komarow/?fbclid=IwAR3xdNqAHYINc-Jv3Ze73Dc27nhr4Edeg9X_8v6Iqn4a5Pp3aiftN8wl2hA
– Podpisz i Ty
Oglądaj cały film …

Jak otworzyć piwo piłą łańcuchową i pozbyć się ślimaków z ogrodu

[409]
lipiec 2020

    Po pladze koronawirusa nadeszła plaga burz, ulew i podtopień. Po niej przyszła plaga ślimaków, a obecnie mrówek i kleszczy. Za progiem czeka plaga komarów… Ale na tym nie koniec – bo przyjdzie kolejna fala koronawirusa, owszem; już jest. – I ta najprawdopodobniej nie skończy się nigdy, dopóki przez chorobę nie przejdzie większość ludzkości nabierając naturalnej odporności organizmu. Sęk w tym, aby na bieżąco chorowało tylu ludzi, ile jest w stanie udźwignąć nasza chora służba zdrowia. Ale to inny temat; następny to komary – o tym w kolejnym odcinku… Można się ich pozbyć również ekologicznie i skutecznie, i to na terenie całych miejscowości.

Zasubskrybuj nasz kanał i włącz powiadomienia. Jest to jedyny sposób na wspieranie kanału z nurtu mediów niezależnych. Ale można też podać dalej na Fejsbukach…
Konta nie podaję bo i tak nie wierzę w filantropię Polaków.
Oglądaj cały film …

Pozbycie się KRETA z ogrodu jest trudniejsze niż… Jak to zrobić?

[408]
czerwiec 2020

    Ten film najprawdopodobniej zostanie błyskawicznie ocenzurowany i usunięty – obejrzyjcie (do końca) i podajcie dalej, nim się to stanie…
Oglądaj cały film …

Testujemy polski ekogroszek-29, a kopalnie pozamykane (…tyle że nie w Chinach)

[405]
czerwiec 2020

    Nasz niepoprawny i subiektywny kanał idący pod prąd głównego ścieku dezinformacyjnego przetestuje kolejną partię ekogroszku węglowego o nazwie „29”. Bezlitośnie sprawdzimy czy liczby podane na workach są zgodne ze stanem faktycznym. Ekogroszek-29 pochodzi z polskiej kopalni węgla kamiennego – co wkrótce może okazać się zbrodnią…
Nasz piękny i szczęśliwy kraj emituje ułamek procenta światowej produkcji dwutlenku węgla, podobnie jak i ułamek światowego wydobycia węgla kamiennego przypada na Polskę.
Ponad połowa światowej produkcji węgla przypada na USA i Chiny, które też budują nowe kopalnie. Zaś nasi zachodni sąsiedzi właśnie uroczyście otwarli nową elektrownię węglową (emitującą CO2).
Wszystko to dzieje się w czasie gdy nastoletnia uczennica (często wagarująca) Greta Thunberg poucza światowe rządy o konieczności dekarbonizacji i likwidacji górnictwa.. Znajdą się tacy którzy pierwsi ją posłuchają. Jednak nie będą to Chiny, USA i Niemcy.
Oglądaj cały film …

Ostatnie chwile miału opałowego: zakaz sprzedaży od 1 lipca 2020r. Testujemy…

[403]
czerwiec 2020

    Dosłownie za „chwilę” – od 1 lipca b.r. nie będzie możliwe kupienie miału dla celów grzewczych indywidualnych gospodarstw domowych. – Nie znaczy to, że skończy się era smogu bo tzw. ubóstwo energetyczne dotyka prawie 10% mieszkańców kraju. – Czym zastąpią względnie tani miał? – Można się tylko domyślać. Choć pewnie ci bardziej zaradni zrobią zapasy przed 1 lipca…
Przyczyną smogu są „antyczne”, przestarzałe kotły z paleniskami zasypowymi, których w kraju jest zdecydowana większość. Nowoczesne kotły węglowe z komputerowym sterowaniem procesami spalania zużywają o 30% mniej paliw stałych oraz wydzielają czyściejsze spaliny. Termoizolacja domu daję dodatkowe 30% oszczędności paliwa. A jak wiadomo – ilość gazów spalinowych zależy od ilości spalonego paliwa. Jakość tych gazów zależy od sposobu spalania – a więc od jakości kotła.
Prościej jest zakazać… Ale czy skuteczniej?
Oglądaj cały film …

Jak skosić trawę: szybko, łatwo i przyjemnie :)

[402]
maj 2020

    …Jak zmusić kosiarkę aby sama skosiła trawnik?
Proponuję prosty sposób na to aby po trawniku śmigała sama kosiarka – bez właściciela, który w tym czasie leży na leżaku. Niestety na przeszkodzie śmigającej kosiarce stoi krecia robota kreta… – Ale o tym w następnym poradniku.

