Gospodarcze

Katastroficzny wzrost cen węgla i ekogroszku! Czy cena 1529zł zostanie przekroczona w tym miesiącu?

[443]
październik 2021

    Węgiel i ekogroszek w ciągu ostatnich tygodni biją kolejne rekordy cenowe. Nie są to kilkuprocentowe korekty cen, ale wzrosty sięgające stu procent! Ci, którzy obserwują galopujące ceny są zszokowani ich skalą i rozmachem. Gdzie jest granica?
Cena węgla na giełdzie w Antwerpii poszybowała od 60 dolarów za tonę w lipcu b.r. do 274 w najwyższym punkcie (5 października). Czy ten czterokrotny wzrost cen przełoży się w takim samym stopniu na nasz rynek? Zwłaszcza w sytuacji niedoborów węgla na rynku. Skąd te nagłe zmiany, których skala zaskoczyła nawet najśmielszych analityków gospodarczych? Jak ma się zachować przeciętny konsument w tej sytuacji? Czy istnieje jakaś rozsądna alternatywa? Ceny gazu w Europie wzrosły do 1000 dolarów za 1000 m3 i nadal rosną. A prognozy pogody na zimę są coraz mniej optymistyczne.
…Spróbujemy podjąć te wyzwania w tym odcinku.
Oglądaj cały film …

Zrób to pilnie zanim korozja całkiem zeżre twój kocioł na ekogroszek!

[441]
wrzesień 2021

    Większość producentów „zapomina” o tym, co potem muszą zrobić za nich użytkownicy domowych kotłów grzewczych na ekogroszek.
A może jest to celowe działanie bo interes musi się kręcić?
Oglądaj cały film …

Masakryczne ceny nad Bałtykiem, paragony grozy? Wybrzeże środkowe: sam byłem zaskoczony…

[436]
sierpień 2021

    W ostatnich tygodniach media obiegają informacje o astronomicznych cenach nad naszym morzem – turyści pokazują paragony grozy… Sprawdziliśmy jak to wygląda na wybrzeżu środkowym.
Można mieć jednak nadzieję, że szaleństwo to nie potrwa długo i sektor gastronomiczny opamięta się gdy przeminie szał popandemiczny oraz skończy się czar rządowych bonów turystycznych. Trochę cierpliwości.

W filmie wykorzystano fragmenty utworu Krystyny Prońko; „Jutro zaczyna się tu sezon”
Oglądaj cały film …

Tyski „wiecznie żywy” szkieletor po 44 latach – czy wreszcie zostanie zdemontowany?

[427]
czerwiec 2021

    Wyjaśniła się tajemnica mickiewiczowskiej liczby „czterdzieści cztery”!
– Kiedy tyski szkieletor miał 40 lat lokalne media poinformowały o definitywnym rozebraniu tej szpecącej konstrukcji. Minęło jednak jeszcze 4 lata zanim pojawiły się ekipy rozbiórkowe.
Czy jednak tym razem szkieletor zostanie zdemontowany w całości?
Pytanie jest jak najbardziej zasadne, jako że w poprzednich latach wielokrotnie informowano o demontażu, a nawet w 2013r również przystąpiono do niego.
A jak będzie tym razem – i czy 44 letni szkieletor pozostanie „wiecznie żywy” ?
Oglądaj cały film …

Bezpodstawne podwyżki opłat za wywóz śmieci. Co zrobić?

[423]
luty 2021

    Za śmieci zapłacimy teraz jak za zboże: dla przykładu: czteroosobowa rodzina (segregująca odpady) płaciła do tej pory 183 zł kwartalnie, a po podwyżkach od 1 stycznia 2021 będzie zmuszona zapłacić 312 zł. – Jest to wzrost o 70,5%. Biorąc jednak pod uwagę, iż już w od kwietnia 2019 nastąpiła podwyżka (z 12 na 15 zł) – całkowita podwyżka w ciągu półtora roku wynosi: 108,3% (!!!)
Władze Tychów tłumaczą drakońską podwyżkę m.in. wzrostem opłat za energię elektryczną potrzebną do przetworzenia odpadów, wzrostem kosztów działania firm zajmujących się odpadami, oraz spadkiem dochodów z nieruchomości niezamieszkałych (?).
Tymczasem paliwo do samochodów wywożących odpady staniało w 2020r o ponad 19%, zaś średnia płaca nie wzrosła o 70% tylko najwyżej o 6%. – No chyba że taki wzrost płac nastąpił w sektorze samorządowym?
Poniżej link do (podpisania) Petycji: [LINK]
Oglądaj cały film …

Do 31.12 br. będziesz musiał usunąć kopciucha. Zostało pół roku; jaka będzie kara jeśli nie zdążysz?