Zapraszamy do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: patronite.pl/TelewizjaTychy
Wspieranie poprzez konto Patronite daje pewne dodatkowe benefity dla donatora; ale jeśli ktoś woli maksymalną prostotę – podaję nr konta do darowizn na wsparcie działania kanału:
ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
Donatorom z góry serdecznie dziękuję pamiętając o tym że stajecie się tym samym jakby współtwórcami tego kanału stojącego po stronie Prawdy, choć od porad praktycznych też nie stronimy.
„…I poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli.” (Ew. św. Jana 8;32)
Oglądaj cały film …

Jak wyciąć gałęzie nad płotem i posesją sąsiada piłą łańcuchową ?

[400]
Maj 2020

    …I co zrobić z mnóstwem wyciętych gałęzi, konarów itp.?
Praca na działce i w ogrodzie to najlepsze antidotum na pandemię.
Wierzę w życie pozacovidowe – ale do koronawirusa jeszcze wrócę; bo mam arcyciekawe wątki…

Zapraszamy do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: patronite.pl/TelewizjaTychy
Wspieranie poprzez konto Patronite daje pewne dodatkowe benefity dla donatora; ale jeśli ktoś woli maksymalną prostotę – podaję nr konta do darowizn na wsparcie działania kanału:
ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
Donatorom z góry serdecznie dziękuję pamiętając o tym że stajecie się tym samym jakby współtwórcami tego kanału stojącego po stronie Prawdy.
„…I poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli.” (Ew. św. Jana 8;32)
Oglądaj cały film …

Czy „DOBRY WĘGIEL” jest taki dobry? – Test ekogroszku \/ Koronawirus \/ Pieniądze TVP

[392]
Marzec 2020

    – Czy można ufać opisom i deklaracjom na workach z ekogroszkiem – co do ich zawartości? – Oto jest pytanie.
Jest z tym różnie. W ostatnim czasie jako tester jakości konsumenckiej węgla zauważam dwie tendencje: dobrą i złą.
Zacznę od dobrej: węgiel we workach jest coraz częściej suchy. Oznacza to, że kupując tonę opału nie przepłacamy za ok. 50kg (dwa worki) ewentualnej wody zawartej w węglu.
Druga tendencja jest bardziej niepokojąca – w skrócie: na worku można napisać wszystko. Albo nie napisać…
Cóż, my sami jako konsumenci musimy zadbać o to aby wymóc uczciwe i rzetelne traktowanie nas przez sprzedawców i producentów. Mamy do tego stosowne narzędzia począwszy od UOKiK aż po niezależne kanały testujące przeróżne produkty. Ale i tu należy być czujnym: nie jest łatwo odróżnić uczciwy i prawdomówny kanał od tego który produkuje fejki. Czy można ufać anonimowym kanałom założonym naprędce z kilkoma filmami i kilkoma subskrybcjami pod którym nie podpisuje się żadna rozpoznawalna lub znana twarz? Takie nierozpoznawalne kanały najczęściej zakładają fejkerzy i hejterzy internetowi – najlepiej je od razu zablokować.

Zapraszamy do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: patronite.pl/TelewizjaTychy
Wspieranie poprzez konto Patronite daje pewne dodatkowe benefity dla donatora; ale jeśli ktoś woli maksymalną prostotę – podaję nr konta do darowizn na wsparcie działania kanału:
ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
Donatorom z góry serdecznie dziękuję pamiętając o tym że stajecie się tym samym jakby współtwórcami tego kanału stojącego po stronie Prawdy.
„…I poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli.” (Ew. św. Jana 8;32)
Oglądaj cały film …

Test ekogroszku Extra Premium: na worku „nr1” – a jak jest?

[387]
styczeń 2020

    Zima ciepła, ceny ekogroszku rosną, import zagraniczny wciąż duży. W tej sytuacji sprzedaż węgla – ekogroszku maleje, a dystrybutorzy i producenci mają problemy ze zbytem.
I raczej problem nie zniknie bo korzystna cena gazu przy wysokiej cenie węgla nie zachęca do wymiany starych kopciuchów na ekologiczne kotły retortowe z podajnikiem i nadmuchem sterowane komputerowo. I tylko w Polsce wydobycie maleje podczas gdy w świecie rośnie. – Znowu zostaniemy bohaterem; tym razem obronimy świat przed dwutlenkiem węgla.
Przypomnijmy: świat wydobywa ok. 8 mld ton węgla, a Polska to mniej niż jeden procent tej ilości. – Szanse na uratowanie świata więc są…
Prawie połowa światowego wydobycia przypada na Chiny. Rozwijają się one w tempie dwukrotnie szybszym niż Polska – widocznie nie zamierzają zostać „bohaterem” wojny o klimat.
Oglądaj cały film …

UKRYTA KAMERA – ujawniam cały materiał! Psychomanipulacje na pokazie EXITO: kara 4 mln zł!

[386]
styczeń 2020

    Firma EXITO oszukująca seniorów na prezentacjach sprzętów AGD została ukarana rekordową grzywną 4 miliony złotych.
Jest też zła wiadomość: firma została natychmiast zlikwidowana – więc żadnej kary nie zapłaci. Najpewniej w jej miejsce powstanie inna pod inną nazwą i nowym szyldem, która będzie robić to samo.
– Takie mamy prawo – powiedział mi prokurator z Poznania prowadzący tę sprawę.
W tej sytuacji nową strategią obrony wobec oszustów musi być agitowanie i demaskowanie form psychomanipulacji jakich używają takie firmy naciągające seniorów na ekstremalnie drogi zakup.
Ten film pokazuje i demaskuje manipulacje oraz uświadamia naiwnych dając im wiedzę niezbędną do obrony przed oszustami.
Pokaż go innym; swoim seniorom, sąsiadom, znajomym narażonym na oszukańcze manipulacje. I podaj dalej jeśli możesz i potrafisz (fejsy, twittery itp…)

Zapraszamy do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: patronite.pl/TelewizjaTychy
Wspieranie poprzez konto Patronite daje pewne dodatkowe benefity dla donatora; ale jeśli ktoś woli maksymalną prostotę – podaję nr konta do darowizn na wsparcie działania kanału:
ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
Donatorom z góry serdecznie dziękuję pamiętając o tym że stajecie się tym samym jakby współtwórcami tego kanału stojącego po stronie Prawdy.
„…I poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli.” (Ew. św. Jana 8;32)

A co na to Pismo Święte:
„Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie!”  (Izaj. 1, 17).
„Wypełniajcie prawo i sprawiedliwość, uwalniajcie uciśnionego z rąk ciemięzcy, obcego zaś, sieroty i wdowy nie uciskajcie.”  (Jer. 22, 3 )
„[…] Rozerwać kajdany zła, 
rozwiązać więzy niewoli, 
wypuścić wolno uciśnionych 
i wszelkie jarzmo połamać  […]
i nie odwrócić się od współziomków. 
Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza 
i szybko rozkwitnie twe zdrowie.” 
(Izaj. 58)
– ŻYJESZ WEDŁUG TEGO?
Albo tylko deklarujesz „dobrość”?

K.K. Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
K.C. Art. 405 „Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości”.
Jak widać art. K.K. Art. 286. § 1. nie daje podstawy prawnej do osiągnięcia korzyści majątkowej tego rodzaju firmom wykorzystującym psychomanipulację podprogową i wywołującym emocje w celu wykorzystania niezdolności do trzeźwego działania zmanipulowanej osoby. – Jasne jest więc że zastosowanie tu mają oba kodeksy: i karny i cywilny (art.405).

– Jeśli taka jasna wykładnia prawa nie wystarcza – to ja również jestem za zmianą prawa. A jeśli ten rząd nie potrafi tego zmienić – to jestem też za zmianą rządu. Rząd nie jest od rządzenia społeczeństwem (patrz: filmu o abonamencie RTV). Rząd jest od służenia społeczeństwu!!!
Oglądaj cały film …

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu domu? Robimy test…

[385]
styczeń 2020

    Wiadomo, że miał węglowy jest tańszy od ekogroszku. Ale czy warunki techniczne pozwolą na spalanie miału w kotle na ekogroszek? I czy to się opłaci?
Tonę miału można nabyć już za 450 do 700 zł – w zależności od jakości. Średnia cena ekogroszku oscyluje powyżej 900 zł, a są i takie przekraczające 1000 zł za tonę.
Cena węgla na giełdzie w Amsterdamie wynosi aktualnie ok. 75 USD co przy kursie dolara wynoszącym ok. 3,83 zł daje cenę prawie 290 zł za tonę. Tymczasem na kopalnianych zwałach są miliony ton drogiego węgla, na który trudno znaleźć nabywców… Więc import z zagranicy rośnie – i koło się zamyka.
A w szkole mówią że; cena zależy od popytu i podaży.
Wracając do pytania tytułowego – wszystko zależy od jakości tego miału: decydująca jest kaloryczność, a potem wilgotność i zawartość popiołu.
A może jest jak z autem – da się sprzedać każde – to zależy tylko od ceny?