[421]
styczeń 2021

    Śląska Uchwała antysmogowa przewiduje, że do końca 2021 roku należy wymienić ponad 10-letnie kotły, które nie spełniają żadnych norm emisji lub nie mają tabliczek znamionowych. Na wymianę starego kopciucha zostało więc faktycznie pół roku biorąc pod uwagę, że trudno dokonać modernizacji kotłowni w miesiącach zimowych. Jednak czy wszyscy zdążą – jeśli do wymiany np. w samych Tychach pozostało ok. tysiąca kopciuchów. Dokładnej liczby nikt nie zna bo niewiele gmin prowadzi inwentaryzację domowych źródeł ciepła. Szacuje się że w całym kraju może być nawet do 3 mln kopciuchów. Przy dotychczasowym żółwim tempie wymiany operacja ta zajmie najmniej kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat. Jeśli wszyscy naraz „rzucą się” do działania – zabraknie kotłów, zabraknie instalatorów.
A co z finansami? – Jak się okazuje stare kopciuchy bynajmniej nie są najtańszym źródłem ciepła…
Według rankingu WHO na 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie ponad 30 znajduje się w Polsce, a 12 na Śląsku. Przodują takie miasta jak np. Żywiec, Rybnik, Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój (…zdrój?), Wodzisław, Bielsko-Biała, Knurów, Sosnowiec, Zabrze, Gliwice, Dąbrowa Górnicza i stolica Śląska – Katowice.
Oglądaj cały film …

Testujemy ekogroszek EKO PEMIUM PLUS. Co ze szczepieniami? Jest LEK na COVID, ale w TV jakoś cicho

[419]
grudzień 2020

    Mamy Nowy Rok, nowy ekogroszek ECO, nowy (rewelacyjny) lek, tylko covid jest stary. Zresztą mutuje – więc też będzie nowy.
A ten lek też jest stary – ale na covida działa! I to jest najważniejsze – choć w telewizjach na ten temat nic nie powiedzą, a trzeba wiedzieć, że naukowcy z Cambridge docenili polskie odkrycie!
…A opał też trzeba mieć.
Oglądaj cały film …

W samym środku pandemii i „piekła kobiet” palimy EKOGROSZEK EXTRA i testujemy jego jakość

[418]
listopad 2020

    Na zewnątrz zrobiło się zimno, niebezpiecznie i wulgarnie, trzeba więc dołożyć do kotła aby zrobiło się ciepło, przynajmniej w domu.
Ale co przyłożyć? Czy warto kupić węgiel średnio-kaloryczny ale za to z małą ilością popiołu i suchy?
– Taki ekogroszek oferuje firma Energo, a Wasz ulubiony Tester sprawdza jakość. Nie kupuj czarnego kota w worku; zapoznaj się z testem.
Cena jaką podałem podczas testu może się zmieniać – obecnie trwa promocyjna obniżka, jednak to może się zmieniać – zalecam więc samodzielne sprawdzenie pod linkiem: https://energobielsk.pl/sklep/wegiel-workowany/ekogroszek-extra/
Oglądaj cały film …

UKRYTA KAMERA: awantura w PUP-ie… A sfrustrowanych bezrobotnych będzie przybywać.

[413]
sierpień 2020

    Bezrobocie wzrasta i będzie wzrastać tym bardziej kiedy tarcza antykryzysowa przestanie działać a kolejna fala koronawirusa przejdzie przez kraj.
Ludzie, którzy stracili pracę i nie mogą jej znaleźć należą do najbardziej zestresowanej części społeczeństwa. Dlatego oczekują wsparcia i wyciągniętej ręki, ale zamiast tego spotykają się często z…wyciągniętą nogą.
Fala bezrobotnych zacznie pojawiać się wkrótce w PUP-ach, gdyż nie wszyscy zwolnieni z pracy od razu pojawiają się w urzędzie z którym kontakt jest bardzo mocno utrudniony – co widać w nadesłanym materiale filmowym. Stres będzie rodził frustrację i eskalował konflikty z urzędnikami…
Nie lepiej jest w służbie zdrowia, urzędach, instytucjach…Jeśli nic się nie zmieni wrócimy do państwa w rodzaju „kupy kamienia…”. Z tym, że jeszcze bardziej opresywnego.
Oglądaj cały film …

Nowy produkt na rynku: Ekogroszek 'KRÓLEWSKI’ – testujemy uczciwie

[412]
sierpień 2020

    Czy ekogroszek opałowy, który ma 0,8% wilgotności, 4% popiołu i kaloryczność do 29 MJ/kg można uznać za godny królewskiego kotła?
Na to pytanie odpowiada test – ale decyzja zakupu należy do konsumenta, który jest coraz bardziej wymagający. Między innymi – dzięki naszym bezlitosnym testom.
Oglądaj cały film …

Jak pozbyć się komarów szczując na nich jerzyki. Tanio i ekologicznie.