Zapraszamy do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: patronite.pl/TelewizjaTychy
Wspieranie poprzez konto Patronite daje pewne dodatkowe benefity dla donatora; ale jeśli ktoś woli maksymalną prostotę – podaję nr konta do darowizn na wsparcie działania kanału:
ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
Donatorom z góry serdecznie dziękuję pamiętając o tym że stajecie się tym samym jakby współtwórcami tego kanału stojącego po stronie Prawdy.
Oglądaj cały film …

Pieczonka do pierdla, na Michalkiewicza komornik, Roli zlikwidować kanał, Sumlińskiego zablokować…

[380]
Listopad 2019

    …a dzieci niech się masturbują od przedszkola – i wreszcie nastanie ta wymarzona demokracja i wolność.
Dawniej jakoś nie było takich problemów i ceregieli – niesubordynowanych trójki sędziowskie przywoływały do porządku szybko, sprawnie i tanio. Nic więc dziwnego, że są tacy, którzy tęsknią „aby było jak było”.
…To wszystko tylko na marginesie obrony przed żydowskimi roszczeniami o wypłatę ok. 200 mld dolarów za powojenne mienie bezspadkowe. – Ale czy ktoś wie, że już płacimy haracz wielokrotnie wyższy od tamtych roszczeń ? – Ale to jakoś nikogo nie obchodzi.
Hałas wokół „złodziejstwa 447” nie jest niczym dziwnym (trzeba dmuchać na zimne), ale grobowa cisza wokół złodziejstwa korporacyjnego – budzi ogromne zdziwienie. Tym bardziej, że te złodziejstwo już trwa, a nie że dopiero będzie…
Podsumowując bez tej gorzkiej ironii: jeśli ktoś nie zamierza odważnie stanąć po stronie Prawdy i walczyć – to nie jest godny miana mężczyzny i noszenia jaj (sorki za dosłowność). Niech lepiej idzie na ryby lub do baru…
Facetów z jajami zostało już niewielu – ale może jakoś zdołają podźwignąć ten kraj.
…Apostołów przecież było jeszcze mniej…
Ponieważ powyższy tekst jest „mową nienawiści” – czekam na kolejny ban na fejsie i szykany jutiuba. Ponieważ w przeszłości już to się zdarzało – udostępniajcie póki jeszcze można…
– Jak więc widać żyjemy w epoce rozkwitu wolności słowa i demokracji, których to uciech zażywać możemy do woli.

Zapraszamy do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: patronite.pl/TelewizjaTychy
Wspieranie poprzez konto Patronite daje pewne dodatkowe benefity dla donatora; ale jeśli ktoś woli maksymalną prostotę – podaję nr konta do darowizn na wsparcie działania kanału:
ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
Donatorom z góry serdecznie dziękuję pamiętając o tym że stajecie się tym samym jakby współtwórcami tego kanału stojącego po stronie Prawdy.
Oglądaj cały film …

Nowy stary ekogroszek: KGM ’29 – Zmienił nazwę; a co w worku?

[379]
Listopad 2019

    Jak na razie testowany powyżej „ekogroszek KGM 29” okazał się nie gorszy niż ten sprzed zmiany nazwy. A nawet odrobinę lepszy; popiół wyszedł na poziomie poniżej 2% – rewelacja! …Tylko nazwa jakby mniej błyskotliwa. Ale najważniejsze jest to co w worku.
– Czy inni też tak zrobią?

Zapraszamy do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: patronite.pl/TelewizjaTychy
Wspieranie poprzez konto Patronite daje pewne dodatkowe benefity dla donatora; ale jeśli ktoś woli maksymalną prostotę – podaję nr konta do darowizn na wsparcie działania kanału:
ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
Donatorom z góry serdecznie dziękuję pamiętając o tym że stajecie się tym samym jakby współtwórcami tego kanału stojącego po stronie Prawdy.
Oglądaj cały film …

Jak Biedronka skroiła klienta\/ów na 90 (150) zł – Skandaliczne!

[377]
Listopad 2019

    Klientka Biedronki dzięki interwencji tyskich dziennikarzy uniknęła absurdalnej kary za brak biletu na parkingu marketu.
Ale takiego szczęścia nie mieli już inni klienci Biedronki. Za parkowanie płacili jak za zboże ponagleni groźbą sądu i komornika.
Na blankiecie „karnym” nie podano żadnej podstawy prawnej uzasadniającej wymierzenie takiej grzywny.
Kupuj w Biedronce – będziesz wspierał nieetyczne (nie pierwsze już) zachowania tego marketu.

Zanim zaczniesz komentować najpierw obejrzyj film do końca i ze zrozumieniem. Bo inaczej ryzykujesz bana.
Więcej informacji, nie tylko o tym wydarzeniu – w aktualnym numerze „Nowe Info”.
Oglądaj cały film …

…Gdy w popielniku pojawi się koks zamiast popiołu? Co robić?

[376]
Październik 2019

    – Co robić gdy w popielniku pojawi się koks zamiast popiołu?
Zjawisko to jest podwójnie niekorzystne; niedopalony węgiel „kradnie” energię cieplną, a gazy spalinowe są bardziej toksyczne i zanieczyszczone sadzą (smog), która też osiada na płaszczu wodnym kotła zmniejszając jego sprawność.
– Skąd to się bierze i jak temu przeciwdziałać?

Zapraszamy do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: patronite.pl/TelewizjaTychy
Wspieranie poprzez konto Patronite daje pewne dodatkowe benefity dla donatora; ale jeśli ktoś woli maksymalną prostotę – podaję nr konta do darowizn na wsparcie działania kanału:
ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
Donatorom z góry serdecznie dziękuję pamiętając o tym że stajecie się tym samym jakby współtwórcami tego kanału stojącego po stronie Prawdy.
Oglądaj cały film …

UWAGA: spiekalność RI podawana na workach z ekogroszkiem – to ŚCIEMA!

[351]
Marzec 2019
    Indeks spiekalności RI podawany przez sprzedawców i producentów na workach z ekogroszkiem nie ma nic wspólnego ze spiekami popiołowymi (żużlowymi), które tworząc się na palenisku kotła mogą doprowadzić do uszkodzenia napędu podajnika.
Spiekalność koksowa RI ma zastosowanie w koksownictwie i była w takim celu określana. Nie ma nic wspólnego z kotłami domowymi. Twórcy ustaw i norm tego nie zauważyli. Być może nikt z nich nie ma węglowego kotła retortowego w domu, a do tego jest prawnikiem nie mającym pojęcia o problemie. Szkoda, że nie zapytano fachowców…
Kotły retortowe to wynalazek ostatnich 20 lat, dawniej węgiel spalano w tradycyjnych kotłach zasypowych, gdzie spiekalność popiołu nie ma aż takiego znaczenia. Zaś spiekalność koksownicza ma duże znaczenie, ale jedynie dla koksowni, które potrzebują węgla – o wysokim indeksie spiekalności RI.
Tymczasem użytkownik domowego kotła retortowego może zakupić węgiel o niskim indeksie spiekalności RI, całkowicie nieświadomy tego, że zakupiony ekogroszek może doprowadzić nawet do uszkodzenia jego kotła.

Dowodzę tego w sposób przystępny i prosty – łopatą do głowy; mam nadzieję że dotrze gdzie powinno…

Oglądaj cały film …

Dlaczego mało zarabiamy? Pikieta pod fabryką FIAT Auto Poland Tychy

[347]
Luty 2019

    Dlaczego Polacy tak mało zarabiają na tle innych europejskich krajów, choć minęło już 30 lat transformacji gospodarczej. Niemcy, którzy przegrali I wojnę światową i płacili reparacje wojenne byli w stanie w ciągu 20 lat nie tylko odbudować gospodarkę ale stać się potęgą europejską.
Polska od 1989r przez 3 dekady nie potrafi nadal finansowo wstać z kolan.
Nie dziwi w tej sytuacji protest pracowników tyskiej fabryki Fiata, którzy za swoją wydajną pracę (najlepszy zakład Fiata w Europie) zarabiają trzykrotnie mniej niż ich odpowiednicy na zachodzie.
Jedną z przyczyn zarobkowej mizerii jest fakt wytransferowywania z Polski ogromnych kapitałów przez zagraniczne korporacje. Jest to suma sięgająca 100 miliardów złotych rocznie. Kwota ta jest równoważna 5 % PKB, lub 25 % budżetu państwa.
Gdyby w takim tempie utrzymywał się odpływ kapitałów na przestrzeni 30 – 40 lat suma osiągnęłaby poziom porównywalny z wysokością strat Polski w wyniku II wojny światowej. Jeśli do tego dodać wyjazd ok. 3 mln młodych ludzi poszukujących pracy za granicą – mamy szkód jak po III wojnie światowej. W takiej sytuacji nie powinna nikogo dziwić tak przygnębiająca różnica zarobków pomiędzy Polską a Europą zachodnią.
Patrząc z jeszcze innej perspektywy – gdyby zatrzymać wypływające kapitały w kraju – na każdego zatrudnionego przypadłaby kwota 500 zł natychmiastowej podwyżki pensji.
Jednak rząd ma inne, ważniejsze problemy do rozwiązania aby zajmować się takimi „drobiazgami” Zresztą zawsze łatwiej ścigać mechaników samochodowych po godzinach i babcie z jajkami. Nie trzeba do tego determinacji, odwagi, męstwa.

Oglądaj cały film …

Jak zaoszczędzić 24% węgla (ekogroszku) ?