[410]
lipiec 2020

    Deszczowy początek lata sprawił, że pojawiła się plaga komarów – jak co roku.
W poprzednich latach najczęściej odkomarzanie prowadzono metodami chemicznymi, które szkodzą również pożytecznym owadom.
Nie dawno pojawiła się jednak nowa, ekologiczna i tania metoda zwalczania uciążliwych komarów – za pomocą jeżyków (nie mylić z jeżami).
Jerzyki to ptaki występujące w całej Europie. Większą część życia spędzają w powietrzu, gdzie przez cały czas polują. Łowieniem uciążliwych dla ludzi owadów – komarów, meszek i much – zajmują się również młode jerzyków, które stają się samodzielne zaraz po opuszczeniu gniazd. Według różnych danych jeżyk połyka dziennie od kilku do 20 tysięcy komarów.
Remonty elewacji i prace związane z ociepleniem budynków sprawiają, że w ścianach znajdujących się w miastach budynków, jerzykom coraz trudniej jest znaleźć szczeliny i otwory umożliwiające zakładanie gniazd, a stare gniazda zostały zaślepione mimo że ptaki te objęte są ścisłą ochroną gatunkową. Zaślepianie otworów inwestorzy tłumaczą koniecznością zabezpieczenia stropodachów przed gołębiami, które rzeczywiście są kłopotliwymi mieszkańcami osiedli. Jednak otwór niezbędny dla jerzyka jest tak mały, że nie ma obaw, by przecisnął się tam gołąb czy kawka. Co ciekawe jerzyk, który zamieszka w danym miejscu, zawsze będzie do niego wracał. Gdy przy ocieplaniu budynku ich gniazdo zostanie zamknięte – dobijają się do niego tak długo aż zginą.
W ostatnich latach populacja jerzyka w Polsce spadła o 70 procent. Dlatego, żeby zatrzymać jerzyki w niektórych miastach montuje się dla nich specjalne budki. Budki trafią głównie na wysokie ściany budynków użyteczności publicznej i bloków mieszkalnych. Zrozumiała jest chęć właścicieli budynków, by lepiej zabezpieczać elewacje przed zabrudzeniem przez ptaki – jednak w przypadku jerzyków problem ten praktycznie nie istnieje; gdyż większość życia ptaki te spędzają w powietrzu gdzie załatwiają również swe potrzeby fizjologiczne.
Petycja o utworzenie budek lęgowych dla Jerzyków, które są naturalnym wrogiem komarów – znajduje się pod linkiem:
https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/Urz_Petycja_o_utworzenie_budek_legowych_dla_Jerzykow_ktore_sa_naturalnym_wrogiem_komarow/?fbclid=IwAR3xdNqAHYINc-Jv3Ze73Dc27nhr4Edeg9X_8v6Iqn4a5Pp3aiftN8wl2hA
– Podpisz i Ty
Oglądaj cały film …

Jak otworzyć piwo piłą łańcuchową i pozbyć się ślimaków z ogrodu

[409]
lipiec 2020

    Po pladze koronawirusa nadeszła plaga burz, ulew i podtopień. Po niej przyszła plaga ślimaków, a obecnie mrówek i kleszczy. Za progiem czeka plaga komarów… Ale na tym nie koniec – bo przyjdzie kolejna fala koronawirusa, owszem; już jest. – I ta najprawdopodobniej nie skończy się nigdy, dopóki przez chorobę nie przejdzie większość ludzkości nabierając naturalnej odporności organizmu. Sęk w tym, aby na bieżąco chorowało tylu ludzi, ile jest w stanie udźwignąć nasza chora służba zdrowia. Ale to inny temat; następny to komary – o tym w kolejnym odcinku… Można się ich pozbyć również ekologicznie i skutecznie, i to na terenie całych miejscowości.

Zasubskrybuj nasz kanał i włącz powiadomienia. Jest to jedyny sposób na wspieranie kanału z nurtu mediów niezależnych. Ale można też podać dalej na Fejsbukach…
Konta nie podaję bo i tak nie wierzę w filantropię Polaków.
Oglądaj cały film …

Pozbycie się KRETA z ogrodu jest trudniejsze niż… Jak to zrobić?

[408]
czerwiec 2020

    Ten film najprawdopodobniej zostanie błyskawicznie ocenzurowany i usunięty – obejrzyjcie (do końca) i podajcie dalej, nim się to stanie…
Oglądaj cały film …

Testujemy polski ekogroszek-29, a kopalnie pozamykane (…tyle że nie w Chinach)