[341]
Styczeń 2019

    Okazuje się, że zaoszczędzenie sporej ilości ekogroszku jest banalnie proste i zależne tylko od minimalnego zaangażowania operatora kotła retortowego. Wystarczy poświęcić kwadrans tygodniowo…
A pamiętajmy, że mniejsze spalanie to oszczędność nie tylko dla nas, ale oznacza też mniejszą emisję spalin do środowiska, leży więc we wspólnym interesie. – To też jest rodzaj patriotyzmu i wyraz ekologii.

Oglądaj cały film …
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - PATRONAT MEDIALNY - ważne wydarzenia w Tychach i u sąsiadów. Napisz do nas.

WielorybaTychy - lokalne oferty pracy Katowice Praca obrazek Telefon zaufania Jestem na fejsie internetowa telewizja Tychy
can fant solidarność misja maska internetowa telewizja tychy pl katowicki protest przeciwko ACTA Port pieśni pracy szanty f.a.n.t. katowicki protest przeciwko ACTA tychy koncert sobota anty-acta 3.02.2012 katowicki protest katowicki protest przeciwko ACTA manifamanifestacja maskanie videorelacja manifestacja polska przeciwko ACTA wośp Dudek Hanke Kupicha Łapot Kalus Ridel Bartel wielka orkiestra świątecznej pomocy manifa stadion zimowy tychy hokej z gwiazdami gwiazdy na lodzie wośp 2012 wielka orkiestra świątecznej pomocy 2012 hokej z gwiazdami 2012 gwiazdy na lodzie 2012 nie acta acta solidarność p11 poradnia psychologiczna studia wyższe licencjat inżynier politechnika uniwersytet gdzie studiować urząd pracy pedagogiczna co dalej ważna decyzja przyszłość zawodowa zawód unihokej florbalki jadberg pionier tychy edukacja koncert smyczkowy video relacja katowice zwierzenia marek olearczyk narkoman nałóg alkoholik alkoholizm europejska stolica kultury miasto ogrodów kulig im. f. rybickiego w tychach orkiestra szkolna muzyczna m. karłowicza w Katowicach Scott Joplin The Easy Winners romans andaluzyjski Leopold Mozart Czerkawski przedszkole nr 10 nowy targ hejza gwiazdka mikołaj św. święty rynek tychy staryadrian karkoszka choma team kru kim był św langusta rowerami droga „U20” „w hokeju na lodzie” „hokej” „hokejowe” „kibicujemy” „z klasą liceum” „technikum” gwiazdor prezenty U20 w hokeju na lodzie dom kultury wyrwać poderwać podrywanie śmiechu warte wesołe śmieszny filmik sdk tęcza spółdzielnia oskard święta Krystyna Bochenek rocznica ku czci pamięci justyna irena kwiecień cała prawda naga św. Święty Mikołaj City Point Tychy świętość „stadion zimowy” hokej krystyna linkiewicz architektura sakralna życzenia noworoczne sylwestrowa zabawa świątynia franciszkańska franciszkanie żywa szopka franciszek klara kolędowe wieczory pokaz fajerwerków kolęda jasełka boże narodzenie przedszkolaki przegląd doroczny teatr mały tychy występy przedszkolaków spektakl przedszkolny sztucznych ogni kanonada na Baczyńskiego hokejowe GAF kibicujemy z klasą stadion zimowy. Polska. japonia młodzieżowe mistrzostwa polski w futsalu futsal hala sportowa mistrz futsalu AZS WSEZiNS Łódź -Jasna nowy rok Gliwice UKS 2 LO Chrzanów nowiny tyski sport sylwester Happy New Year szczęśliwego Nowego Roku ks szarotka uks wyrywanie megres szpital wojewódzki obrona szpitala ochrona zdrowia likwidacja szpitali narodowy fundusz ochrony zdrowia wojewoda prezydent bezrobocie peter francis pielęgniarki zwolnienia II wojna światowa bitwa wyrska walka czołgów czołgi kampania wrześniowa wybuch wojny światowej koncert galowy uczucia inscenizacja sonda maturalna z polskiego rozbite auta autopomoc kremówki kasztany maturzyści egzamin maturalny l.o. Kruczek zdać maturę emocje maturalna koncert finałowy muzyczny warsztaty instytut uczelnia muzyczna muzyka z serca duszy bojowy sprzęt wermacht samochody rajdowe ćpanie rapp bęsiu narodzenie na nowo zmiana życia hip hop hiphop ćpun rymcerze wolność bądź jak jezus odwaga rodzinny dni 2012 tychów You rapperzy pokuta szukając boga boża chrześcijaństwo katolickie katolik wielbić śpiewać na chwałę bogu potęga chwała odkupienie kłótnia wybaczenie raj opowieść