[405]
czerwiec 2020

    Nasz niepoprawny i subiektywny kanał idący pod prąd głównego ścieku dezinformacyjnego przetestuje kolejną partię ekogroszku węglowego o nazwie „29”. Bezlitośnie sprawdzimy czy liczby podane na workach są zgodne ze stanem faktycznym. Ekogroszek-29 pochodzi z polskiej kopalni węgla kamiennego – co wkrótce może okazać się zbrodnią…
Nasz piękny i szczęśliwy kraj emituje ułamek procenta światowej produkcji dwutlenku węgla, podobnie jak i ułamek światowego wydobycia węgla kamiennego przypada na Polskę.
Ponad połowa światowej produkcji węgla przypada na USA i Chiny, które też budują nowe kopalnie. Zaś nasi zachodni sąsiedzi właśnie uroczyście otwarli nową elektrownię węglową (emitującą CO2).
Wszystko to dzieje się w czasie gdy nastoletnia uczennica (często wagarująca) Greta Thunberg poucza światowe rządy o konieczności dekarbonizacji i likwidacji górnictwa.. Znajdą się tacy którzy pierwsi ją posłuchają. Jednak nie będą to Chiny, USA i Niemcy.
Oglądaj cały film …

Ostatnie chwile miału opałowego: zakaz sprzedaży od 1 lipca 2020r. Testujemy…

[403]
czerwiec 2020

    Dosłownie za „chwilę” – od 1 lipca b.r. nie będzie możliwe kupienie miału dla celów grzewczych indywidualnych gospodarstw domowych. – Nie znaczy to, że skończy się era smogu bo tzw. ubóstwo energetyczne dotyka prawie 10% mieszkańców kraju. – Czym zastąpią względnie tani miał? – Można się tylko domyślać. Choć pewnie ci bardziej zaradni zrobią zapasy przed 1 lipca…
Przyczyną smogu są „antyczne”, przestarzałe kotły z paleniskami zasypowymi, których w kraju jest zdecydowana większość. Nowoczesne kotły węglowe z komputerowym sterowaniem procesami spalania zużywają o 30% mniej paliw stałych oraz wydzielają czyściejsze spaliny. Termoizolacja domu daję dodatkowe 30% oszczędności paliwa. A jak wiadomo – ilość gazów spalinowych zależy od ilości spalonego paliwa. Jakość tych gazów zależy od sposobu spalania – a więc od jakości kotła.
Prościej jest zakazać… Ale czy skuteczniej?
Oglądaj cały film …

Jak skosić trawę: szybko, łatwo i przyjemnie :)

[402]
maj 2020

    …Jak zmusić kosiarkę aby sama skosiła trawnik?
Proponuję prosty sposób na to aby po trawniku śmigała sama kosiarka – bez właściciela, który w tym czasie leży na leżaku. Niestety na przeszkodzie śmigającej kosiarce stoi krecia robota kreta… – Ale o tym w następnym poradniku.

Zapraszamy do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: patronite.pl/TelewizjaTychy
Wspieranie poprzez konto Patronite daje pewne dodatkowe benefity dla donatora; ale jeśli ktoś woli maksymalną prostotę – podaję nr konta do darowizn na wsparcie działania kanału:
ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
Donatorom z góry serdecznie dziękuję pamiętając o tym że stajecie się tym samym jakby współtwórcami tego kanału stojącego po stronie Prawdy, choć od porad praktycznych też nie stronimy.
„…I poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli.” (Ew. św. Jana 8;32)
Oglądaj cały film …

Jak wyciąć gałęzie nad płotem i posesją sąsiada piłą łańcuchową ?

[400]
Maj 2020

    …I co zrobić z mnóstwem wyciętych gałęzi, konarów itp.?
Praca na działce i w ogrodzie to najlepsze antidotum na pandemię.
Wierzę w życie pozacovidowe – ale do koronawirusa jeszcze wrócę; bo mam arcyciekawe wątki…

Zapraszamy do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: patronite.pl/TelewizjaTychy
Wspieranie poprzez konto Patronite daje pewne dodatkowe benefity dla donatora; ale jeśli ktoś woli maksymalną prostotę – podaję nr konta do darowizn na wsparcie działania kanału:
ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
Donatorom z góry serdecznie dziękuję pamiętając o tym że stajecie się tym samym jakby współtwórcami tego kanału stojącego po stronie Prawdy.
„…I poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli.” (Ew. św. Jana 8;32)
Oglądaj cały film …

Czy „DOBRY WĘGIEL” jest taki dobry? – Test ekogroszku \/ Koronawirus \/ Pieniądze TVP

[392]
Marzec 2020

    – Czy można ufać opisom i deklaracjom na workach z ekogroszkiem – co do ich zawartości? – Oto jest pytanie.
Jest z tym różnie. W ostatnim czasie jako tester jakości konsumenckiej węgla zauważam dwie tendencje: dobrą i złą.
Zacznę od dobrej: węgiel we workach jest coraz częściej suchy. Oznacza to, że kupując tonę opału nie przepłacamy za ok. 50kg (dwa worki) ewentualnej wody zawartej w węglu.
Druga tendencja jest bardziej niepokojąca – w skrócie: na worku można napisać wszystko. Albo nie napisać…
Cóż, my sami jako konsumenci musimy zadbać o to aby wymóc uczciwe i rzetelne traktowanie nas przez sprzedawców i producentów. Mamy do tego stosowne narzędzia począwszy od UOKiK aż po niezależne kanały testujące przeróżne produkty. Ale i tu należy być czujnym: nie jest łatwo odróżnić uczciwy i prawdomówny kanał od tego który produkuje fejki. Czy można ufać anonimowym kanałom założonym naprędce z kilkoma filmami i kilkoma subskrybcjami pod którym nie podpisuje się żadna rozpoznawalna lub znana twarz? Takie nierozpoznawalne kanały najczęściej zakładają fejkerzy i hejterzy internetowi – najlepiej je od razu zablokować.

Zapraszamy do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: patronite.pl/TelewizjaTychy
Wspieranie poprzez konto Patronite daje pewne dodatkowe benefity dla donatora; ale jeśli ktoś woli maksymalną prostotę – podaję nr konta do darowizn na wsparcie działania kanału:
ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
Donatorom z góry serdecznie dziękuję pamiętając o tym że stajecie się tym samym jakby współtwórcami tego kanału stojącego po stronie Prawdy.
„…I poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli.” (Ew. św. Jana 8;32)
Oglądaj cały film …

Test ekogroszku Extra Premium: na worku „nr1” – a jak jest?

[387]
styczeń 2020

    Zima ciepła, ceny ekogroszku rosną, import zagraniczny wciąż duży. W tej sytuacji sprzedaż węgla – ekogroszku maleje, a dystrybutorzy i producenci mają problemy ze zbytem.
I raczej problem nie zniknie bo korzystna cena gazu przy wysokiej cenie węgla nie zachęca do wymiany starych kopciuchów na ekologiczne kotły retortowe z podajnikiem i nadmuchem sterowane komputerowo. I tylko w Polsce wydobycie maleje podczas gdy w świecie rośnie. – Znowu zostaniemy bohaterem; tym razem obronimy świat przed dwutlenkiem węgla.
Przypomnijmy: świat wydobywa ok. 8 mld ton węgla, a Polska to mniej niż jeden procent tej ilości. – Szanse na uratowanie świata więc są…
Prawie połowa światowego wydobycia przypada na Chiny. Rozwijają się one w tempie dwukrotnie szybszym niż Polska – widocznie nie zamierzają zostać „bohaterem” wojny o klimat.
Oglądaj cały film …

UKRYTA KAMERA – ujawniam cały materiał! Psychomanipulacje na pokazie EXITO: kara 4 mln zł!

[386]
styczeń 2020

    Firma EXITO oszukująca seniorów na prezentacjach sprzętów AGD została ukarana rekordową grzywną 4 miliony złotych.
Jest też zła wiadomość: firma została natychmiast zlikwidowana – więc żadnej kary nie zapłaci. Najpewniej w jej miejsce powstanie inna pod inną nazwą i nowym szyldem, która będzie robić to samo.
– Takie mamy prawo – powiedział mi prokurator z Poznania prowadzący tę sprawę.
W tej sytuacji nową strategią obrony wobec oszustów musi być agitowanie i demaskowanie form psychomanipulacji jakich używają takie firmy naciągające seniorów na ekstremalnie drogi zakup.
Ten film pokazuje i demaskuje manipulacje oraz uświadamia naiwnych dając im wiedzę niezbędną do obrony przed oszustami.
Pokaż go innym; swoim seniorom, sąsiadom, znajomym narażonym na oszukańcze manipulacje. I podaj dalej jeśli możesz i potrafisz (fejsy, twittery itp…)

Zapraszamy do objęcia PATRONATEM naszego kanału misyjnego: patronite.pl/TelewizjaTychy
Wspieranie poprzez konto Patronite daje pewne dodatkowe benefity dla donatora; ale jeśli ktoś woli maksymalną prostotę – podaję nr konta do darowizn na wsparcie działania kanału:
ING Bank Śląski: 24 1050 1399 1000 0090 7617 1603
Donatorom z góry serdecznie dziękuję pamiętając o tym że stajecie się tym samym jakby współtwórcami tego kanału stojącego po stronie Prawdy.
„…I poznacie Prawdę, a Prawda was wyzwoli.” (Ew. św. Jana 8;32)

A co na to Pismo Święte:
„Troszczcie się o sprawiedliwość, wspomagajcie uciśnionego, oddajcie słuszność sierocie, w obronie wdowy stawajcie!”  (Izaj. 1, 17).
„Wypełniajcie prawo i sprawiedliwość, uwalniajcie uciśnionego z rąk ciemięzcy, obcego zaś, sieroty i wdowy nie uciskajcie.”  (Jer. 22, 3 )
„[…] Rozerwać kajdany zła, 
rozwiązać więzy niewoli, 
wypuścić wolno uciśnionych 
i wszelkie jarzmo połamać  […]
i nie odwrócić się od współziomków. 
Wtedy twoje światło wzejdzie jak zorza 
i szybko rozkwitnie twe zdrowie.” 
(Izaj. 58)
– ŻYJESZ WEDŁUG TEGO?
Albo tylko deklarujesz „dobrość”?