rozwód separacja problemy małżeństwo strata automobilklub ziemi tyskiej wyścig ósemka Robert Korzeniowski parking fontanna Renata Szot fundacja słoneczko Kuba Wojewódzki Anna Mucha Doda osiedla A Martyna Wojciechowska operacja tragedia problem nieszczęście złamanie staw skokowy służba zdrowia św. Anna Anny komunikacja Orlik 8 marca Wejherowo półfinały zawody ekstraklasa seniorzy hokej na trawie w hali gimnazjum nr 3 dzień kobiet szybkiego ruchu święto kobiety kwiaciarnia Internetowa Telewizja Tychy w Tychach i o Tychach o tychach DK-1 droga krajowa nr 1 tranzyt przelotowa pomaga karwan mikołowa euro 2013 sportowe piłkarze ogłoszenia redakcja grota roweckiego euro 2012 euro 2011 I pierwszy rajd mikołowa aktualności mikołowski os odcinek specjalny wyścig Mikołów emocjonujący rozbite samochody I rajd mikołowski artykuły echo tyskie zs nr 1 walka o podium l.o. 4 liceum dzień wagarowicza e-tychy Unohokej florballki finał ekstraliga seniorów pionier 3 hala sportowa szukając życia śmierć krzyż droga krzyżowa biblia odrodzenie duch święty człowiek pismo święte wyrywać parada rowerowa mikołajów tosiewytnie menel w lesie Roman Polko biegu ukraiński zwycięzca zawodnicy międzynarodowy tyski bieg uliczny fi klasa ucieczka melina odkrycie odjazd zespół szkół nr 4 dzikie wysypisko Sergij Oksenjuk las sprzątanie lasu Akcja sprzątania świata kierowca 21-letni to sie wytnie uderzył pojazd zderzenie kolizja tragiczny Sikorskiego Marek Szczepański pętla wywiad z uczniami nol plener cyrk asfalt radny budowa ulicy skandal Ulica Dziewanny droga Dziewanny plener nol Urząd Miejski Spółdzielnia Mieszkaniowa Oskard Szczepański Szkoła Muzyczna kruczkowski liceum Oskard biegowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Szczepański rower rowerów przejazd Ewald Bereska tawizja masa krytyczna event komunikacyjny europejski dzień bez samochodu Wojciech Czernek 10 km Oliwia Nowakowska uliczna sonda kiedy trailer honorowa kompania Polskie Wojsko rare subtitles watch rip russia theatrical official none x264 festyn w Tychach teaser sek krótka zajawka przyjęć kardiolgia oddział rodzić kondycja na wojewódzki miejski piknik z wojskiem grupa Wyspiański dera jan mosir III l.o. budowlanka 3 liceum ogólnokształcące po wakacjach incydent ukąsiły pogryzły im. Jana Dery Dera nieprzyjemny wypadek bieg jezioro atak szerszeń klub biegacza winda oskard spółdzielnia mieszkaniowa tyska itt tyski bieg bieg 2 lokkoatleta jeziory inauguracja Marek Krawczyk Podmokły Mieczysław nowoczesna MZUiM Saab town Jubileusz szkoły muzycznej pogrzeb śmierć kliniczna wskrzeszenie życie po życiu uzdrowienie obcymi językami światło-życie ruch ks. Ryszard Nowak wspólnota duchowa święto zmarłych wyczynowiec odnowa w duchu świętym rolki kościół błogosławionej Karoliny tyski wieczór Tyskie wieczory uwielbienia przemijanie III l.o. tychy starotyskie mikołajki cmentarz komunalny wszystkich świętych ostatnia droga wizualna Kohelet skatepark robot fotograf twórca twórczość tychy Artur Jastrzębski skejtpark teatr mały zabawa na rolkach deskorolka artystyczne fotografika fotografia Wernisaż roboty w akcji rasta uliczna Bóg sonda cmentarna wieczne ul. Dziewanny ZSM trzecie liceum głodomorry otrzęsiny klas pierwszych ogólnopolski konkurs robotyki dobroczynność koncert Tychy heppening happening zabawny głododzilla Tychy 2011 ogólnokształcące informatyka Rafał Tito Kryla zespół wreszcie liceum kruczkowskiego cybernetyka robotyka Strefa Real Madryt Jerzy Dudek Mariusz Czerkawski sonda szkolna nudna szlachetnapaczka struktury czasu robo-town buda edukacji narodowej dzień bez samochodu 22.10.2011 Wartogłowiec Robotown dzień nauczyciela lecie robo budowa 40 lat szkolna nudna 40-lecie Ramona Kuźnik-Gleńszczyk Henryk Jan Botor festiwale eleni pod Żyrafą zgoń telewizyjna www tv tychy motoryzacja kraksa inicjatywy stacja telewizyjna internetowa telewizja husaria transporter opancerzony wozy bojowe film wolna nagrania orzesze interaktywna reportaże ufo dżem www.telewizjatychy.pl hdtv "official trailer" champagne "teaser trailer" clip0 moc avi mpeg4 poland świadectwo poruszająca "theatrical trailer" dziecięcy iskierki bożej miłości izba Raisa Misztela leczenie wyzwolenie cichej piknik żołnierze armia online interview tv akademia backstage post "interview part" interviews footage exclusive "argentine television" inspirational org defense orkiestra wojskowa jan paweł II papież darmowe PSM erin clip3 warsaw rekonstrukcja pokaz marszałka Piłsudskiego defilada wojska zmartwychwstanie szukam Bizacki rowery Urząd Miejski praca matura modlitwa narodzić się na nowo sonda uliczna kościół szczęście ul. borowa nauka budowa dróg mck przebudowa wyzwala zielona oś telewizja tychy pikieta relacja plac marszałkowski urząd marszałkowski rondo spodek demonstracja w Katowicach walka anonymous stop acta poruszające stop a.c.t.a. ulica plac baczyńskiego mecz misja wyznanie wstrząsające problemy komunikacyjne technikum kibice gimnazjum Mistrzostwa świata wydarzenie internetowa telewizja tychy pomoc piknik biegowy euro otwarcie szerszenie pochód Katowice Format grzech koniec ratunek armaty ewangelia dramat sketch biegacze młodzieżowe youtube historia szokujące wypadki lodowisko internetowa kruczek koncert wyry opamiętanie wojsko polskie wakacje gostyń pojazdy wojskowe polski przychodnia sztuka rynek stowarzyszenie policja zdrowie czołg tyski Gospel remont życie Święto Poland oglądaj żyrafa Szpital wypadek liceum kruczkowski Jezus darmowa muzyka urząd miasta tychy zbawienie wywiady uwielbienie music nawrócenie Szkoła Muzyczna polska wiadomości Tychy 2012 choroba zabawne kruczkowskiego nol tychy paprocany MOSiR Tychy bóg Urząd Miasta wydarzenia w Tychach impreza śmieszne szkoła wiara gks tychy tvtychy tvtychy telewizja sport telewizja tyszanie gks MZK Tychy tyskie Tychy
portal miasta Tychy, Tychy – Wikipedia, wolna encyklopedia, Wikipedia, Tychy, zumi, mapy tychy, MCK w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, mapy google, zumi tychy,
Tychy NaszeMiasto.pl, Tychy - Tyski Portal Miejski, moje TYCHY - Miejski Portal Internetowy, Wiadomości, Katalog, NOL-TYCHY,
Praca, Pup Tychy, Praca Tychy, Gratka Tychy, oferty pracy Tychy, Gratka Tychy, Tablica Tychy, Robota
Urząd miasta Tychy, Urząd Miasta, Urząd, Miasta, Dobre miejsce,
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo, Kantor Tychy, Kantor Legal - Tychy Kantor, Tychy informacje wiadomosci, wiadomości
policja tychy, tychy kamery, echo tychy, tychy praca, gks tychy, tychy nieruchomości, saturn tychy, mzk tychy, gks tychy
Portal Kulturalny Miasta Tychy, Szukająć Boga, David Pierce, Bóg, bóg, bog, pismo swięte, ewangelia, wydarzenia, nawrócenie
Tychy Kantor, MZK Tychy, Serwis MZK Tychy, Cennik biletów, Kantor Legal, czerwone, autobusy, autobusy, rozkład jazdy, Tychy
MZiUM, MZUiM Tychy, Tychy, w Tychach
Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Tychach, WRT-karting Tychy, Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach, WSZiNS Tychy, Dobre Miejsce
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy, BIP Tychy, Sąd Rejonowy w Tychach, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Tychach,
Praca w Tychach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach, przedszkola, przedszkole
GKS Tychy, Oficjalny serwis internetowy klubu
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo-Rekreacyjny, PIZZA TYCHY, AZT Tychy, WKU Tychy, Tablica Tychy
3+ Liczna Rodzina, PIZZA TYCHY, ABC 3+
Minecraft, Free code, Premium, Tychy oferty Groupon z niesamowitym rabatem na zakupy i usługi, Zespół Szkół nr 5 w Tychach, PIZZA TYCHY, 4chan
Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, Liceum, Szkoła Podstawowa, w Tychach, Tychy, nk
Mck, Miejskie centrum kultury w Tychach, Kultura, wydarzenia, eventy, Tychy, w Tychach
Wikipedia Tychy, Mirosław Kantor, Bóg, Szukając Boga, Ludzie