K.K. Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
K.C. Art. 405 „Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości”.
Jak widać art. K.K. Art. 286. § 1. nie daje podstawy prawnej do osiągnięcia korzyści majątkowej tego rodzaju firmom wykorzystującym psychomanipulację podprogową i wywołującym emocje w celu wykorzystania niezdolności do trzeźwego działania zmanipulowanej osoby. – Jasne jest więc że zastosowanie tu mają oba kodeksy: i karny i cywilny (art.405).

– Jeśli taka jasna wykładnia prawa nie wystarcza – to ja również jestem za zmianą prawa. A jeśli ten rząd nie potrafi tego zmienić – to jestem też za zmianą rządu. Rząd nie jest od rządzenia społeczeństwem (patrz: filmu o abonamencie RTV). Rząd jest od służenia społeczeństwu!!!
Oglądaj cały film …
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - PATRONAT MEDIALNY - ważne wydarzenia w Tychach i u sąsiadów. Napisz do nas.

WielorybaTychy - lokalne oferty pracy Katowice Praca obrazek Telefon zaufania Jestem na fejsie internetowa telewizja Tychy
can fant solidarność misja maska internetowa telewizja tychy pl katowicki protest przeciwko ACTA Port pieśni pracy szanty f.a.n.t. katowicki protest przeciwko ACTA tychy koncert sobota anty-acta 3.02.2012 katowicki protest katowicki protest przeciwko ACTA manifamanifestacja maskanie videorelacja manifestacja polska przeciwko ACTA wośp Dudek Hanke Kupicha Łapot Kalus Ridel Bartel wielka orkiestra świątecznej pomocy manifa stadion zimowy tychy hokej z gwiazdami gwiazdy na lodzie wośp 2012 wielka orkiestra świątecznej pomocy 2012 hokej z gwiazdami 2012 gwiazdy na lodzie 2012 nie acta acta solidarność p11 poradnia psychologiczna studia wyższe licencjat inżynier politechnika uniwersytet gdzie studiować urząd pracy pedagogiczna co dalej ważna decyzja przyszłość zawodowa zawód unihokej florbalki jadberg pionier tychy edukacja koncert smyczkowy video relacja katowice zwierzenia marek olearczyk narkoman nałóg alkoholik alkoholizm europejska stolica kultury miasto ogrodów kulig im. f. rybickiego w tychach orkiestra szkolna muzyczna m. karłowicza w Katowicach Scott Joplin The Easy Winners romans andaluzyjski Leopold Mozart Czerkawski przedszkole nr 10 nowy targ hejza gwiazdka mikołaj św. święty rynek tychy staryadrian karkoszka choma team kru kim był św langusta rowerami droga „U20” „w hokeju na lodzie” „hokej” „hokejowe” „kibicujemy” „z klasą liceum” „technikum” gwiazdor prezenty U20 w hokeju na lodzie dom kultury wyrwać poderwać podrywanie śmiechu warte wesołe śmieszny filmik sdk tęcza spółdzielnia oskard święta Krystyna Bochenek rocznica ku czci pamięci justyna irena kwiecień cała prawda naga św. Święty Mikołaj City Point Tychy świętość „stadion zimowy” hokej krystyna linkiewicz architektura sakralna życzenia noworoczne sylwestrowa zabawa świątynia franciszkańska franciszkanie żywa szopka franciszek klara kolędowe wieczory pokaz fajerwerków kolęda jasełka boże narodzenie przedszkolaki przegląd doroczny teatr mały tychy występy przedszkolaków spektakl przedszkolny sztucznych ogni kanonada na Baczyńskiego hokejowe GAF kibicujemy z klasą stadion zimowy. Polska. japonia młodzieżowe mistrzostwa polski w futsalu futsal hala sportowa mistrz futsalu AZS WSEZiNS Łódź -Jasna nowy rok Gliwice UKS 2 LO Chrzanów nowiny tyski sport sylwester Happy New Year szczęśliwego Nowego Roku ks szarotka uks wyrywanie megres szpital wojewódzki obrona szpitala ochrona zdrowia likwidacja szpitali narodowy fundusz ochrony zdrowia wojewoda prezydent bezrobocie peter francis pielęgniarki zwolnienia II wojna światowa bitwa wyrska walka czołgów czołgi kampania wrześniowa wybuch wojny światowej koncert galowy uczucia inscenizacja sonda maturalna z polskiego rozbite auta autopomoc kremówki kasztany maturzyści egzamin maturalny l.o. Kruczek zdać maturę emocje maturalna koncert finałowy muzyczny warsztaty instytut uczelnia muzyczna muzyka z serca duszy bojowy sprzęt wermacht samochody rajdowe ćpanie rapp bęsiu narodzenie na nowo zmiana życia hip hop hiphop ćpun rymcerze wolność bądź jak jezus odwaga rodzinny dni 2012 tychów You rapperzy pokuta szukając boga boża chrześcijaństwo katolickie katolik wielbić śpiewać na chwałę bogu potęga chwała odkupienie kłótnia wybaczenie raj opowieść rozwód separacja problemy małżeństwo strata automobilklub ziemi tyskiej wyścig ósemka Robert Korzeniowski parking fontanna Renata Szot fundacja słoneczko Kuba Wojewódzki Anna Mucha Doda osiedla A Martyna Wojciechowska operacja tragedia problem nieszczęście złamanie staw skokowy służba zdrowia św. Anna Anny komunikacja Orlik 8 marca Wejherowo półfinały zawody ekstraklasa seniorzy hokej na trawie w hali gimnazjum nr 3 dzień kobiet szybkiego ruchu święto kobiety kwiaciarnia Internetowa Telewizja Tychy w Tychach i o Tychach o tychach DK-1 droga krajowa nr 1 tranzyt przelotowa pomaga karwan mikołowa euro 2013 sportowe piłkarze ogłoszenia redakcja grota roweckiego euro 2012 euro 2011 I pierwszy rajd mikołowa aktualności mikołowski os odcinek specjalny wyścig Mikołów emocjonujący rozbite samochody I rajd mikołowski artykuły echo tyskie zs nr 1 walka o podium l.o. 4 liceum dzień wagarowicza e-tychy Unohokej florballki finał ekstraliga seniorów pionier 3 hala sportowa szukając życia śmierć krzyż droga krzyżowa biblia odrodzenie duch święty człowiek pismo święte wyrywać parada rowerowa mikołajów tosiewytnie menel w lesie Roman Polko biegu ukraiński zwycięzca zawodnicy międzynarodowy tyski bieg uliczny fi klasa ucieczka melina odkrycie odjazd zespół szkół nr 4 dzikie wysypisko Sergij Oksenjuk las sprzątanie lasu Akcja sprzątania świata kierowca 21-letni to sie wytnie uderzył pojazd zderzenie kolizja tragiczny Sikorskiego Marek Szczepański pętla wywiad z uczniami nol plener cyrk asfalt radny budowa ulicy skandal Ulica Dziewanny droga Dziewanny plener nol Urząd Miejski Spółdzielnia Mieszkaniowa Oskard Szczepański Szkoła Muzyczna kruczkowski liceum Oskard biegowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Szczepański rower rowerów przejazd Ewald Bereska tawizja masa krytyczna event komunikacyjny europejski dzień bez samochodu Wojciech Czernek 10 km Oliwia Nowakowska uliczna sonda kiedy trailer honorowa kompania Polskie Wojsko rare subtitles watch rip russia theatrical official none x264 festyn w Tychach teaser sek krótka zajawka przyjęć kardiolgia oddział rodzić kondycja na wojewódzki miejski piknik z wojskiem grupa Wyspiański dera jan mosir III l.o. budowlanka 3 liceum ogólnokształcące po wakacjach incydent ukąsiły pogryzły im. Jana Dery Dera nieprzyjemny wypadek bieg jezioro atak szerszeń klub biegacza winda oskard spółdzielnia mieszkaniowa tyska itt tyski bieg bieg 2 lokkoatleta jeziory inauguracja Marek Krawczyk Podmokły Mieczysław nowoczesna MZUiM Saab town Jubileusz szkoły muzycznej pogrzeb śmierć kliniczna wskrzeszenie życie po życiu uzdrowienie obcymi językami światło-życie ruch ks. Ryszard Nowak wspólnota duchowa święto zmarłych wyczynowiec odnowa w duchu świętym rolki kościół błogosławionej Karoliny tyski wieczór Tyskie wieczory uwielbienia przemijanie III l.o. tychy starotyskie mikołajki cmentarz komunalny wszystkich świętych ostatnia droga wizualna Kohelet skatepark robot fotograf twórca twórczość tychy Artur Jastrzębski skejtpark teatr mały zabawa na rolkach deskorolka artystyczne fotografika fotografia Wernisaż roboty w akcji rasta uliczna Bóg sonda cmentarna wieczne ul. Dziewanny ZSM trzecie liceum głodomorry otrzęsiny klas pierwszych ogólnopolski konkurs robotyki dobroczynność koncert Tychy heppening happening zabawny głododzilla Tychy 2011 ogólnokształcące informatyka Rafał Tito Kryla zespół wreszcie liceum kruczkowskiego cybernetyka robotyka Strefa Real Madryt Jerzy Dudek Mariusz Czerkawski sonda szkolna nudna szlachetnapaczka struktury czasu robo-town buda edukacji narodowej dzień bez samochodu 22.10.2011 Wartogłowiec Robotown dzień nauczyciela lecie robo budowa 40 lat szkolna nudna 40-lecie Ramona Kuźnik-Gleńszczyk Henryk Jan Botor festiwale eleni pod Żyrafą zgoń telewizyjna www tv tychy motoryzacja kraksa inicjatywy stacja telewizyjna internetowa telewizja husaria transporter opancerzony wozy bojowe film wolna nagrania orzesze interaktywna reportaże ufo dżem www.telewizjatychy.pl hdtv "official trailer" champagne "teaser trailer" clip0 moc avi mpeg4 poland świadectwo poruszająca "theatrical trailer" dziecięcy iskierki bożej miłości izba Raisa Misztela leczenie wyzwolenie cichej piknik żołnierze armia online interview tv akademia backstage post "interview part" interviews footage exclusive "argentine television" inspirational org defense orkiestra wojskowa jan paweł II papież darmowe PSM erin clip3 warsaw rekonstrukcja pokaz marszałka Piłsudskiego defilada wojska zmartwychwstanie szukam Bizacki rowery Urząd Miejski praca matura modlitwa narodzić się na nowo sonda uliczna kościół szczęście ul. borowa nauka budowa dróg mck przebudowa wyzwala zielona oś telewizja tychy pikieta relacja plac marszałkowski urząd marszałkowski rondo spodek demonstracja w Katowicach walka anonymous stop acta poruszające stop a.c.t.a. ulica plac baczyńskiego mecz misja wyznanie wstrząsające problemy komunikacyjne technikum kibice gimnazjum Mistrzostwa świata wydarzenie internetowa telewizja tychy pomoc piknik biegowy euro otwarcie szerszenie pochód Katowice Format grzech koniec ratunek armaty ewangelia dramat sketch biegacze młodzieżowe youtube historia szokujące wypadki lodowisko internetowa kruczek koncert wyry opamiętanie wojsko polskie wakacje gostyń pojazdy wojskowe polski przychodnia sztuka rynek stowarzyszenie policja zdrowie czołg tyski Gospel remont życie Święto Poland oglądaj żyrafa Szpital wypadek liceum kruczkowski Jezus darmowa muzyka urząd miasta tychy zbawienie wywiady uwielbienie music nawrócenie Szkoła Muzyczna polska wiadomości Tychy 2012 choroba zabawne kruczkowskiego nol tychy paprocany MOSiR Tychy bóg Urząd Miasta wydarzenia w Tychach impreza śmieszne szkoła wiara gks tychy tvtychy tvtychy telewizja sport telewizja tyszanie gks MZK Tychy tyskie Tychy
portal miasta Tychy, Tychy – Wikipedia, wolna encyklopedia, Wikipedia, Tychy, zumi, mapy tychy, MCK w Tychach, Miejskie Centrum Kultury w Tychach, Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, mapy google, zumi tychy,
Tychy NaszeMiasto.pl, Tychy - Tyski Portal Miejski, moje TYCHY - Miejski Portal Internetowy, Wiadomości, Katalog, NOL-TYCHY,
Praca, Pup Tychy, Praca Tychy, Gratka Tychy, oferty pracy Tychy, Gratka Tychy, Tablica Tychy, Robota
Urząd miasta Tychy, Urząd Miasta, Urząd, Miasta, Dobre miejsce,
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo, Kantor Tychy, Kantor Legal - Tychy Kantor, Tychy informacje wiadomosci, wiadomości
policja tychy, tychy kamery, echo tychy, tychy praca, gks tychy, tychy nieruchomości, saturn tychy, mzk tychy, gks tychy
Portal Kulturalny Miasta Tychy, Szukająć Boga, David Pierce, Bóg, bóg, bog, pismo swięte, ewangelia, wydarzenia, nawrócenie
Tychy Kantor, MZK Tychy, Serwis MZK Tychy, Cennik biletów, Kantor Legal, czerwone, autobusy, autobusy, rozkład jazdy, Tychy
MZiUM, MZUiM Tychy, Tychy, w Tychach
Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Tychach, WRT-karting Tychy, Wyższa Szkoła Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach, WSZiNS Tychy, Dobre Miejsce
Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tychy, BIP Tychy, Sąd Rejonowy w Tychach, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Tychach,
Praca w Tychach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach, przedszkola, przedszkole
GKS Tychy, Oficjalny serwis internetowy klubu
Niezależny Tyski Serwis Rekreacyjno-Sportowo-Rekreacyjny, PIZZA TYCHY, AZT Tychy, WKU Tychy, Tablica Tychy
3+ Liczna Rodzina, PIZZA TYCHY, ABC 3+
Minecraft, Free code, Premium, Tychy oferty Groupon z niesamowitym rabatem na zakupy i usługi, Zespół Szkół nr 5 w Tychach, PIZZA TYCHY, 4chan
Teatr Mały w Tychach, Nasza-Klasa Tychy, nk-tychy, Liceum, Szkoła Podstawowa, w Tychach, Tychy, nk
Mck, Miejskie centrum kultury w Tychach, Kultura, wydarzenia, eventy, Tychy, w Tychach
Wikipedia Tychy, Mirosław Kantor, Bóg, Szukając Boga, Ludzie